Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 305896 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #870 Dátum: 2013. Február 06. - 19:20:05 »
Borotva éléhez 80-as szalaggal azért nem nyúlok, csak késeknél szoktam :) Borotva él nagyolást azt kővel, az a tuti, ott nem merek még durvulni.

JIS R6001 Japan 1973

Ez egy 40 éves szabvány, nem csoda hogy nem ugyanaz mint a mostani. A japánok azóta csináltak már másikat, az a hely amit én linkeltem az az újat használja.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #871 Dátum: 2013. Február 06. - 19:44:48 »
Értem, akkor ez nem feltétlenül egyszerű. Legalábbis oda kell figyelni. Bele sem bonyolódok, ha kell majd egy új kő, jól megkérdezem, mit vegyek.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető puzzola

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kövek
« Válasz #872 Dátum: 2013. Február 10. - 08:19:41 »
Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy tapasztalatotok szerint a HAIDU kövek közül  a HCB1200M vagy a HCB1200H ajánlanátok borotva (gold dollar) "finisheléshez", króm oxid és bőrözés előtt.

Előre is köszi a segítséget.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #873 Dátum: 2013. Február 10. - 12:43:28 »
Finisheléshez tegyél még egy nullát a végére  ;D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #874 Dátum: 2013. Február 10. - 14:37:44 »
12.000-es kínait vegyél, ha olcsó finiselő követ szeretnél. Az ezres Haidu nagyoláshoz jó, az M verzió, de azon semennyi paszta és bőrözés nem segít hogy használható legyen.

http://www.ebay.com/itm/New-Chinese-Water-Hone-Waterstone-for-Straight-Razor-8x3-/130608982526?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e68e6e9fe
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető puzzola

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kövek
« Válasz #875 Dátum: 2013. Február 10. - 19:34:01 »
A korábbi hozzászólások alapján, akkor lehet én értettem félre valamit. Ha jól emlékszem, akkor a 8k-s kövekről is azt olvastam, hogy önmagában is borotválkozásra alkalmas élt hagy, krómoxiddal meg hibátlant. A Fepa 1200-as finomsága kb 3+-0.5 mikron, ami kb 8000-es-nek felel meg (http://www.fine-tools.com/G10019.htm) Azt gondoltam, ezek szerint hibásan, hogy egy HAIDU 1200-as (FEPA) kővel, el tudok érni olyan élt/finomságot, amit tovább lehet krómoxiddal és bőrrel tökéletesíteni.

Természetesen elfogadom, ha a gyakorlati tapasztatok mást mondanak, mint a "táblázatok".

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #876 Dátum: 2013. Február 10. - 21:48:47 »


Inkább a táblázat oszlopai mondanak mást.
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #877 Dátum: 2013. Február 10. - 22:33:37 »
A korábbi hozzászólások alapján, akkor lehet én értettem félre valamit. Ha jól emlékszem, akkor a 8k-s kövekről is azt olvastam, hogy önmagában is borotválkozásra alkalmas élt hagy, krómoxiddal meg hibátlant. A Fepa 1200-as finomsága kb 3+-0.5 mikron, ami kb 8000-es-nek felel meg (http://www.fine-tools.com/G10019.htm) Azt gondoltam, ezek szerint hibásan, hogy egy HAIDU 1200-as (FEPA) kővel, el tudok érni olyan élt/finomságot, amit tovább lehet krómoxiddal és bőrrel tökéletesíteni.

Természetesen elfogadom, ha a gyakorlati tapasztatok mást mondanak, mint a "táblázatok".

Az általad idézet táblázatban is JIS4000 az F1200. :)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #878 Dátum: 2013. Február 11. - 08:47:14 »


Látom Sanyi is barágott, írjuk le hát, emlékzetetés gyanánt, hogy beidézhető legyen a késportálról idetévedt
borotvafenésben még nem jártas kedves fórumtársainknak bármikor.


A Haidu kövek önmagukban nem alkalmasak borotvakés borotválkozási állapotba hozására

És ez a helyzet pasztával sem javul. Javul viszont a Haidu kövek után egy Norton 4000/8000, és egy 12000 kinai kő használatával


Ez az adekvát válasz a táblázatokra......

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető puzzola

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kövek
« Válasz #879 Dátum: 2013. Február 11. - 09:10:35 »
Rendben, nagyon köszönöm a segítséget.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #880 Dátum: 2013. Február 11. - 16:34:15 »
A Haidu kövek úgy általában nem igazán jók borotvákra, túl kemények hozzá, késekhez viszont nagyon jók. Borotvákhoz az M-es 1000-es és 1200-as kő lett kifejlesztve, azok jól használhatóak nagyolásra, de a durvább és finomabbak túl kemények és emiatt lassúak nagy nyomás nélkül.

Az M-es verzió direkt puhábbra lett hagyva, így könnyebb síkolni, kicsit iszapolódik is, és sokkal gyorsabban lehet vele haladni, borotvákhoz én csak azt ajánlanám. Egy olyen ő mellé egyébként egy 4/8-as Norton pasztával jó társ kezdésnek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #881 Dátum: 2013. Február 16. - 07:46:47 »
Tegnap megjött a levél a postától, hogy a Shaptonom vámkezelésre vár  :fenek:
Mivel ilyen követ még nem használtam, jól gondolom, hogy ezt is kell síkolni?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #882 Dátum: 2013. Február 16. - 08:35:10 »


Igen, gyémánttal vakargasd meg egy kicsit....
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #883 Dátum: 2013. Február 16. - 08:41:54 »
Köszi!
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #884 Dátum: 2013. Február 16. - 09:25:30 »
... Borotvákhoz az M-es 1000-es és 1200-as kő lett kifejlesztve, azok jól használhatóak nagyolásra, de a durvább és finomabbak túl kemények és emiatt lassúak nagy nyomás nélkül. ...

Ezek késre is jók, igaz?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici