Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270109 alkalommal)

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #840 Dátum: 2012. November 19. - 20:50:56 »
Sanyi:
Most olvasgatom a késes fórumot ott megfogott egy szemlélet:
"Ha tanuló vagy egy gépműhelyben nem fogsz találni tanulóknak rendszeresített gépet. Azokon a nagy erős félelmetes gépeken kell megtanulni dolgozni"

Mondjuk Te egy 16k-s kövön befejezel egy kezdőnek egy kést. A norton+paszta kombóval nem fogja elérni azt. Honnan is tudja hogy a technikájával van gond v. a technika korlátol. Valamit jól lemásolni csak igen hasonló körülmények között lehet.
Bár a kivétel erősíti a szabályt és a tudás és ügyesség sokmindent kipótol.

AlexK:
Ha nem látod szükségességét a nagyoló kőnek akkor a norton minek?
Egyébként ha el kéne dönteni hogy Te v. fehege volt az illetlenebb mesze lekörözöd.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #841 Dátum: 2012. November 19. - 21:46:54 »
Sanyi:
Most olvasgatom a késes fórumot ott megfogott egy szemlélet:
"Ha tanuló vagy egy gépműhelyben nem fogsz találni tanulóknak rendszeresített gépet. Azokon a nagy erős félelmetes gépeken kell megtanulni dolgozni"

Mondjuk Te egy 16k-s kövön befejezel egy kezdőnek egy kést. A norton+paszta kombóval nem fogja elérni azt. Honnan is tudja hogy a technikájával van gond v. a technika korlátol. Valamit jól lemásolni csak igen hasonló körülmények között lehet.
Bár a kivétel erősíti a szabályt és a tudás és ügyesség sokmindent kipótol.

AlexK:
Ha nem látod szükségességét a nagyoló kőnek akkor a norton minek?
Egyébként ha el kéne dönteni hogy Te v. fehege volt az illetlenebb mesze lekörözöd.

Nem olvasál végig figyelmesen. Eleve azt írtam hogy aki megélezi neki a kést, legyen bárki, ugyanazon élezze meg mint ami neki lesz. Így tudni fogja hogy ami neki van cucc, azzal elvileg mit lehet elérni. Az általad vázolt verziónak tényleg nincs értelme.

Egy 4/8 Nortont azért sokkal több mindenre lehet használni mint egy 1k követ, és jóval könnyebb felfogni az élezés mikéntjét mint egy darab finiselő kővel. Én biztos nem vennék pár jó minőségű és állapotú késhez 4k alatti követ, mert minek.

A csapba beleverem témát sosem értettem, nekem 3 év alatt nem sikerült, de ha az illető úrnak sikerülne is, az is kiszedhető a 4k oldalon, csak kicsit több idő. Azért én sem fogok betonkeverőt venni hogy megkeverjek 5 kiló betont évente egyszer, inkább megcsinálom kézzel egy talicskában. Ugyan ez a helyzet az 1k vs 4k kővel nagyolás ügyén.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #842 Dátum: 2012. November 20. - 06:52:20 »
Urak, az ide nem illő szál (egyelőre) át lett helyezve az OFF-ba, kéretik abbahagyni!

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #843 Dátum: 2012. November 20. - 10:08:48 »
Sanyi:
Bocs. Úgy látszik már az írott szöveg sem tudok értelmezni.

Bár nem engem kérdeztek de leírom én is hogy mit javasolnék egy kezdőnek:
Én két indulási módot javaslok azt szem előtt tartva hogy a késes borotválkozásban nem az élezés megtanulása a cél hanem a komfortos borotválkozás költséghatékonyan.
1. Gyémánt paszta (3-0,25)+Kromdioxid+Vasoxid. Ezzel a 4k/8k+12K+paszta sor le van fedve olcsón. Ugyan olyan vagy nagyon hasonló komfortosságot lehet elérni. Olcsón tanulható meg hogy mikor melyik érdességről kell le-fel lépkedni. A legkevesebb bukási lehetőséggel lehet eldönteni kell-e ez nekem. Segít eldönteni hogy milyen finomságú sebességű köveket kívánsz majd a jövőben.
2. Lassú finiselő kő hogy ne fogyjon sok a késből ha 5 körrel többet húzott . pl kínai. Ezzel folyamatosan fenn tudja tartani a valódi shave ready állapotot (és nem csak éles a kés) és így nincs csalódás a késes borotválkozásban. A norton 4k/8k+krom paszta kombóval élezett késsel való borotválkozás szerintem kiváló vallatási mód ha ATG is kell a BBS-hez.  Nem követ el hibát azzal hogy rosszkor lépked a finomságok között. Ha ez már megy akkor lehet abban gondolkodni akar-e felújítással valamilyen szinten foglalkozni. Ha igen akkor ehhez vegyen sort. Akar-e kísérletezni "jobb" él elérésével. Ha igen akkor ehhez vegyen másik finiselőt.

Egyébként:  :sör:

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #844 Dátum: 2012. November 20. - 10:35:59 »
Sanyi:
Most olvasgatom a késes fórumot ott megfogott egy szemlélet:
"Ha tanuló vagy egy gépműhelyben nem fogsz találni tanulóknak rendszeresített gépet. Azokon a nagy erős félelmetes gépeken kell megtanulni dolgozni"

Mondjuk Te egy 16k-s kövön befejezel egy kezdőnek egy kést. A norton+paszta kombóval nem fogja elérni azt. Honnan is tudja hogy a technikájával van gond v. a technika korlátol. Valamit jól lemásolni csak igen hasonló körülmények között lehet.
Bár a kivétel erősíti a szabályt és a tudás és ügyesség sokmindent kipótol.

AlexK:
Ha nem látod szükségességét a nagyoló kőnek akkor a norton minek?
Egyébként ha el kéne dönteni hogy Te v. fehege volt az illetlenebb mesze lekörözöd.

Nem olvasál végig figyelmesen. Eleve azt írtam hogy aki megélezi neki a kést, legyen bárki, ugyanazon élezze meg mint ami neki lesz. Így tudni fogja hogy ami neki van cucc, azzal elvileg mit lehet elérni. Az általad vázolt verziónak tényleg nincs értelme.

Egy 4/8 Nortont azért sokkal több mindenre lehet használni mint egy 1k követ, és jóval könnyebb felfogni az élezés mikéntjét mint egy darab finiselő kővel. Én biztos nem vennék pár jó minőségű és állapotú késhez 4k alatti követ, mert minek.

A csapba beleverem témát sosem értettem, nekem 3 év alatt nem sikerült, de ha az illető úrnak sikerülne is, az is kiszedhető a 4k oldalon, csak kicsit több idő. Azért én sem fogok betonkeverőt venni hogy megkeverjek 5 kiló betont évente egyszer, inkább megcsinálom kézzel egy talicskában. Ugyan ez a helyzet az 1k vs 4k kővel nagyolás ügyén.
Hamarosan átveszem a Norton 4000/8000 követ ! Egybként a "csapba verem a borotvám" témát én sem értem, viszont örülök hogy legalább te megértetted mi a szitu és megadtad hozzá a segítséget ! Köszi a segítséget még 1x  !

Nem elérhető jpi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Kövek
« Válasz #845 Dátum: 2012. November 20. - 10:46:04 »
Hamarosan átveszem a Norton 4000/8000 követ !

Szia,

Ezek szerint jelentkezett valaki az itt feladott "Keres" hirdetésedre? Érdemes volt hirdetni?
"Itt minden ápolt így kezdte. Én is..." © Qttyyy

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #846 Dátum: 2012. November 20. - 14:31:35 »
Persze,mindenképpen érdemes eddig csak a Thiers Issard, Böker hirdetésemre nem kaptam még választ de előbb utóbb az is megjön.... :D

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #847 Dátum: 2012. November 20. - 20:22:49 »
Persze,mindenképpen érdemes eddig csak a Thiers Issard, Böker hirdetésemre nem kaptam még választ de előbb utóbb az is megjön.... :D

Ha későn jelentkeztél  ;D
Már vagy tucatnyi bökkert eladtam. A David Issard képek nem mentek át?

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #848 Dátum: 2012. November 21. - 07:45:12 »
Átjött, válaszoltam is.Szép-szép de vmiért nem jött be annyira.Pedig elég ritkaság.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #849 Dátum: 2012. November 21. - 09:39:55 »
Átjött, válaszoltam is.Szép-szép de vmiért nem jött be annyira.Pedig elég ritkaság.

Valószínüleg tévedésből töröltem a mailt.  :borosta:
Amúgy nem gáz, mert mint irtam azt aműgy is szeretném megtartani. Így legalább tiszta a lelkiismeretem, hogy én meg akartam szabadulni tőlle  :crazy:

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #850 Dátum: 2012. November 21. - 11:26:54 »
Csak nehogy bosszút álljon rajtad, mivel mindegyiknek lelke van. Lehet hogy legközelebb bukósisakban kellene használnod ;D

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #851 Dátum: 2013. Február 03. - 10:57:38 »
Sziasztok!

Van már pár darab F1000 és F1200-es szilicium-karbid fenőkő, ezekről Jenes Sanyi tud többet mesélni, mert ő tesztelte őket borotvához. ( az 1000-est már egy picit régebben, de most let kész az 1200-es is)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #852 Dátum: 2013. Február 03. - 12:58:46 »
Képeket tudnál esetleg feltenni?
mennyi lenne az ára?

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #853 Dátum: 2013. Február 03. - 13:23:34 »
Képeket tudnál esetleg feltenni?
mennyi lenne az ára?
Gondolom: http://haidu.hu/hu_termekek.html

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #854 Dátum: 2013. Február 03. - 19:15:39 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici