Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 306142 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #915 Dátum: 2013. Április 01. - 14:16:39 »
A nálam lévő M-es, azaz a puhább széria és nem sok teendőm volt vele.
Norton köveim síkolása tovább tartott (nagyjából 1,5-2 óra oldalanként).
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #916 Dátum: 2013. Április 01. - 14:46:20 »


Síkolása borzasztóan gyors, egyáltalán nem nehéz feladat. Nagyjából 3-4 percet foglalkoztam vele és máris kész volt a bevetésre.



Akkor szerencséd volt....Én múlthéten síkoltam 4 db haidu követ és jó két óra alatt lettem meg velük, úgy hogy DMT
EEC-on kezdtem, majd DMT EC-al folytattam. Volt egy, amit ráraktam üveglapra és olyan volt mint egy U betű  :o

Az olyan szürke színű volt egyébként, nem a fehér.

reofil

Az M-es kövek elsősorban a borotvákhoz készültek, ezek puhábbak a H verzióhoz képest. A H-nál a magasabb égetési hőmérséklet miatt előfordulhat, hogy nem teljesen sík lesz a fenőkő, de jelenleg dolgozom rajta, hogy ezt is ki tudjam küszöbölni. Hamarosan új kemencében fogom őket égetni, remélem ezzel megoldódik ez is.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #917 Dátum: 2013. Április 01. - 17:23:43 »

James!

Egyrészt örömteli, hogy nem áll le a fejlesztés, és a vevői elvárásokhoz közelebb álló megoldásokon töröd a fejed.
 De ha már változtatás, nem érezném ördögtől valónak, esetleg valamilyen vizes síkoló üzembe állítását
amit mintegy plussz szolgáltatás lehetne igénybe venni. ( adott egy átlagos késes user, akinek elég egy síkhoz közeli
kőfelület, de ha valaki igényli (  pl borotvakéshez), egy teljesen sík felületet is kérhet  )
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #918 Dátum: 2013. Április 01. - 17:39:36 »

James!

Egyrészt örömteli, hogy nem áll le a fejlesztés, és a vevői elvárásokhoz közelebb álló megoldásokon töröd a fejed.
 De ha már változtatás, nem érezném ördögtől valónak, esetleg valamilyen vizes síkoló üzembe állítását
amit mintegy plussz szolgáltatás lehetne igénybe venni. ( adott egy átlagos késes user, akinek elég egy síkhoz közeli
kőfelület, de ha valaki igényli (  pl borotvakéshez), egy teljesen sík felületet is kérhet  )

Igyekszem. :) Persze, eddig ez nem volt annyira kardinális kérdés, a késes világ nem ennyire érzékeny - persze minél egyenesebb, annál jobb természetesen. Sajnos ami az előnyöm - a kövek keménysége, az ilyen esetben a hátrányom, ha készen vannak a kövek, akkor már olyan kemények, hogy például amikor elvittem őket egy sírköveshez, majdnem sírtak, hogy mennyire kemény az anyag és eszi a vizes csiszológép gyémánt korongját. :) Nem vicc, a pacák kért pár darabot a kövekből a gyémántok rendberakásához. Ne kérdezd hogyan használja, mert nem tudom. :) Próbáltam elmenni a KGS-hez, láttam pár szép gyémántos korongot a katalógusukban, de elég - hogy finoman fogalmazzak, töketlen egy társaság, kiderült hogy amit a katalógusban láttam, azt csak valahol Portugáliában gyártják, lehet hogy hozna be, lehet hogy nem, nem is igazán értették, hogy mit is akarok, pedig ott volt nálam minta, pont az ilyen esetekre. ha azt veszem, hogy egy ilyen gyémántkorong kb 50eFt körül kezdődik, akkor azért mutathattak volna nagyobb érdeklődést is. :) Szóval ez nem nagyon járható út, keresek tovább.
Van pár lehetséges megoldás, ezek hamarosan kiderülnek, melyik is lesz az üdvözítő. :)

Nem elérhető Idzanagi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kövek
« Válasz #919 Dátum: 2013. Április 10. - 12:18:30 »
Valakinek megvan elektronikus formaban a kovetkezo konyv:
The Razor Edge Book of Sharpening ?

Utkozben megszereztem :)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #920 Dátum: 2013. Április 24. - 08:34:04 »
Lehetőségem lenne venni egy ilyen követ: Ice Bear Waterstone KING 1000/6000

30 EUR... megéri? Jó ez nekem?  :crazy:

Köszi a választ!  :sör:

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #921 Dátum: 2013. Április 24. - 08:54:42 »
Nem tudok olyan fórumtagot, akinek lennének King kövei. De hátha.
Amúgy meg - mások írásai alapján - nem rossz kő. Ez a példány kicsit keskeny (ami engem nem zavar, de tudom, hogy itt többeket meg igen). Nézd meg a többi köved, hogy milyen szélesek. Szóval, az nem igazán jó, ha minden köved más szélességű, mert akkor más-más módon fogod húzni rajtuk a kést, és főleg egy mosolygós él esetén ez az élszöget befolyásolja. Aztán majd csak lesel, meg magadat okolod, hogy nem tudsz élezni, meg ilyenek.

Arról, hogy megéri e:
http://www.mehr-als-werkzeug.de/product/711005/King-Combination-Stone-Grit-1000--6000.htm

szóval, kéne tudni a pontos méretet. Mert ha a nagy, akkor megéri 30-ért, de ha a kicsi, akkor átb@sznak vele.

205x50x25 és a 30 ojró az postástól...
Más köveim, hm, ez lesz a második, van még egy kínai 12K-s, de hogy mekkora?  :nemtom: Otthon van a fiókban...akarnék ugyanis egy nem drága, de már nem is tré alap kő szettet, hamár így késesedek  :borotva2:

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #922 Dátum: 2013. Április 24. - 08:56:24 »
...Aztán majd csak lesel, meg magadat okolod, hogy nem tudsz élezni, meg ilyenek...
Ez ismerős, csak a másik oldalról... ha gyenge minőségű az acél, fened, fened, és még mindig tompa, vagy egy papírral kimegy az éle (késnek, nem borotvának)... aztán idővel kiderül, hogy nem(csak) benned volt a hiba ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #923 Dátum: 2013. Április 24. - 09:10:13 »
Jó kő, 30EUR korrekt ár érte. Németeknél borotvához népszerű, pont azért mert náluk könnyen elérhető, és jóval olcsóbba jön ki mint a Norton. Annyi a gond vele, hogy az 1k oldal után túl nagy lépés a 6k, és utána a 6k után kicsit nagy lépés egy finiselő natúrban. Meg lehet oldani, és olcsón is jön ki belőle az ember, de ha nekem most kellene megtanulnom élezni, akkor nem ez lenne az elsődleges választásom.

Japán szakácskéses körökben népszerű ez a kő még, Murray Carter emlékeim szerint több élező versenyt is nyert azzal a kővel.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Kövek
« Válasz #924 Dátum: 2013. Április 24. - 09:16:49 »

 több élező versenyt is nyert azzal a kővel.


Élező verseny??? Ez má' milyen beteg má'!?  :crazy:

Éles István nyerte, gondolom.  :crazy:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #925 Dátum: 2013. Április 24. - 09:19:09 »
Petty bagoly mondja..... ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #926 Dátum: 2013. Április 24. - 09:27:37 »
Arra próbáltam utalni, hogy mi is, minden élező versenytől
függetlenül próbáljuk elérni a legjobb élt....... :) ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #927 Dátum: 2013. Április 24. - 10:05:39 »
Késnél nem igazán. Ráteszik a tesztgépre, akié a legkevesebb nyomással vágja el ugyanazt a teszttárgyat az nyert. Úgyse az a kérdés melyik a leghasználhatóbb él, hanem hogy melyik a legélesebb, az meg már objektív tulajdonság.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #928 Dátum: 2013. Április 24. - 10:24:07 »
Ennyi infó elég, köszi uraim, nekem nemcsak borotvákra kell, de ha arra IS jó, akkor bódottá  :sör:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #929 Dátum: 2013. Április 24. - 10:53:19 »

Élező verseny??? Ez má' milyen beteg má'!?  :crazy:

 ??? ??? ???

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici