Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270035 alkalommal)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #960 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 14:47:12 »

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #961 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 15:16:49 »
Kár, hogy nem 2 hete jutott eszedbe...most rendeltünk onnan...:-(

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #962 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 22:24:39 »
Igazából nem tudom hogy milyen kérdések maradtak meg ennyi diskurzus után, de a lényeget leírom azért   :)

A Taidea köveket nem ismerem, de szinte minden mást igen. Csak röviden:

Norton: 4k oldalát utálom, 8k oldala a kedvenc 8k kövem eddig. Jó kő, jó áron, nem hajlamos a vetemedésre, közepesen kemény, kell azért síkolni rendszeresen.

Naniwa SS: 1k és alatta nem győzött meg, lassú, és olyan mint a gumi, az 5k is ide tartozik. 3-8-10-12k kövek viszont jól működnek, ha hajlandó vagy rendszeresen síkolni akkor nagyon gyors, nagyon egyenletes minőséget nyújtanak. Én speciel szerettem a puhaságukat élezés közben, van akit zavar. A 12k és a 3k az egy viszonylag keményebb fajta a többihez képest. A 12k Naniwa a legjobb finiselő kő amit azon az áron lehet kapni abban a méretben. Hátrányuk a viszonylag sűrűbb síkolás mellett az, hogy kicsit itatni kell őket síkolás előtt, valamennyit változik a méretük amíg megszívják magukat.

Naniwa Chosera: kb. a legjobb mit pénzzel lehet venni, sajnos árban is a legdrágább amit lehet venni. Legalábbis 1k és 5k szinten nem találtam még jobbat, a 10k-t meg még nem mertem megvenni (majd 300$, jobb a béke az asszonypajtással  ;D). Alig kopik, gyors, kemény, nem kell áztatni, nem vetemedik, gyakorlatilag igazi hátránya nincs, az árán kívül.

Shapton Pro, és Glass: jó kövek, de szerintem eléggé nehéz használni a többiekhez képest. Nagyon kemény, nagyon gyors, nagyon lassan kopik, nagyon agresszív kövek. Emiatt szerintem jó technika, és sok gyakorlat nélkül igen nehéz kihozni belőlük a maximumot. Sokan szerintem emiatt válnak meg tőlük, mert nem tanulják meg rendesen használni, és elkönyvelik hogy nem is jó semmire. Amikor sikerült eltalálnom mindent, akkor a 16k nagyon kellemes élt eredményezett, és magasan a leggyorsabban az összes "rendszer" közül. Aki kitartóbb mint én, annak jó kövek :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #963 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 07:50:42 »
DMT követ lemérné nekem valaki pontos mérlegen?
Üdv:
Apa8

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #964 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 08:21:56 »


Dobjál rám egy privátot, hogy el ne felejtsem, és este ha haza értem megmérem.
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #965 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 14:09:11 »
Nekem a 12k és 16k okozott fejfájást sokszor. Totál olyan hit or miss kövek voltak nekem, vagy totál király lett, vagy újra kellett élezni 5-8000-től mert nem olyan volt mint szeretném. Az alatta lévő kövek királyak, megy velük a munka mint a villám.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gymisi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 123
Re:Kövek
« Válasz #966 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 14:12:54 »
Ezek szerint mi sosem tudunk meg semmit erről a kőről. :(
Mivel átkerült ide, ezért - Swaty barber's hone - (esetleg más hasonló típusú kő)

Nem elérhető gymisi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 123
Re:Kövek
« Válasz #967 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 15:01:38 »
A hozzászólásom egy része átkerült, a kérdésem nem, csak eltűnt.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #968 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 16:45:19 »
A hozzászólásom egy része átkerült, a kérdésem nem, csak eltűnt.
Nem ez az?

Mivel 8.000-10.000 közötti finomságra becsült, kell-e még valami finomabb finiselés, ha nem használok pasztát.
Megéri a beruházást?
Mennyire egyenletes a minősége?

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #969 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 16:49:01 »
Ez egy kissé máshogy festett 10 perce... ;D

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #970 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 16:14:25 »
Sheffield-England

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #971 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 18:37:49 »
Kínain használ-e valaki NAGURA (botan,tenjyou, mejiri) iszapkövet. És milyen sikerrel?
Üdv:
Apa8

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #972 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 21:20:34 »
Kazam volt éltárs, és tudomásom szerint Peti használja nagy-nagy megelégedéssel. Azt nem tudom, hogy melyik iszappal, de erről inkább majd Ő beszéljen.
Én is használok iszapot a kínain, de nem "hivatalos" nagurát(még). Nekem tökéletesen működik, csak nem gyors.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #973 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 21:36:30 »

Én is használok iszapot a kínain, de nem "hivatalos" nagurát(még).

????
Üdv:
Apa8

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #974 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 21:50:39 »
Ja, bocs. :D
Van egy ilyen kombinált kövem. Ő az első, késekhez vettem, és nem akartam rá sokat szánni. Elég puha, viszonylag gyorsan fogy. Ezt a tulajdonságát fordítottam a javamra, és használom "nagura"-ként is a kínain. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici