Szerző Téma: cotag  (Megtekintve 74076 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #15 Dátum: 2009. November 17. - 18:17:46 »
For your pleaseure:

Bob's Razor Works hivatalos weboldal:

https://sites.google.com/site/bobsrazorworks/

Esetleg igy egy kicsit egyszerubb attekinteni a kinalat egy reszet:

http://picasaweb.google.com/Bobsrazors/RazorHandles#

Itt mindig jelenti, ha van valami ujdonsaga:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=80472&highlight=bob%27s+razor

Itt meg par review:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?ltr=B&t=95622


Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:cotag
« Válasz #16 Dátum: 2009. November 19. - 20:39:56 »
Ez igen!Szépek!

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:cotag
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 05. - 21:10:50 »
Számláló ötlete megvéve. Számláló megvéve. :)
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 05. - 21:24:05 »
 ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #19 Dátum: 2010. Január 09. - 16:58:20 »
Az elso kesem:






Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:cotag
« Válasz #20 Dátum: 2010. Január 09. - 17:07:34 »
Klassz! Nagyon fínom kis darab!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #21 Dátum: 2010. Január 09. - 17:10:20 »
Koszonom! Olyan kis kedves darab, jo is ez igy, nemileg oldotta a feszultsegemet az elso alkalommal  :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:cotag
« Válasz #22 Dátum: 2010. Január 09. - 19:12:20 »
Szép!

Bár, én lehet hogy kezdőkésnek egy kerek fejűt vettem volna!
Kisebb az esélye, hogy megvágod magad!   ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #23 Dátum: 2010. Január 09. - 20:02:52 »
Kerkejfeju azt jelenti, hogy a penge vege le van kerekitve?

Ket hasznalat alatt 1 kis vagas sikerult, lehet, hogy pont a vegevel. Nem tudom hogyan csinaltam, de rogton ereztem, hogy valami nem oke  :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:cotag
« Válasz #24 Dátum: 2010. Január 09. - 22:06:13 »
Igen, a kerek fejű az, aminek a vége le van kerekítve.

Ez már csak így van a késeknél, akkor érzed, hogy valami nem oké, mikor már meg is vágtad magad! :)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:cotag
« Válasz #25 Dátum: 2010. Január 12. - 10:26:50 »
Szia Cotag,

A segítségedet szeretném kérni!

A borotválkozás terén hasonló problémákkal küzdök mint Te is, az én bőröm is igen érzékeny.
Kipróbáltam a Merkur 34 C-t, nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon alapos munkát végez de fájdalommal jár a borotválkozás vele főleg a nyakamnál, ahol vékonyabb a bőr. ( agresszivitását tekintve nem éreztem különbséget a 15 C-vel szemben, számomra mindkettő egyforma...)

Szeretnék egy olyan borotvát ami megegyezik küllemben, súlyban, hosszban, alaposságban és kivitelben a 34 C-vel de jobban kíméli a bőrömet.

Tudnád-e valamelyik Bob's razor borotvát ajánlani a fentiek tekintetében?

Válaszodat előre is köszönöm szépen!

Zsolti


Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #26 Dátum: 2010. Január 12. - 12:35:49 »
Szia Zsolti,

nem konnyu a kerdes, a 34C-vel kapcsolatos problemad ismeros. Nagyon szerettem azt a borotvat minden tekintetben, csak a boromnek volt problemas egy ido utan.

Bob-tol nekem a fem nyelek kozul a sima Bull Mastif van, ami nagyon nehez. Mindenkeppen a Bull Mastif lightot vagy ultra lightot ajanlanam, utobbi nem tudom letezik-e ezust valtozatban, a honalpon csak feketet lattam. A nehezebb kerdes a fej, amit ratekersz. Az open comb NEW Head egy kicsit aggressziv fej, bar nagyon alapos es hasznalat kozben nincs vele problema, de kicsit erzekennye teszi a borom, ahogy olvastam masoknak is. Tehetsz ra sima Gillette TECH fejet, ez utobbi nekem viszont nem eleg alapos, viszont irritaciot biztosan nem okoz. Ami nekem ettol jobban bevalt, az a Feather Portable feje, ami siman feltekerheto barmelyik Bob fele nyelre. Ez kialakitasaban azonos a TECH fejjel, de valamivel alaposabb.

En a helyedben azert probalkoznek is adjustable borotvakkal is, akar egy Gillette Slimmel vagy Merkur Futurral.

Persze kerdes meg, hogy a technikad megfelelo-e, egesz biztos, hogy a borotvat nem nyomod ra tulsagosan a borre? Es az is, hogy milyen szereket hasznalsz. Eloforulhat, hogy a borotvahabod tartalmaz olyan osszetevot, ami irritalja a borod es emiatt az irritacio miatt fajdalmas a borotvalkozas.

A fenti borotvakbol barmelyikbol tudok kolcsonadni, ha jarnal Gyor fele.

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:cotag
« Válasz #27 Dátum: 2010. Január 12. - 15:51:54 »
Cotag,

Köszönöm szépen a válaszodat elgondolkodom rajta...

A felajánlásodat a kölcsönre nézve megtiszetlő számomra de nem fogadhatom el, én is tartom magam a mondáshoz "Nőt, kocsit, stb." ...és borotvát sem! :)

Lehet, hogy a szappanomat (Gamila Secret Original) lecserélem. (bár más borotvával és ezzel a szappannal nem volt gond..., a tálkámba szoktam egy evőkanál olíva olajat tenni és úgy képzem a pamacsommal felvett szappannal a habot, ez sokat segít számomra)

A Feather Portable fejet meggondolom.

Köszönöm szépen a válaszodat!

Üdv:
Zsolti


Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #28 Dátum: 2010. Január 12. - 16:47:07 »
Zsolti, igazan nincs mit, remelem valamennyit segit a valaszom.

A Gamila Secret jol mukodik borotvaszappankent?

A Feather Portable egyebkent a sajat nyelevel is kivaloan mukodik, sokkal jobb, mint amit a megjelenese sejtet. Nagyon jo a sulyelosztasa, jo a fogasa, kivaloan alkalmas mindennapos hasznalatra is. Jollehet ranezesre nem annyira magaval ragado, mint mas modellek, de tenyleg jol sikerult darab.

Nekem hosszu tavon, az erzekeny boromre ket DE valt be, ami BBS kozeli erdemenyt kepes hozni kulonosebb erofeszites es irritacio nelkul. A Futur es a Feather portable. Nyilvan nem probaltam ki minden elerheto modellt, de azert jopar megfordult a kezeim kozott az elmult idoben. Ugyanilyen fontos a Kells Original kenderolaj-tartalmu glicerin szappan, amit lassan fel eve hasznalok es nagyon meghalalja a borom. Illetve aftershave-kent a Speick alkoholos cucca, ami erdekes modon sokkal jobb nekem, mint barmelyik aftershave balzsam.

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:cotag
« Válasz #29 Dátum: 2010. Január 13. - 11:16:06 »
Szevasz,

Szerintem a Gamila Secret önmagában nem valami jó borotvaszappanként, ezért szoktam azt csinálni, hogy nem csak az arcomra teszek olívaolajat, hanem a tálkámba is (kb.: egy evőkanállal). A pamacsommal felszedek kellő mennyiségű szappant majd a tálkámban lévő olajjal felverem. Az így kapott hab viszont nagyon jó, állagra hasonlít a Musgo Real tubusos borotvahabjához..., közel siklik a bőrömhöz tőle a penge és úgy veszem észre, hogy így, a bőröm is meghálálja hosszú távon.

Azért megpróbálom még kikísérletezni a technikámat a 34 C-hez...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici