Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270063 alkalommal)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kövek
« Válasz #900 Dátum: 2013. Február 25. - 11:52:11 »
Megerősítem, amit  Sanyi mondott legalábbis kés vonatkozásában. Sajnos nagyon kevesett visz, könnyű belevágni, tömődik. Igaz, én vízzel használtam, azt mondták, azzal is lehet. A finomabb oldal gyémánton (Lidl-s durva oldala) frissítve nem teljesen reménytelen...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Daniel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Kövek
« Válasz #901 Dátum: 2013. Február 25. - 12:24:00 »
Tegnap próbáltam ki őket, és teljesen elégedett vagyok velük.
Összesen 6 darab:
SIC 120,240,320,600
KA 800,1200

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #902 Dátum: 2013. Február 25. - 23:05:54 »
Tegnap próbáltam ki őket, és teljesen elégedett vagyok velük.
Még... Nekem is van, még késélezéshez sem jók.


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #904 Dátum: 2013. Március 30. - 23:02:04 »
Csak nem Naruto fan vagy?  ;D

Hogy használható-e? Igen. Használnék ilyet? Ha ingyen lenne sem, kezdőként meg főleg nem. Akkor már inkább egy 12.000-es kínai meg egy darab 1000-es és 2000-es csiszolópapír üvegre ragasztva, és uccu neki.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Idzanagi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kövek
« Válasz #905 Dátum: 2013. Március 31. - 18:08:48 »
Hajho megint :)

Neem, a nevem regebbi annal :) Inkabb One Peace fan ! (az eleg beteg mar hozzam:)

Amugy miert nem, mi a baj vele?(olcso es szar ?:D) Igen kezdokent hasznalnam. Persze azert elezgettem mar kovel keseket, de sosem voltak olyan koveim amikkel rendesen lehetne gyakorolni. Szereztem egy regi borotfat, es ugy hataroztam megtanulom rajta  a muveszetet:) Most vettem egy 120, 240, 600, 1000 es koveket es ezek melle godnoltam valamit ami nagyn finom es nem a sonkas szenya:)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #906 Dátum: 2013. Március 31. - 18:55:54 »
Használhatóak, csak eléggé felesleges mind a három kő. Ha jól emlékszem akkor van benne 1 jó finiselő, a másik kettő meg picivel durvább csak, semmivel nem vagy velük előrébb. Így jobban jársz ha 1 darab követ veszel ami nagyobb, és akkor csak 1 követ kell megtanulnod használni, gyorsabb is leszel, és kevesebbet tökölsz.

Ha olcsón meg akarod úszni a dolgot, és nem akarsz venni 4/8-s Nortont, akkor inkább 200x70-es kínait vegyél, postával együtt vagy 10e az egész. Az 1000-es kő után jó sűrű iszappal már átmehetsz a kínaira aztán hajrá :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #907 Dátum: 2013. Április 01. - 11:32:46 »
jamescook fórumtárstól rendeltem egy tisztítókövet a Norton 4000/8000 eltömődött felületének élezés közbeni takarításához (kisebb szürke a képen). Jól teljesített, így a finomabb köveimhez is szükségét éreztem egynek (fehér).

Szó szót követett, majd vásároltam egy 1000-es követ is Attilától, hogy a nagyolást ezzel végezzem.
Norton 1000-hez képest kicsit lassabban dolgozik, de jobban szeretem. Több olyan késsel is találkoztam már, amivel az 1000-es Norton semmit nem csinált.

Síkolása borzasztóan gyors, egyáltalán nem nehéz feladat. Nagyjából 3-4 percet foglalkoztam vele és máris kész volt a bevetésre.

Ma 4 késem fentem meg, volt időm kipróbálni az új követ és nem bántam meg a vételét, nekem tetszik. Ára a Norton árának a töredéke, ráadásul pár nap alatt megérkezik postával, könnyen elérhető mindenki számára.
Sajnos a nagyobb méretűt vettem, de nem fér bele a tartómba (lusta voltam lemérni a tartóm vásárlás előtt  :fenek: ).

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #908 Dátum: 2013. Április 01. - 11:44:35 »
Ákos megkérdezhetem milyen nagy?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #909 Dátum: 2013. Április 01. - 11:51:56 »
A kő méretei  ;D : ~ 23*6,5*2,5 cm

Attila két méretben gyártja, úgy emlékszem van belőle 17cm-es változat is.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kövek
« Válasz #910 Dátum: 2013. Április 01. - 11:55:12 »
Ákos megkérdezhetem milyen nagy?
Ha nem valami egyedi méret, akkor az összes méretet megtalálod itt.  Szuperjó kövek, késélezéshez használom.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #911 Dátum: 2013. Április 01. - 12:00:21 »
Jófajta kő a medium ezres, az áráért meg főleg.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #912 Dátum: 2013. Április 01. - 12:01:55 »
Az külön tetszik, hogy végre itthon is lehet normális köveket venni, nem csak kintről. Arról nem beszélve, hogy hazai gyártót támogatunk a vásárlással, aki az egyedi igényeinket is igyekszik figyelembe venni, lásd Sanyi bevonását az M-es szériájú kövekhez.

Ha nem valami egyedi méret, akkor az összes méretet megtalálod itt.  Szuperjó kövek, késélezéshez használom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #913 Dátum: 2013. Április 01. - 13:01:12 »
Az külön tetszik, hogy végre itthon is lehet normális köveket venni, nem csak kintről. Arról nem beszélve, hogy hazai gyártót támogatunk a vásárlással, aki az egyedi igényeinket is igyekszik figyelembe venni, lásd Sanyi bevonását az M-es szériájú kövekhez.

Ha nem valami egyedi méret, akkor az összes méretet megtalálod itt.  Szuperjó kövek, késélezéshez használom.

Igen, Sanyinak nem győzők hálás lenni azért a  segítségéért, amit a borotvás fejlesztésnél tett. Én alapjában véve szakács vagyok, az én szakterületemen kívül esik a borotva, ez teljesen külön világ. Bár, azt hiszem ezt pont a borotvafórumon nem kell bizonygatnom...  :fetreng:

Ami a kis fehér követ illeti, van még pár elfekvő darab, de ha lesz rá igény, akkor gyártásban fogom tartani.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #914 Dátum: 2013. Április 01. - 14:06:24 »


Síkolása borzasztóan gyors, egyáltalán nem nehéz feladat. Nagyjából 3-4 percet foglalkoztam vele és máris kész volt a bevetésre.



Akkor szerencséd volt....Én múlthéten síkoltam 4 db haidu követ és jó két óra alatt lettem meg velük, úgy hogy DMT
EEC-on kezdtem, majd DMT EC-al folytattam. Volt egy, amit ráraktam üveglapra és olyan volt mint egy U betű  :o

Az olyan szürke színű volt egyébként, nem a fehér.

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici