Szerző Téma: cotag  (Megtekintve 67595 alkalommal)

Nem elérhető beo1329

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:cotag
« Válasz #60 Dátum: 2011. Március 22. - 22:51:01 »
borotva: leginkább Merkur Futur es Bob's Razor Works Bull Mastif, Gillette New fejjel
penge: Feather
pamacs: Rooney silver badger vagy Edwin Jagger silver tip medium
szappan: az esetek 90%-aban Kell's Original Hemp Blend vagy Ultra Aloe glicerin szappan
aftershave: Speick alkoholos aftershave, kis Trumpers Extract of West Indian Limes aftershave-vel felturbozva

(Vagy ezek, vagy valami egesz mas a felhalmozott arzenalbol, de a napi borotvalkozast csak ezzel az osszeallitassal birja a borom, minden mas ellen szeret fellazadni, ha tul sokat kap belole...)

Előtte zuhany, habositas arcon, borotvalas 2 v. 3 körben, minden nap.

Szia Cotag!

A Kell's Originalt honnan lehet beszerezni? Van hozzá fa szappantartó? (esetleg olyan amibe más márkájú szappan is belefér akár)

Előre is kösz a választ!
Tamás

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #61 Dátum: 2011. Március 23. - 09:32:13 »
Szia Tamás,

a Kell szappant közvetlenül a Kell's honlapról veszem, nem tudok európai forgalmazóról. Esetleg érdemes Dan-nél rákérdezni, de nagyjából biztos vagyok benne, hogy tôle érdemes megrendelni.

A szappan fóliába csomagolva jön, esetleg rendelhetsz fém dobozos kivitelt is, de a fém doboz átmérôjét én kicsinek találtam, nem kényelmes benne a pamaccsal dolgozni. Trumperes fa tégelyt használok, illetve Ed-nél is lehet venni jó kis fa tégelyeket. Abba a glicerinszappan beleolvasztható. (A glicerin szappan olvasztásáról volt már szó a fórumon Egyszer? m?velet, de odafigyelést igényel, a forró szappan csúnya dolgokat m?velhet, ha óvatlan vagy.)

Ha bármi kérdés van szívesen segítek!

Nem elérhető beo1329

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:cotag
« Válasz #62 Dátum: 2011. Március 23. - 10:09:58 »
Szia Tamás,

a Kell szappant közvetlenül a Kell's honlapról veszem, nem tudok európai forgalmazóról. Esetleg érdemes Dan-nél rákérdezni, de nagyjából biztos vagyok benne, hogy tôle érdemes megrendelni.

A szappan fóliába csomagolva jön, esetleg rendelhetsz fém dobozos kivitelt is, de a fém doboz átmérôjét én kicsinek találtam, nem kényelmes benne a pamaccsal dolgozni. Trumperes fa tégelyt használok, illetve Ed-nél is lehet venni jó kis fa tégelyeket. Abba a glicerinszappan beleolvasztható. (A glicerin szappan olvasztásáról volt már szó a fórumon Egyszer? m?velet, de odafigyelést igényel, a forró szappan csúnya dolgokat m?velhet, ha óvatlan vagy.)

Ha bármi kérdés van szívesen segítek!

Írok levelet, mert van egy pár kérdésem. Köszönöm!

T.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:cotag
« Válasz #63 Dátum: 2011. Március 25. - 08:41:27 »
Ha nem személyes kérdések, szerintem tedd csak fel nyugodtan őket itt, hagy okuljon a t. nép is!  :sör:

Nem elérhető beo1329

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:cotag
« Válasz #64 Dátum: 2011. Március 25. - 10:10:55 »
Sziasztok!

Röviden összefoglalom miről volt szó.

-megemlítettem, hogy a Futur amit két hete vettem rozsafoltot tartalmazott a fej alsó részében, ott ahol a rugós részt be kell helyezni. Ezt szilikonzsírozás közben vettem észre. Minden esetre kicserélték és most már jó.
Cotagnek nem volt ilyen problémája szerencsére. Ugyanakkor az enyém is megoldódott és elégedett vagyok.

-nem tudtam , hogy milyen fatégelyt vegyek, ugyanis egy olyat akarok, melybe beletudok tenni mindenféle szappant...sajnos Ed shopjában sem láttam tégelyt
(Aztán tegnap rendeltem egy közepes méretű fekete fatégelyt, Muhle szappannal)- Muhle szappanhoz kicsi jár, de megnéztem, hogy egy teljes Mitchells pl. nem fér bele. A Cotag által dícsért Kell szappan is kilógna belőle szerintem.

- no meg megemlítettem, hogy a Proraso szappan egyik összetevője SLS és elég bőrallergén legalábbis nekem ártott , így a samponom lecseréltem olyanra melyben ilyen nincs. Ezért keresek természetes összetevőjű sokaknak bevállt szappant.

"Sodium Lauryl Sulfate (Nátrium Lauryl Szulfát) Erős tisztító és nedvesítő hatású anyag, amely előfordul a felmosószerekben, a gépi zsírtalanítókban és az autómosószerekben egyaránt. Tudósok szerint a Sodium Lauryl Sulfate a leggyakoribb bőrallergén anyag. Gyorsan felszívódik, és az agyba, májba, szembe és szívbe kerülve maradandó károsodást okozhat. Mindemellett a Sodium Lauryl Sulfate lelassítja a gyógyulás folyamatát. Felnőtteknél szürkehályogot okoz, a gyerekeknél pedig megakadályozza a szem normális fejlődését. Súlyos nyálkahártya károsító hatású.

Gyógyszertárakban nátrium lauryl szulfátként kapható. A csomagoláson a következő figyelmeztetés olvasható: belégzése és lenyelése káros az egészségre. Irritálja a légzőszerveket és a bőrt. Veszélyes, komolyabb szemkárosodást okozhat. Szembe kerülése esetén alaposan öblítse ki, és forduljon orvoshoz! Bőrre kerülése esetén bő vízzel azonnal le kell mosni! Munka közben ajánlott védőöltözet és védőszemüveg viselése. Lenyelése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, és a címkét vagy a csomagolást meg kell mutatni!"

Üdv,
Tamás

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #65 Dátum: 2012. Június 05. - 19:24:00 »
A legújabb:



Shavemac
Knot Shape:Flat Shaped
Shavemac logo:Logo on bottom
Shape:173
Hair length (Loft):42 mm
Quality and Size:20 mm Silvertip D01 2-Band
Color:Ivory Imitation

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:cotag
« Válasz #66 Dátum: 2012. Június 05. - 19:29:13 »
Gratulaaaa!  :borz2: Milyen? ...mármint a használatban.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #67 Dátum: 2012. Június 05. - 19:39:05 »
Gratulaaaa!  :borz2: Milyen? ...mármint a használatban.

Köszönöm ;)

Hát először is nagy pici, mikor megjött csalódottam forgattan, hogy ezzel vajon mit fogok csinálni... Persze azóta kinyílt használattól, így már nem is annyira pici, de a markolat még így is az. Mivel tök egyenes a teteje a kötegnek (fotón nem látszik jól), ezért viszonylag kis köteg is jó nagy felületet ad szappanon és arcon is. Többen jártak úgy ennél nagyobb köteggel, hogy arcon használva túl nagy volt a felület, többek szerint ez a megfelelő méret, ha arcon akarod használni. A viszonylag rövid - 42 mm-es - köteghosszt pedig Brendt ajánlotta, azt mondta hosszabb méretben az oldalsó szálak már túl hosszúak lesznek és 'instabillá' teszi a pamacsot.

Egyelőre 'bejáratós', azt mondják kell vagy 20 használat mire beérik. Iszonyat erős gerince van és nagyon tömött pamacs, ránézésre egyik sem látszik rajta. Szappan fantasztikusan habosít, nagyon gyorsan veszi fel az anyagot és utána a habosítás is gyorsan megy. Mivel az arcommal nagy mennyiségű szőr érintkezik habosításkor és a gerinc is nagyon erős, nem hagyja el magát, így nem olyan finom az arcon mint más pamacsok, illetve ez a D01-two band eleve nem arról híres, hogy kényezteti a bőrt, a sima D01 állítólag inkább. Viszont nagyon jól maszíroz.

Egyelőre ennyi, majd ahogy jön a tapasztalat beszámolok.  ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #68 Dátum: 2012. Június 05. - 19:40:14 »
Foglalom!  ;D

Persze, hogy lecseréld a nyelét, meg legömbölyítsed a tetejét  ;)

Nem elérhető balu59

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:cotag
« Válasz #69 Dátum: 2012. Június 05. - 20:12:07 »
Én meghagynám pont ilyennek!  :fetreng:
Egyeztetünk? ;D :sör:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:cotag
« Válasz #70 Dátum: 2012. Június 05. - 20:28:52 »
Gratulálok, akkor megvetted végül  :borz1:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:cotag
« Válasz #71 Dátum: 2012. Június 05. - 21:18:04 »
Gratulálok. Na, majd jól elkérem tesztelni.  ;)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:cotag
« Válasz #72 Dátum: 2012. Június 05. - 21:46:36 »
 :fetreng:

Gratulálok. Na, majd jól elkérem tesztelni.  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:cotag
« Válasz #73 Dátum: 2012. November 12. - 23:52:54 »




Savile Row 3824

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:cotag
« Válasz #74 Dátum: 2012. November 13. - 07:53:23 »
Szép pamat, jó képek!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici