Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 308287 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #825 Dátum: 2012. November 15. - 11:31:03 »
Az alacsony induló költség nem mindenkinek annyira fontos, nekem az volt, neked is, de sokkal jobban jár az aki már az elején rákölti amit kell, és később sokkal jobb dolga lesz. Én egy rakás pénzt és időt spóroltam volna meg ha elsőre megvettem volna a normális cuccokat.

Most őszintén, ha nem jön be az egész, akkor mit lehet ezen bukni? 20 ropi egy Norton, 5-10 egy kínai, ha nem jön be az egész, akkor 2-2 ezer forint veszteséggel mindkettőt el lehet adni. Legyen 3e bukta a Nortonon, 2e a kínain, 5e forint veszteség, ez kb. 2 borotva élezésének az ára.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #826 Dátum: 2012. November 15. - 12:22:03 »
Én ezt késélezéssel csináltam végig, a háromszáz forintos kaszakőtől a tízezres Besterig, így több mint dupla összeget elköltve a számomra kielégítő eredményig.
Ha elhiszem, hogy nem lehet olcsón megúszni, és eleve jót (tehát drágát) veszek, akkor ennyiből most két igen jó kövem lenne, nem egy olyan készletem, aminek nagy része csak korlátozottan használható.

Borotvánál ez fokozottan igaz lehet, hiszen az eredményt az arcunkon mérjük, nem csirkecombon vagy paradicsomon...

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #827 Dátum: 2012. November 15. - 14:02:34 »
Ugye nem azt akarod mondani hogy a kaszakő-kés kombó és a borotva-kínai kő a maga kategóriájában ugyan az a szint?

Akkor utoljára úgy hogy a borotválkozási élmény ugyan az:
1500 körüli jó kő +kínai jó nagurával szélesebb feladatmegoldást ad mint a norton 4k/8k+kínai jó nagurával. Igaz egy picit ügyesebbnek kell lenni és egy picit talán tovább tart. Nem bérben élezésről beszélünk.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #828 Dátum: 2012. November 15. - 14:28:28 »
Nem mondtam ilyet.

Aszontam, hogy az olcsó pót/félmegoldások összességében veszteségesek, és bár sok tapasztalatot lehet velük szerezni, többségünk megspórolta volna ezeket, ha már az elején elhiszi, hogy érdemes elsőre egy jó közepes cuccot szerzni (mint pl. a kínai cucc).
Remek példa a te pasztás készleted, ami egy csomó pénzbe került, de végleges megoldásnak nem alkalmas....

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #829 Dátum: 2012. November 15. - 15:07:26 »
Ugye nem azt akarod mondani hogy a kaszakő-kés kombó és a borotva-kínai kő a maga kategóriájában ugyan az a szint?

Akkor utoljára úgy hogy a borotválkozási élmény ugyan az:
1500 körüli jó kő +kínai jó nagurával szélesebb feladatmegoldást ad mint a norton 4k/8k+kínai jó nagurával. Igaz egy picit ügyesebbnek kell lenni és egy picit talán tovább tart. Nem bérben élezésről beszélünk.

Gyuri !

Egy kicsit most azt érzem, hogy láttál, tapasztaltál egy módszert ami valóban , de azért nem mindenek felett álló.


Valljuk be őszintén, két féle irány van, az egyik amin pl én járok az indusztriális ( Peti fogalamozta így  :idea:) a másik
az intuitív. Az egyikknél jól meghatározott finomságú köveken lépdelsz egyre feljebb, az élszalag kialakítás után már nagyjából
fix, de tapasztalati úton pontosított húzás-számokkal alakítod ki a megfelelő élt, a másiknál, egy állandó nem abrazzív, de finom kövön
csinálsz különféle finomságú iszapot, amit úgy " érzésre" higítassz, és a köztes élezési eredmények mérlegelésével "érzésre" választod
 meg a késenként néha erősen eltérő húzás-számot.

Mindkettővel lehet jó élt elérni, sőt állítom bizonyos késeknél csak az egyikkel, vagy másikkal lehet kizárólag jó élt elérni, de
azt kinyilatkoztatni, hogy az iszappal való "bíbelődés" jó kizárólagosan a kezdőknek, ez így szerintem nem állja meg a helyét.


Az 1500 körüli kő is csak félmegoldás, mert egy élszalag nélküli, felújított near wedge késhez még nagyon kevés, egy helyesen
kialakított élszalag melett, meg már éppen feleseleges......   :sör:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #830 Dátum: 2012. November 15. - 15:42:33 »
Tibi:
A 865-ös válaszomból idéznék:
"Szintetikus kővel is ugyan úgy elérheted ezt az eredményt. Ebben mást kell kifaggatnod."

Szerintem hibát követ el az aki - függetlenül attól hogy melyik irányt választja - a húzás számra alapozza az él állapotát. Amit csinálsz mindig vissza kell mérni.
Én 4 visszaellenőrzési módszert használok
Kiindulás egy lepukkant borotva. Olyat nem veszek amihez szerintem az 1500-as kövem kevés
1. 1500-as kövön addig dolgozok amíg az órás nagyítommal nem látom hogy az élszalag nem egyenletes és nincs csillogása az élnek. Durva előtolással
2. 1500-as kövön lágy extra lágy előtolással amíg a testszőrt nem sikerül éppenhogy borotválni. Itt már nagyon kevés húzás kell.
3. Mivel van nortonom a 4k/8k-t felváltva használva lágy egytra lágy előtolással addig amíg a testszőrt könnyen nem borotválja
4. Kínai+nagura addíg amíg a testszőrt bőr felett nem borotválja de legalább jelentősen nem akad. A korábban belinkelt oldalon pontosan le van írva a természetes kövek használata. Az alap szintet nem nehéz elérni.

Azt azért te is elismered szintetikus kövön ugyan azt az élességet elérni nagyobb befektetést igényel. Ami biztos hogy a Péter által mutatott módszerrel 2 kővel elérem a shave redy állapotot. Szintetikus vonalon szerintem több kell de lehet hogy tévedek.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #831 Dátum: 2012. November 15. - 15:51:28 »
Nem mondtam ilyet.

Aszontam, hogy az olcsó pót/félmegoldások összességében veszteségesek, és bár sok tapasztalatot lehet velük szerezni, többségünk megspórolta volna ezeket, ha már az elején elhiszi, hogy érdemes elsőre egy jó közepes cuccot szerzni (mint pl. a kínai cucc).
Remek példa a te pasztás készleted, ami egy csomó pénzbe került, de végleges megoldásnak nem alkalmas....

Próbáltad? Szerintem nem, mert akkor nem mondanál ilyet.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #832 Dátum: 2012. November 15. - 21:00:56 »
Csak hogy kicsit próbáljak ONtopic lenni, visszakanyarodnék szerencsétlen AlexK kérdéséhez, mely szerint mivel tudna nagyon fasza élt elérni. Tehát:

A kérdésedre miszerint jó-e a 4k/8k Norton, az a válaszom hogy nagyon jó, és nekem ez jött be eddig talán a legjobban, miután kipróbáltam szinte mindent amit kapni lehet, köztük olyanokat amik a sokszorosába kerülnek a Nortonnak.

A kérdésedből, és abból hogy 3 minőségi késed van, feltételezem hogy a minőség és az egyszerű használhatóság fontosabb mint az ár. Ha tévednék, kérlek javíts ki.

Ha nem áll szándékodban nagyon rossz állapotban lévő kést venni, urambocsá nem áll szándékodban több kést venni egyáltalán, akkor durva kő neked nem kell. Bármilyen kisebb élrendberakáshoz, és új kés élezéséhez a Norton 4k oldala elég. Szép vékonyra köszörült borotvákból még a mili körüli kitörés is elfogadható időn belül orvosolható, ha nem kell sűrűn ilyet csinálni.

Azt mondtad olyan kövek kellenek, amikkel atomjó élt lehet elérni. Na ezeket megvenni könnyű, de onnantól fogva már a te ügyességeden és kitartásodon múlik milyen éleket érsz el vele.

Általános élezésre a Nortonnal nagyon jól elleszel, ez nem kérdéses. Innentől vannak olyan dolgok amikbe már egy kis személyes preferencia is vegyül, de próbálok objektív maradni.

Mindenképpen kell egy finiselő kő, valami ami 8000-nél finomabb. Ez lehet szintetikus, lehet természetes. Nagy átlagban azt szokták mondani, hogy a szintetikusok után érdemes pasztát használni, mert kicsit irritatívabb élt hagynak maguk után, míg a természetes kövek paszta nélkül is kellemes élményt szoktak nyújtani, van aki használ utána pasztát, van aki nem.

Egy az viszont biztos, a pasztákat sokkal könnyebb használni mint a finiselő köveket, és a tanulási folyamatot nagyban segítik, mivel akármilyen elcseszett élen lehet valamennyit segíteni vele. Ha nagyon gáz, akkor nyilván még így sem lesz komfortos a borotválkozás, de akár ez lehet a vízválasztó, egy egyébként nem túl jó él, és a használható között.

És akkor jöjjön az én félig-meddig szubjektív véleményem. Én eléggé megkínlódtam annó az élezés tanulással, és továbbra sem állok meg a tanulásban. Viszont olyan 10-15 embert tanítottam meg élezni eddig, és a tapasztalataim alapján a szintetikus kövekkel sokkal jobban szoktak haladni az emberek. Kevesebb idő alatt, jobb eredményeket szoktak elérni, és ebből kifolyólag hamarabb és több a sikerélmény. Tanulási idő/elért él szempontjából a szintetikus kövek nyernek magasan.

A természetes köveknek is megvan a maga varázsa, de jellemzően nem az egyszerű használhatóságuk a legnagyobb erényük. Szépek, egyediek, lelkük van, és sokkal szerethetőbbek emiatt mint a szintetikus társak. Másfajta élt is eredményeznek, ami van akinek jobban bejön, van akinek kevésbé.

Kezdőknek sosem szoktam ajánlani a fent vázolt "nagyoljuk ki az élt, iszappal menjünk rá a finiselő kőre, aztán majd csak jó lesz" verziót, mert ezt a módszert akkor könnyebb elsajátítani ha már van valami fogalmad arról mit csinálsz. Ilyen esetekben ha valaki segítséget kér, akkor se azt nem fogod tudni neki megmondani, még nagyságrendileg se nagyon, hogy milyen sűrű legyen az iszap, milyen sűrűn kell hígítani, mennyi vízzel, mennyit kell húznia, stb. Ezt csak tovább bonyolítja az hogy a természetes kövek sem egyformák, láttam már olyan 12k kínait ami eléggé gyengus volt, és olyat is ami nagyon király. Olyan keményet hogy csak karcolgatta az iszapoló kő, és olyat is amire 10mp alatt olyan iszapot lehetett dúrni hogy olyan volt mint a tejföl. Ha ezt megtetézi az ember azzal hogy valami másmilyen iszapoló követ vetet meg a kezdővel, aminél szintén nem lehet tudni milyen kap, akkor totál vakvilágban fog tapogatózni. Ez hatványozottan igaz a belga kövekre, és a japán tomonagurákra, a sima japó mikawa nagurák azok picit konstansabbak ahogy hallottam, azokkal viszont nincs sok tapasztalatom. Persze ha valakivel le tudsz ülni, és megmutatja hogyan használd a kövedet, úgy valamennyivel egyszerűbb a dolog, de még így is több befektetett energia kell az élező részéről.

Szóval hogy valami jó tanácsot is adjak, ha nekem újra kellene kezdenem, úgy hogy fogalmam nincs semmiről, akkor egy 4k/8k Nortont vennék, és egy 12k Naniwa superstone-t. Ha zavar hogy csak külföldről beszerezhető, és kicsit nehézkesen, vagy olcsóbbat akarsz, akkor 12k kínai a lengyel sráctól. Én valahogy jobban szerettem a szintetikusokat az első 1 évben, mert sokkal kiszámíthatóbbak voltak. A 12k Naniwánál ha 8k-n jó volt az él, akkor biztos lehettem benne hogy valamit javítani fog a finiselés, ez a kínaimra (amim nekem akkor volt, ki tudja milyen lehetett mert nagyon rég volt) már nem volt igaz, és ez eléggé frusztráló az elején. Jóval gyorsabb is, szóval kevesebb időd van hibázni 1 húzással.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jpi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Kövek
« Válasz #833 Dátum: 2012. November 19. - 13:57:28 »
Mi a véleményetek erről a darabolós megoldásról?
http://www.whippeddog.com/products/view/norton-hone-set-a0727p
"Itt minden ápolt így kezdte. Én is..." © Qttyyy

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #834 Dátum: 2012. November 19. - 15:27:49 »
Hm... Ötletnek nem rossz, de én személy szerint nem vennék ilyen 1/4 követ. Szerintem épp határeset a méret, az egész kő meg kellemesen használható. Sima homorú késeknél pedig kifejezetten jó, hogy csak ráfekteted, és hajrá. (Persze csak ha nem mosolygós/görbe/stb. a penge)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #835 Dátum: 2012. November 19. - 15:40:23 »
Ha ingyen lenne se kéne, de fizetni meg főleg nem fizetnék érte. Nekem van egy félbevágott 3/8k Naniwám amit ajándékba kaptam, és már az is erős határeset, de mivel 21 centi hosszú ezért jó volt míg nem volt jobb. Én személy szerint biztos nem fizetnék ki közel 20 ezret 3db közel használhatatlan kőért.

Ha nagyon olcsó megoldás kell akkor van ennél sokkal jobb is ami használható, és kevesebb kínlódással jár.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #836 Dátum: 2012. November 19. - 16:24:25 »
Csak hogy kicsit próbáljak ONtopic lenni, visszakanyarodnék szerencsétlen AlexK kérdéséhez, mely szerint mivel tudna nagyon fasza élt elérni. Tehát:

A kérdésedre miszerint jó-e a 4k/8k Norton, az a válaszom hogy nagyon jó, és nekem ez jött be eddig talán a legjobban, miután kipróbáltam szinte mindent amit kapni lehet, köztük olyanokat amik a sokszorosába kerülnek a Nortonnak.

A kérdésedből, és abból hogy 3 minőségi késed van, feltételezem hogy a minőség és az egyszerű használhatóság fontosabb mint az ár. Ha tévednék, kérlek javíts ki.

Ha nem áll szándékodban nagyon rossz állapotban lévő kést venni, urambocsá nem áll szándékodban több kést venni egyáltalán, akkor durva kő neked nem kell. Bármilyen kisebb élrendberakáshoz, és új kés élezéséhez a Norton 4k oldala elég. Szép vékonyra köszörült borotvákból még a mili körüli kitörés is elfogadható időn belül orvosolható, ha nem kell sűrűn ilyet csinálni.

Azt mondtad olyan kövek kellenek, amikkel atomjó élt lehet elérni. Na ezeket megvenni könnyű, de onnantól fogva már a te ügyességeden és kitartásodon múlik milyen éleket érsz el vele.

Általános élezésre a Nortonnal nagyon jól elleszel, ez nem kérdéses. Innentől vannak olyan dolgok amikbe már egy kis személyes preferencia is vegyül, de próbálok objektív maradni.

Mindenképpen kell egy finiselő kő, valami ami 8000-nél finomabb. Ez lehet szintetikus, lehet természetes. Nagy átlagban azt szokták mondani, hogy a szintetikusok után érdemes pasztát használni, mert kicsit irritatívabb élt hagynak maguk után, míg a természetes kövek paszta nélkül is kellemes élményt szoktak nyújtani, van aki használ utána pasztát, van aki nem.

Egy az viszont biztos, a pasztákat sokkal könnyebb használni mint a finiselő köveket, és a tanulási folyamatot nagyban segítik, mivel akármilyen elcseszett élen lehet valamennyit segíteni vele. Ha nagyon gáz, akkor nyilván még így sem lesz komfortos a borotválkozás, de akár ez lehet a vízválasztó, egy egyébként nem túl jó él, és a használható között.

És akkor jöjjön az én félig-meddig szubjektív véleményem. Én eléggé megkínlódtam annó az élezés tanulással, és továbbra sem állok meg a tanulásban. Viszont olyan 10-15 embert tanítottam meg élezni eddig, és a tapasztalataim alapján a szintetikus kövekkel sokkal jobban szoktak haladni az emberek. Kevesebb idő alatt, jobb eredményeket szoktak elérni, és ebből kifolyólag hamarabb és több a sikerélmény. Tanulási idő/elért él szempontjából a szintetikus kövek nyernek magasan.

A természetes köveknek is megvan a maga varázsa, de jellemzően nem az egyszerű használhatóságuk a legnagyobb erényük. Szépek, egyediek, lelkük van, és sokkal szerethetőbbek emiatt mint a szintetikus társak. Másfajta élt is eredményeznek, ami van akinek jobban bejön, van akinek kevésbé.

Kezdőknek sosem szoktam ajánlani a fent vázolt "nagyoljuk ki az élt, iszappal menjünk rá a finiselő kőre, aztán majd csak jó lesz" verziót, mert ezt a módszert akkor könnyebb elsajátítani ha már van valami fogalmad arról mit csinálsz. Ilyen esetekben ha valaki segítséget kér, akkor se azt nem fogod tudni neki megmondani, még nagyságrendileg se nagyon, hogy milyen sűrű legyen az iszap, milyen sűrűn kell hígítani, mennyi vízzel, mennyit kell húznia, stb. Ezt csak tovább bonyolítja az hogy a természetes kövek sem egyformák, láttam már olyan 12k kínait ami eléggé gyengus volt, és olyat is ami nagyon király. Olyan keményet hogy csak karcolgatta az iszapoló kő, és olyat is amire 10mp alatt olyan iszapot lehetett dúrni hogy olyan volt mint a tejföl. Ha ezt megtetézi az ember azzal hogy valami másmilyen iszapoló követ vetet meg a kezdővel, aminél szintén nem lehet tudni milyen kap, akkor totál vakvilágban fog tapogatózni. Ez hatványozottan igaz a belga kövekre, és a japán tomonagurákra, a sima japó mikawa nagurák azok picit konstansabbak ahogy hallottam, azokkal viszont nincs sok tapasztalatom. Persze ha valakivel le tudsz ülni, és megmutatja hogyan használd a kövedet, úgy valamennyivel egyszerűbb a dolog, de még így is több befektetett energia kell az élező részéről.

Szóval hogy valami jó tanácsot is adjak, ha nekem újra kellene kezdenem, úgy hogy fogalmam nincs semmiről, akkor egy 4k/8k Nortont vennék, és egy 12k Naniwa superstone-t. Ha zavar hogy csak külföldről beszerezhető, és kicsit nehézkesen, vagy olcsóbbat akarsz, akkor 12k kínai a lengyel sráctól. Én valahogy jobban szerettem a szintetikusokat az első 1 évben, mert sokkal kiszámíthatóbbak voltak. A 12k Naniwánál ha 8k-n jó volt az él, akkor biztos lehettem benne hogy valamit javítani fog a finiselés, ez a kínaimra (amim nekem akkor volt, ki tudja milyen lehetett mert nagyon rég volt) már nem volt igaz, és ez eléggé frusztráló az elején. Jóval gyorsabb is, szóval kevesebb időd van hibázni 1 húzással.
persze hogy ezért kérdeztem mivel nem akarom veszélyeztetni a késeimet.egyszerűbb megkérdezni mint elqurni aztán rohangálni fűhöz fához. már felraktam a kereső rovatba a nortont de egyenlőre nem tolonganak. Ha meglesz a norton akkor rámegyek a naniwára is. ha 3 szettet kéne összeállítanod (élezésre) basic , semi-pro, pro mit tennél bele? szempont: könnyű kezelhetőség (természetesen utánaolvasás után), biztonságos a késeknek, felhsználhatóság, semmi extra élezés csak a meglévő kések élezése karbantartása magas minőségen, esetleg új kések megélezése (nem éljavítása). tehát mik lennének ár szerint a csomagokban ? előre is köszi !

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #837 Dátum: 2012. November 19. - 17:15:27 »
Használd a keresés funkciót itt a fórumon, és olvass vissza kedves éltárs.
Pld. http://borotvafórum.hu/index.php?topic=621.msg21422#msg21422

Minden értelmes kérdésedre találsz választ.
Amire nem, az meg nem lényeges szempont.  :sör:
Ez azért nem teljesen igaz mivel mindenkinek másra van szüksége és erősen különböznek a vélemények ezen a téren. Én pld. minek vegyek "nagyoló" követ mikor sosem fogok gagyi kínai késeket vagy pár ezer forintos csorba szarokat venni...Inkább megkérdezem Jenest mert ő legalább úgy látom ért hozzá érti a kérdésemet és nem fog valami használhatatlan cuccra rábeszélni.Ha már ennyit rááldoztam akkor nem fogok spúroskodni a kövekkel mikor azok fontosabbak szinte mint a kés...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #838 Dátum: 2012. November 19. - 17:25:49 »
Lassan ráférne egy kis update arra a postra, de nagyrészt jó tanácsok vannak benne. (mégis csak én írtam  :fetreng:)

Ha három szettet akarnék összeállítani, akkor valahogy így nézne ki:

Kezdésnek: Norton 4k/8k, valamilyen pasztás fenő lehetőleg krómoxidos pasztával. (balzafa, filc, hevederanyag, textil, farmeranyag, szinte bármi lehet)

Ha ezzel már sikerül jól használható élt elérni, akkor érdemes továbblépni, előtte nem. Van aki nem így gondolja, de nekem továbbra is az a véleményem, hogy akinek 8k+pasztával nem megy a shave-ready él, ott gondok vannak a technikában. Nem mondom hogy ennél jobbat nem lehet alkotni, de az biztos hogy egy nagyságrenddel jobbat lehet alkotni ezzel a szerkóval mint a gyári élek, és vígan el lehet már lenni ezzel.

Középhaladó: ha mennek már az alapok, és stabilan megy a Norton használata pasztával, akkor lehet indítani egy szintetikus finiselő kővel. Személyes kedvencem a Naniwa 12k, vagy a Shapton 16k. Az ára és a könnyebb használhatóság miatt a Naniwa felé tendálnék egy kezdőnél.

Haladó: mindenféle természetes finiselő kő. Ez már erősen opcionális, aki nem akar kövekkel buzulni annak jobb ha itt körül se néz. Van akinek jobbak mint a szintetikusak, van akiknek nem, de az biztos hogy lassabbak, és több velük a tökölés. Aki inkább borotválkozni akar mint élezni, az inkább ne erőltesse ezeket. Mondom ezt úgy hogy nekem is van 2 japánom, de próbálom óvni a többiek tárcáját, és az asszonykáik lelkivilágát  ;D Szerintem annyival nem jobbak mint amennyivel többe fájnak, de ez persze erősen szubjektív dolog.

Emellé még két jó tanács:

Érdemes ragasztószalagot használni a pengehát védelmében, főleg az elején, és abban az esetben ha nem szeretnéd a szép késedet összekarcolászni. Amíg nem tudod hol nyomd a kést, milyen erővel, és milyen tartással, addig elég szépen le lehet amortizálni a pengehátat, míg az él alig kopik közben. Én minden kést ragaccsal élezek, aminek több oka is van, de nálam az esztétika a fő ok.

A másik, hogy érdemes valaki olyannal megéleztetned az egyik késed, aki már tud élezni, hogy legyen egy összehasonlítási alapod. Pl. amikor megkapod a Nortont meg a pasztát, akkor ha valakivel megélezteted az egyik késed ugyanezen cuccokkal, akkor lesz mihez mérned a saját fejlődésed. Addig amíg a saját élezésed nem éri el azt amit kaptál, vagy nem léped át, addig felesleges több követ venned. Amikor ezen a szinten túlléptél, utána már semmi szükséged erre, utána már nem lesz túl sok bajod a folytatással.


"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #839 Dátum: 2012. November 19. - 17:43:18 »
Köszi a választ, eszerint fogok eljárni. Kit ajánlanál Bp.-en akinek belefér az idejébe? Peti mondta hogy debreceni vagy, így a posta macerás. Van egy Pumám amit meg kellene élezni még ki sem tudtam próbálni, mert úgysem vágja el a hajszálat hogy kétoldalt húzom :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici