Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 301036 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #195 Dátum: 2010. Május 01. - 09:30:37 »
Ezt sejtettem  ;)
A kérdés kicsit retorikus volt:
Én tizenegynéhány éve borotválkozom késsel, de otthon csak bőrön húzom át.
Fenéshez borotvaköszörűshöz hordom.
A mostani késemet (6/8 zwilling) kb 4 év után kellett vigyem kicsit "áthúzatni", sopánkodott is a mester, hogy a múltkor (az előző élezésnél 4 éve) túl jó munkát végzett, ezért ritkán járok hozzá. Az is igaz, hogy nagyon jó kis kés, nagyon jól tartja az élét.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #196 Dátum: 2010. Május 01. - 09:43:57 »
Remélem hogy holnap kapunk egy kis infót, mert engem is nagyon nagyon érdekel a dolog :) Mintha ed mondta volna hogy ő ki fogja próbálni.

Megnéztem a köveket, de ki nem próbáltam... Ugyanis elfelejtettem borotvát vinni... De nem is baj, mert úgyse tudtam volna rendesen figyelni (aki volt már késtalin, tudja, miért...). Voltak kövek Hapcinál és jamescook-nál is (ő készíti). Tapintásra, kapargatásra jó alaposan megnéztem őket, a fehér tényleg jónak tűnik. jamescook egy barna-fehér párat hozott, amit rögtön át is adott valakinek, és a jövő hét végén lesz kész a következő adag. Megbeszéltem vele, hogy akkor találkozunk, és ad nekem tesztpéldányt használatra, mert azért az lesz az igazi próba, és arról majd rendesen beszámolok majd. Szóval még egy kis türelem! ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #197 Dátum: 2010. Május 01. - 09:49:07 »
Én tizenegynéhány éve borotválkozom késsel, de otthon csak bőrön húzom át.
Fenéshez borotvaköszörűshöz hordom.
A mostani késemet (6/8 zwilling) kb 4 év után kellett vigyem kicsit "áthúzatni", sopánkodott is a mester, hogy a múltkor (az előző élezésnél 4 éve) túl jó munkát végzett, ezért ritkán járok hozzá. Az is igaz, hogy nagyon jó kis kés, nagyon jól tartja az élét.

ZOZO, szerencséd van, hogy akad a közeledben ilyen mester. Legtöbbünknél ez nem így van. Vagy túl nagy a rizikó. Plusz annak is megvan ám a maga (nem kicsi) öröme, hogy az ember megtanulja saját maga karbantartani a borotváját, hát ezért is jó a kő.
Egyébként egy és ugyanazt a kést használod, vagy többet forgatsz? Az sem mindegy azért...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #198 Dátum: 2010. Május 01. - 10:18:57 »
Ahogy átolvastam egy kicsit a topicot rájöttem,hogy inkább az alkotás öröméért csináljátok (onnan tudom mert én oldtimereket ujitgatok fel magamnak)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #199 Dátum: 2010. Május 01. - 10:23:40 »
No, ebben is van igazság!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #200 Dátum: 2010. Május 02. - 00:16:38 »
edrose: "Egyébként egy és ugyanazt a kést használod, vagy többet forgatsz? Az sem mindegy azért..."
Nagyjából igen. csak fenéskor van egy-egy beugró. Négy-öt éve egy 6/8as zwillingset használok, most ha jól fog muzsikálni a 7/8as Stehlo akkor marad, ha nem akkor kiprobálom a 6/8 as Dovo-t(elsőre jól teljesitet)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kövek
« Válasz #201 Dátum: 2010. Május 14. - 18:18:30 »
Találtam itthon a pincében 3 fenőkövet. Ebből ez az egy tűnt normálisnak. Az lenne a kérdésem, hogy ez vajon mihez való? Ha netán borotvához, akkor megvan az első kövem, ha nem, akkor felhasználom késekhez ;) Az egyik oldalán látható kis pötty olaj. Megcsináltam a víz/olaj tesztet, és az olajat szívta be, a vizet pedig le lehetett törölni róla. A méretei: 245*50*22 (hosszúság*szélesség*vastagság).



"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #202 Dátum: 2010. Május 14. - 18:41:10 »
a szemcsés felét felejtsd el, max késhez.
a fekete jó lehet, de azon is mintha csillanna valami. ha az vmiféle "kristályos" valami benne, akkor az a kő is felejtős...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #203 Dátum: 2010. Május 14. - 18:48:53 »
Remélem hogy holnap kapunk egy kis infót, mert engem is nagyon nagyon érdekel a dolog :) Mintha ed mondta volna hogy ő ki fogja próbálni.

Megnéztem a köveket, de ki nem próbáltam... Ugyanis elfelejtettem borotvát vinni... De nem is baj, mert úgyse tudtam volna rendesen figyelni (aki volt már késtalin, tudja, miért...). Voltak kövek Hapcinál és jamescook-nál is (ő készíti). Tapintásra, kapargatásra jó alaposan megnéztem őket, a fehér tényleg jónak tűnik. jamescook egy barna-fehér párat hozott, amit rögtön át is adott valakinek, és a jövő hét végén lesz kész a következő adag. Megbeszéltem vele, hogy akkor találkozunk, és ad nekem tesztpéldányt használatra, mert azért az lesz az igazi próba, és arról majd rendesen beszámolok majd. Szóval még egy kis türelem! ;)

Csak halkan kérdem, nekem még mindig mozgatná a fantáziámat ez a kö, ha jó véleménnyel lennél róla. bár asszem nem fogom megúszni egy Norton nélkül...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #204 Dátum: 2010. Május 14. - 19:18:23 »
Szerintem a nortonnál vannak jobb és olcsóbb alternatívák is, de te tudod.

Jut is eszembe, ed, jól emlékszem hogy te mondtad hogy kipróbálod azt a saját sütésű kerámia követ? Milyen, vagy még nem jutottál el odáig?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #205 Dátum: 2010. Május 14. - 20:04:19 »

Jut is eszembe, ed, jól emlékszem hogy te mondtad hogy kipróbálod azt a saját sütésű kerámia követ? Milyen, vagy még nem jutottál el odáig?

 ;D Ed ezen nyilatkozata van beidézve a kérdésemben...  ;D

Más: milyen alternatívát tudsz javasolni a 4000/8000-es Norton helyett? komolyan ! Nem néztem még körül komolyabban a piacon, de érdekelni fog egy ilyen paraméterű kő...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #206 Dátum: 2010. Május 14. - 20:13:30 »
Szerintem a nortonnál vannak jobb ÉS olcsóbb alternatívák is, de te tudod.

Na ez speciel engem is érdekelne!!!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #207 Dátum: 2010. Május 14. - 20:31:24 »
Jut is eszembe, ed, jól emlékszem hogy te mondtad hogy kipróbálod azt a saját sütésű kerámia követ? Milyen, vagy még nem jutottál el odáig?

Kéremszépen, ma délután voltam jamescooknál személyesen, és elhoztam egy-egy vörös és fehér követ tesztelésre. Ez tehát megvan, már csak a munkára kell időt találni. Néha kérdezzetek rá nyugodtan... ;)

nemo

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #208 Dátum: 2010. Május 14. - 20:43:28 »
Megmondom öszintén, még kövek terén is kezdö vagyok. A norton áraival sem vagyok tisztában és most hirtelen a google sem hozott rá találatot. Vásárláskor érdemes azonban mérlegelni. Elöször én is kombit akartam. Nálam két érv szólt ellene. Az egyik az, ami minden kombi dolognál. Ejtsem le a követ, mindkettö eltörött. A másik, hogy a kombi kövek kb. ugyanolyan vastagok mint a simák. Ez azt jelenti, hogy kombinál az ember mindkét köböl kb. csak egy felet kap valójában. 

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #209 Dátum: 2010. Május 14. - 20:59:34 »
Ez azt jelenti, hogy kombinál az ember mindkét köböl kb. csak egy felet kap valójában. 

Ez igaz, így mondjuk nem 100, csak 50 évig elég a kő...  ;D
(Na jó, ez lehet, hogy túlzás... De persze attól függ, hogy milyen gyakran akarod használni. Ha mondjuk nem újítasz fel nap mint nap borotvákat, csak mondjuk pár hetente, akkor a 4000/8000-es kombi Norton szerintem legalább 10-20 évig kitart...)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici