Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 307798 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #255 Dátum: 2010. Július 29. - 12:22:40 »
300/1000-es...nagyon jó méret, tökéletes késélező. Kb 1000-ig nem sokban tér el a JIS (vagy JAS?) az európaitól. ...szeretnék én ilyet kapni...hát még a kék/fehéret...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #256 Dátum: 2010. Július 29. - 12:32:36 »
...JIS (vagy JAS?) ...

JIS=Japanese Industrial Standard
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #257 Dátum: 2010. Július 29. - 12:35:02 »
longball, ugye a "tökéletes késélező" alatt nem kimondottan borotvakésre gondolsz?  ...esetleg a durva élhibák nagyolásához.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #258 Dátum: 2010. Július 29. - 12:47:13 »
Semmiképpen sem borotvakésre...csak késre...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #259 Dátum: 2010. Július 29. - 13:24:21 »
Az ezres nagyolásra jó, a 300 az csak durva mennyiségű anyag leszedésre.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #260 Dátum: 2010. Július 30. - 06:00:22 »
Madarasteszkóban 250-ért kétoldalas,15*5-ös kő, kést élezni biztós jó! ;) (valami "Sacca" márkájú)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #261 Dátum: 2010. Július 30. - 08:09:39 »
Ez a homokszínű, homokszerű anyagból préselt darab? (én annó valamelyik barkácsáruházban vettem ilyet, pár száz forintért)
Na, az kb. semmire se jó! Úgy mállik, mint a fene.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető retizotyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kövek
« Válasz #262 Dátum: 2010. Július 30. - 09:14:58 »
Késhez sem jó ám akármi!
Olcsó húsnak (a legtöbbször) híg a leve.

Általános tapasztalatok:
gyémántos: többnyire nem a gyémánttal van a baj, hanem a kötőanyaggal. Úgy vakarod le a hordozóról, hogy öröm nézni.
kövek: nem dolgozik, szétmálik, stb.

Ami viszont nagyon frankó: Ikea-féle kermiarúd, igaz, nem pár száz forint, de jóval olcsóbb, más k.rúd, elég finom is, és marhára hatékony.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #263 Dátum: 2010. Július 30. - 11:15:12 »
Ikea tényleg jó, nekem eddig a Baumaxos és Lidl gyémántos lapocskák is tökéletesen működtek. Nem kell neki nyomni mint süket a csengőt, és akkor nagyon sokáig fogja bírni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #264 Dátum: 2010. Július 30. - 19:51:26 »
Leteszteltem, abszolút nem mállik, az asszony agyonnyúzott opineljére olyan élet húztam, hogy le a kalappal!  ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #265 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 17:00:23 »
Akik vettek a lengyel sráctól az 5k és 8k kövekből, azok igazán leírhatnák róla a véleményüket :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #266 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 20:37:07 »
Akik vettek a lengyel sráctól az 5k és 8k kövekből, azok igazán leírhatnák róla a véleményüket :)

Én csak annyit nyilatkoznék, hogy 9/10 pontos kövek, igen kemények (míg ugyanabból a rendelésből a kínai 12K-s ezekhez képest igen puha), gyorsan egyenletesen szépen dolgoznak, azonban az 5/8K között nemigen érezhető különbség, szerintem csak parasztvakítás... magyarul elég az egyik, hajszálnyival durvább az 5K-s, azonban funkcionálisan valójában ugyanazt tudja mindkettő. Mindenesetre borotvára, késre, még akár kicsit durvább élkialakításra is simán alkalmasak ( kicsit több munka, de mivel a fémiszapot nem szívja el a pórusokba, simán használható). Nekem bejött mindenesetre, az SFK-nál legutóbb a 8K-sal volt a touch up, a 12K-s követ ki is hagytam, és így is tökéletes élt kaptam. Egy negatívum, de én voltam a balfék, az 5K-s kőnek sikerült egy konyhakés nyelével egy óvatlan mozdulattal fél mm-es kagylócskát az egyik élvonalról lepattintani (könnyen javítható/síkolható volt), szóval ez sem "kőkemény" intakt és pattan, ha olyanja van...   

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kövek
« Válasz #267 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 23:42:01 »
A Coticule combo 10 pontos!  ;)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #268 Dátum: 2010. November 09. - 08:54:04 »
Tegnap este csak nem birtam ki, és kipróbáltam élesben az Escher fenőkövet. A tesztalany egy köves fenésre épphogy megérett Vosztok 2-es 15 mm széles borotva. Meg volt az korábban fenve, de nem volt az igazi. A tesztanyagot magam szolgáltattam, négy napos borosta formájában. Hig szappanhabbal kentem a követ, összesen 50-50 huzás irányonként. Utána kb ugyanannyi sima lengőszijon. Semmi egyebet nem használtam, semmi tesztet a borotválkozás előtt nem végeztem. A borotválkozás a szokásos: forró törölkoző, előkrém, Barbon krémmel bolonditott Arko szappan, három irányu borotválás. Az eredmény nagyon jó. Nagyon-nagyon! Nem csak simább lett a végeredmény, hanem egyes kényesebb helyeken könnyebb volt a borotválás, könnyebben siklott a kés. Szóval nem véletlenül taksálják ennyire ezt a fenőkövet! Egyébként az általam korábban belinkelt, ennél kopottabb Escher kő az Ebay.de-n 181 Euróért ment el!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #269 Dátum: 2010. November 09. - 13:21:17 »
Akkor legközelebb használd az iszapolókövét is, és csinálj rá egy kis híg iszapot. Utána 25-25 húzás, és akkor leesik majd az állad  :evil:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici