Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270052 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #225 Dátum: 2010. Május 17. - 09:10:06 »
mry, csak egyetérteni tudok veled, minden amit leírtál a Nortonról az igaz, és egy nagyon fasza kő. Mindenkinek csak ajánlani tudom megvételre, én csak azért írtam le az alternatívákat mert nekem nem opció több mint 20 ezerért a norton, mert csóró egyetemista vagyok :) De akinek van rá kerete, és nem is sajnálja rá, nemigen tud jobb kezdő követ venni. Esetleg amit még ajánlani szoktak abszolút első kőnek az a DMT extra extra fine, egy krómoxidos bőrrel vagy balzafával dosztig ugyanazt tudja mint a norton, nem kell síkolni, bár az ára kb ugyanott van. Ki mit szeret, én a Nortont venném talán, ha lenne miből :)
Én amikor majd rendelni fogok  akkor a Norton 8K oldalát egy walesi kővel fogom helyettesíteni, meg rendelek később majd egy 150x50-es kínait, a kettő együtt nem lesz 9 ezer fölött, nekem ez a budget megoldás :) Bár ez még változhat annak fényében hogy ed milyen tapasztalatokat szerez azzal az új kerámiás kővel, úgyhogy várjuk a véleményed!

Szóval teljes egyetértésben vagyunk ;)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #226 Dátum: 2010. Május 18. - 13:11:47 »
ed, köveket kipróbáltad már? :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #227 Dátum: 2010. Május 18. - 13:18:34 »
Még nem...   :borosta:

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #228 Dátum: 2010. Május 18. - 14:41:55 »
A "kisördög" csak nem hagyott nyugodni, ezért megvettem a belga sárga-kék kombó követ, múlt héten meg is érkezett, képek itt: http://borotvaforum.hu/index.php?topic=112.msg6943#msg6943

Tapasztalatok:

1. Csak a sárga oldalon, a követ simán bevizezve fentem meg egy Dovo Specialt, de türelmetlen voltam, és nem fentem elég ideig, nem is teljesítette rendesen a hajszáltesztet. Ez az oldal elég "lassú", szép lassan, fokozatosan alakul ki az él. A borotváltkozás szörnyű volt...  >:(

2. Szintén csak a sárga oldalon fentem (most a Fermarudot), de először a kis kővel "iszapot" (slurry) képezve. Így elvileg sokkal gyorsabban vág a kő, de persze nem lesz olyan finom az él. Aztán amikor már a karomról szépen vágta a szőrt, akkor iszap nélkül, csak vízzel. Addig, amíg a hajszáltesztet tökéletesen nem teljesítette. Aztán sima bőrős fenés, és "éles bevetés". Hát, mit mondjak...? Ez a borotválkozás hihetetlen volt, talán életem legjobbja. Nem is azért mert minden eddiginél élesebb lett volna a kés, szerintem a pasztás szíjjal is meg tudtam fenni ilyen élesre. Viszont olyan érzés volt, mintha valami tompa tárgyat húznék végig az arcomon, annyi különbséggel, hogy ez elvágta a szőrt... :) Úgy éreztem, hogy akárhány kört mehetnék. Azt hiszem, erre írják a külföldi fórumokon, hogy "smooth shave". Az egész művelet után nem is éreztem, hogy az előbb borotválkoztam meg, csak persze ha végigsimítottam a képemet... :)

3. Nekiálltam újra a Dovonak, most már iszappal kezdve, alaposan megfentem. Hajszálteszt rendben, a borotválkozás az 1.-nél klasszisokkal jobb volt, de azért nem volt akkora élmény, mint a 2. Ettől függetlenül semmi irritáció.


Összefoglalva: valószínűleg ennek a kőnek nem is az az erőssége, hogy extrém élesre lehet vele fenni a kést (ahogy írtam, egy pasztás szíjjal is elérhető szerintem hasonló), hanem inkább az, hogy valahogy hihetetlenül sima, polírozott lesz az él, emiatt nagyon kellemes, sima, kíméletes a borotválkozás. Gondolom, sokkal kevésbé "kaparja" így le a borotva a felső hámréteget.
A másik, hogy elég univerzálisan használható: iszappal viszonylag gyorsan kialakítható egy tisztességes él, iszap nélkül, vízzel pedig lassan finiselhető, polírozható. A kék oldalt még nem is nagyon próbáltam... :)



Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kövek
« Válasz #229 Dátum: 2010. Május 18. - 15:29:41 »
A "kisördög" csak nem hagyott nyugodni, ezért megvettem a belga sárga-kék kombó követ, múlt héten meg is érkezett, képek itt: http://borotvaforum.hu/index.php?topic=112.msg6943#msg6943...
Remek választás, gratulálok!

Amikor megvettem az első belga köveimet, rögtön eladtam a Nortonokat. Egy-két érdekes tippért látogass el ide: http://www.coticule.be/home.html

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #230 Dátum: 2010. Május 18. - 15:33:40 »
Remek választás, gratulálok!

Amikor megvettem az első belga köveimet, rögtön eladtam a Nortonokat. Egy-két érdekes tippért látogass el ide: http://www.coticule.be/home.html

Kösz!
Igen, nézegettem én is ezt a belga oldalt.
Neked egyébként mik a tapasztalataid? (Főleg a más finiselőkkel való összehasonlítás érdekelne.)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #231 Dátum: 2010. Május 18. - 15:34:13 »
Igen, erre szokták írni hogy "buttery feeling". Ezért imádják sokan a sárga belgát, nem a finomsága miatt, mert mint írtad abból nem a legjobb. Nagyon jól választottál! :)

A 12k-s kínait is ezért ajánlják, mert az is nagyon kényelmes és "tompa" élt hagy, mégis borotvál :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #232 Dátum: 2010. Május 18. - 15:47:22 »
Igazából még talonban volt a 12000-es Naniwa és a Spyderco UF. Aztán valahogy a belga mellett döntöttem, de nagyon kíváncsi lennék a többire is. Meg a 12k-s kínaira is... Valahol vannak mikroszkópos képek különböző kövekkel történő fenés utáni élekről, és a kínai nagyon sima felületet hagy...

Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kövek
« Válasz #233 Dátum: 2010. Május 18. - 15:56:20 »
...Neked egyébként mik a tapasztalataid? (Főleg a más finiselőkkel való összehasonlítás érdekelne.)

A Coticule fantasztikus kő. Ha egy követ kellene választanom, nem kérdés, őt választanám (kombó változatban persze). A 12-s kínaival összehasonlítva... hát, nem tudom. Valahogy a kínai nem nőtt a szívemhez. Egyrészt nagyon lassú, másrészt eddig még nem sikerült vele olyan finomra fennem a késeimet, mint a sárga belgával. Igaz, nem próbáltam túl sokszor. A japán "natural" kövek (Nakayama Maruichi és Nakayama Asagi) más lapra tartoznak. Fantasztikus feedback, tökéletes él, de azt kell mondanom, hogy nem annyira szignifikáns a különbség köztük és a coticule között. Mostanság leggyakrabban az Escher kövemet használom, de ez csak azért van, mert amióta megműtötték az achillesz-ínamat, nem tartózkodom otthon, és csak az Eschert hoztam magammal.

Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kövek
« Válasz #234 Dátum: 2010. Május 18. - 15:59:46 »
...Valahol vannak mikroszkópos képek különböző kövekkel történő fenés utáni élekről, és a kínai nagyon sima felületet hagy...

Tessék: http://www.tzknives.com/razoredges.html  :)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #235 Dátum: 2010. Május 18. - 16:02:14 »
Tessék: http://www.tzknives.com/razoredges.html  :)

Kösz!
Rémlett, hogy a Zowada-oldalon van, de lusta voltam keresgélni... :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #236 Dátum: 2010. Május 31. - 20:05:51 »
Tudom hogy múltkor is én kérdeztem, de te mondtad hogy néha kérdezzünk rá.

Szóval Ed, próbáltad már azóta a köveket?  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kövek
« Válasz #237 Dátum: 2010. Június 01. - 23:32:55 »
Melyiket érdemesebb az ár függvényében: - belga coticule
                                                         - 1,5,8,12k sor

illetve síkolni, ha nincs kövem akkor milyen papírral?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #238 Dátum: 2010. Június 02. - 07:32:12 »
Melyiket érdemesebb az ár függvényében: - belga coticule
                                                         - 1,5,8,12k sor

illetve síkolni, ha nincs kövem akkor milyen papírral?

Azért ez így nem egy kategória! A belga nagyon jó élező/finiselő, de pl. felújításnál, ha nincs mellé egy durva (1K körüli) köved, akkor b...efonod a szemöldököd, mire végzel! (Ha pl. egy szomorú pengét kell helyrerakni, vagy kisebb élhibákat eltüntetni).

Ha a belga mellé teszel egy ilyen követ, akkor már azt mondom, hogy érdemes elgondolkodni rajta! Így viszont biztos, hogy a második opció!

Síkolni papírral csak akkor, ha van egy egyébként sík lapod, amire rá tudod applikálni a papírt! Illetve a papír legyen nagyon jó minőségű, hogy ne forduljanak ki a szemcsék a kötésből, mert beleépülhetnek a kőbe, és akkor többet ártottál, mint használtál!

Ha az ár nem elsődleges szempont, akkor szerintem egy DMT 8C (asszem ez a típusjele a 325-ös DMT-nek), plusz egy belga. No, ezekkel gyakorlatilag mindent meg tudsz csinálni! A DMT elég durva síkoláshoz, illetve nagyoló melókhoz (és mivel ez egy fém alapra felvitt gyémántszemcsés "kő", biztos sík, és nem fog kopni sem), a belga pedig jó miden máshoz!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #239 Dátum: 2010. Június 02. - 09:02:34 »
Én a belgát sajnálnám mindenre használni, nagyon drága maga a kő is, és eléggé kis vékonyka darab. Egy durva követ lehet olcsón venni, bármi megteszi mert egy borotvából sose kell sokat leszedni. Utána mondjuk egy 1k körüli kő, és utána jöhet a sárga belga. Először iszappal, utána vízzel, és kész. Hacsak nem szar minőségű a köved akkor semmi nem ragad bele a felületébe a papírból, azért szerintem felesleges gyémántos követ venni. Persze ha az ár nem lényeg, akkor nagyon jól jön egy DMT coarse :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici