Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 306144 alkalommal)

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #945 Dátum: 2013. Június 05. - 07:03:13 »
DMT fenőkövet hol tudnék jó áron venni? Sikolásra, felület frissítésre kéne.
Úgy érzem a kínai kövön néha kéne felületet frissíteni, mert mintha semmi változás nem lenne finiselés közbe.
Vagy csak a teknikámmal van a gond?
Üdv:
Apa8

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #946 Dátum: 2013. Június 05. - 13:52:54 »
...azaz erősebben nyomni, 8-10x oda-vissza húzogatni (gyerekkori emlékek  :crazy:)  és csak azután fordítani a pengét.
Mié most mennyi?  :fejtor:  :fetreng:
bocs mindenkitől...

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #947 Dátum: 2013. Június 07. - 22:14:15 »
még 1x hátha tud vaki infót... :peace:
DMT fenőkövet hol tudnék jó áron venni? Sikolásra, felület frissítésre kéne.

Vagy sikoláshoz inkább ezt?


Vagy ez is bőven elég?
DMT D10 Dia-Sharp® Diamond Sharpening Stones
D10C
Üdv:
Apa8

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #948 Dátum: 2013. Június 08. - 14:29:35 »
A kérdésedben a "jó áron" a zavaró, ezért nem kapsz választ.
Mi a "jó ár" neked?
Azér nem mind1, hogy 90$ vagy 100£ + szállítás  ;)
A Dictumnál meg nincs 10-es méret.
Üdv:
Apa8

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #949 Dátum: 2013. Június 08. - 14:42:58 »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #950 Dátum: 2013. Június 08. - 16:18:00 »
Pont ezaz, hogy vagy olcsón veszed távolról, sok postával, és esetlegesen bebukod a vámot, vagy megveszed az EU-ból drágán. Vagy az egyik, vagy a másik. SRP-n és B&B-en néha lehet venni használtan, és ha mákod van akkor átengedik a vámon, de ha nincs, akkor megint nem nyertél vele sokat.

Amúgy én síkolni csakis 400-as Atomát vennék, 100$ magasságában van postával japánból, és jó eséllyel átcsúszik a vámon  ::)

Ha nem, akkor is ezerszer jobban megéri az árát mint egy DMT, és nem szignifikánsan drágább ha belekalkuláljuk a postát meg az esetleges vámot.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #951 Dátum: 2013. Július 11. - 18:02:36 »
A napokban kezembe került egy kis türingiai fenőkő. (mit tesz Isten...  ;D ) Tulajdonképpen még nem fenőkő. egy üzemi hulladék darab lehet, 11*2,8*1,8 cm, és még sehol nincs lemunkálva. Szépen létszik a levágás nyoma, és az eredeti felületi szerkezete a kőnek. Gondoltam csiszolás előtt megörökitem és bemutatom így a Nagyérdeműnek.  :hat:





Üdvözlettel: longball

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #952 Dátum: 2013. Július 11. - 20:33:20 »
Na jó, én Slim Twisteket szoktam találni, Te köveket(nem kis szerencsével), van, aki aranyat érő késeket, képzelem mi lenne, ha a "Banda" együtt tenne egy piacos körutat! :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kövek
« Válasz #953 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 20:58:21 »
Üdvözlet,

Ismeri valaki a Taidea köveket? Tudom kínai, de amit nem ott gyártanak az hamisítvány :)

Érdemes ezekben gondolkozni?



Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kövek
« Válasz #954 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 08:55:25 »
Üdvözlet,

Ismeri valaki a Taidea köveket? Tudom kínai, de amit nem ott gyártanak az hamisítvány :)

Érdemes ezekben gondolkozni?
Én a Nortonok előtt ilyen köveket használtam, de azt hittem a Norton sokkal jobb lesz. Utólag visszatekintve, azok is igen jól dolgoztak...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #955 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 11:06:53 »
Gondolkodom egy 8000-es kövön és sok helyen olvastam, hogy a Shapton vagy Naniwa kövek sokkal jobbak, mint a Norton. A Naniwa +- egy árban is van a Shaptonok kicsit drágábbak. Van valakinek konkrét tapasztalata ezekkel?

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #956 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 11:40:30 »
Erre gondoltam: http://www.edenwebshops.co.uk/en/pt/-naniwa-super-stone-8000-sharpening-stone.htm

De az az ötlet, hogy kombinálni a műköveket természetesekkel? Mondjuk a meglévő 1000/4000 után egy belga coticule? Az tiszta hülyeség?

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #957 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 11:54:21 »
No. Van egy King 1000/6000. Ott a lyuk a 4000-esre meg kellene egy 8000. Ezért gondoltam a Norton 4000/8000-esre. Viszont... ahogy írod... ki tudja mi lenne a jó?

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #958 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 12:24:14 »
Ja meg van egy kínaim is, ez 12K-ra van  becsülve (tudom, hogy természetes köveknél ez nem pontos és mérvadó).
Hm, akkor mégiscsak Norton lesz? Hm. Hm.

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #959 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 14:38:59 »
Erre gondoltam: http://www.edenwebshops.co.uk/en/pt/-naniwa-super-stone-8000-sharpening-stone.htm

De az az ötlet, hogy kombinálni a műköveket természetesekkel? Mondjuk a meglévő 1000/4000 után egy belga coticule? Az tiszta hülyeség?
Egyetértek Petivel...pár napja szintén egy 1000 es kő után mentem rá sűrű iszapon belgára, az iszapot folyamatosan hígítottam pár csepp vízzel, a végén meg már csak sima vízen iszap nélkül. A finishelés egy japán kövön történt. Nagyon jó eredményt kaptam. Leszögezném, hogy ez azzal a belgával sikerült így amit nemrég szereztem be, mivel ez is természetes kő lehet hogy másikkal nem így sikerült volna. Nekem az volt a célom, hogy a norton 4000/8000 -t kiváltsam, mert úgy gondoltam hogy lehet ettől jobb eredményt is kapni, ami be is igazolódott. Én a nortonra 10 ből 5 pontot adnék. Annak ellenére, hogy sokan mondják hogy 8000 után sr élt lehet vele kihozni, nekem ez egyszer sem sikerült komfortosra. Ha a biztosra hajtsz vedd ezt, ha a minőségre mész és vállalod a rizikót meg a "szenvedést"szerintem vegyél belgát, vagy vegyél egy jó japán követ nagurákkal, ami egyben szuper finishelő is. Jenes Sanyi pár napja írta hogy neki van Shuobudani 100 köve melyet mellyel nagyon meg van elégedve, mások is szuper eredményeket kaptak.Ez ráadásul megfizethető áron is van.( Éleztem már úgy is, hogy a coarse fázis után tomo nagurával szintén higítva tökéletes eredményt értem el igaz ez kb 20-25 percet vett igénybe)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici