Szerző Téma: Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár  (Megtekintve 44245 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #15 Dátum: 2011. Június 18. - 22:54:49 »
Botond, szerencsére (?) akkora sor nem állt portáltagokból, hogy a 40%-os kedvezményt érvényesítse, így Flasi telefonon tudott egyeztetni velem. Remélem Csimpinek is sikerült valamit megcsípni!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #16 Dátum: 2011. Június 19. - 08:26:17 »
Köszönöm a segítséget Fonti!
Bár tetszett egy (állítólag) 5/8-os Dovo 16e-ért, de mégsem vettem semmit.
(Az asszonynak vettünk 800-ért egy zöldségvágó kést.)
A nyilvános borotválásnak nagy sikere volt.
Jók ezek a találkozók, rengetegen gyártanak már gyönyörű, minőségi késeket, de az áruk...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #17 Dátum: 2011. Június 19. - 09:10:56 »
Ha netán valaki, aki részt vett a fesztiválon és készített egy-két borotvás vagy borotválós képet, ne sajnálja tőlünk!  ;D
Biztos mindenki örülne neki...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #18 Dátum: 2011. Június 19. - 16:23:37 »
Firesnake késportálos fórumtársam jóvoltából megoszthatom veletek a fesztivál borbélymesterét munka közben:



Köszi a fotót Fire!  :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #19 Dátum: 2011. Június 19. - 17:36:13 »
Ha netán valaki, aki részt vett a fesztiválon és készített egy-két borotvás vagy borotválós képet, ne sajnálja tőlünk!  ;D
Biztos mindenki örülne neki...

Kérésed parancs. ;)
Sajnos nem túl jó képek. (Egy kivételével telefonosak.) Viszont történelmi eseményt örökítenek meg.  :borotva: Végre egy kis életjel a mi Edrose-unkról.  ;D
Egy másik portáltag beretválásáról, ha minden igaz, a helyi média fog "beszámolni". ::) (Legalábbis amikor kiszállt a székból, a riporter megkérdezte a nevét, hogy mit írhatnak a kép mellé. :D)

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #20 Dátum: 2011. Június 19. - 17:50:11 »
Firesnake késportálos fórumtársam jóvoltából megoszthatom veletek a fesztivál borbélymesterét munka közben:



Köszi a fotót Fire!  :sör:

Ha jól látom itt éppen  Kunkovács Lászlót borotválják.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #21 Dátum: 2011. Június 19. - 19:15:27 »
Végre egy kis életjel a mi Edrose-unkról.  ;D
Egy galaktikus pillanatra én is láttam... haladtam befelé a "borotvaszakboltba" és Ő éppen suhant kifelé... mire az udvaron teremtem már a nyomát is elfújta a napszél.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #22 Dátum: 2011. Június 19. - 19:44:39 »
Ha jól látom itt éppen  Kunkovács Lászlót borotválják.

" Érdemes felkeresni azokat a népeket, akik ma is hasonlóképpen élnek, mint mi egy évezreddel ezelőtt. Letérhetünk a nyelvészet sugallta ösvényről, és az sem baj, ha olyan vidékeken teszünk tanulmányutat, ahol talán sosem jártak ősmagyarok. Nem az a kizárólagos cél, hogy rátaláljunk az őshazára, az sem, hogy ezek a népek feltétlenül a rokonaink legyenek. Feltárul viszont előttünk maga az élet, a teljes szervességében, ezernyi, sehogyan máshogy nem megszerezhető tanulságával, megismerjük a mai lovas nomádokat és a ligetes puszták, lombos erdők övezetében ma is természet közeli életet élő népeket. Ottani tapasztalatainkkal kulcsot kapunk önmagunkhoz, a saját népünk múltjának megismeréséhez."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #23 Dátum: 2011. Június 19. - 21:51:01 »
Na, most már sajnálom, hogy tegnap mégse arra vetett a sors...:(
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #24 Dátum: 2011. Június 19. - 22:03:12 »
Ednek felvitte az Isten a dolgát, már nem is borotválkozik, hanem borotváltat.  :borotva:
Igaza van, ez a hagyományos borotválkozás  :borz2:
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #25 Dátum: 2011. Június 19. - 22:37:38 »
Bár a bormélymester folyamatosan dolgozott, mégsem mondhatnám, hogy olyan rettenetes nagy lett volna a tolongás. Gond nélkül be lehetett jelentkezni.
A mester, elmondása szerint, '59-ben kezdte borbély pályafutását, ő maga is késsel borotválkozik, :borz2: 44 db borotvája van használatban. (Mellesleg az országos fodrász/borbély vizsgabizottság elnöke.) Szóval nem egy bevállalós fodrász beretvált, hanem olyan valaki aki hosszú évek borbély rutinját mondhatja magáénak. :borotva: Talán az utolsó igazi borbély az országban.

A borbélyműhely fílinget a nézők és fotósok kicsit zavarták, de mindenképpen egy élmény volt. Örülök, hogy részem lehetett benne.  8)
(Közben valami riporter kérdezte, hogy milyen érzés. Mondom a kés nem fura, csak az, hogy más csinálja :D.)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #26 Dátum: 2011. Június 20. - 08:25:03 »
Ednek felvitte az Isten a dolgát, már nem is borotválkozik, hanem borotváltat.  :borotva:
Igaza van, ez a hagyományos borotválkozás  :borz2:


Az is lehet, hogy ide már azért nem ír, mert csinált egy " borotváltatok, jóbarát" fórumot....   :o  :o  ???
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #27 Dátum: 2011. Június 20. - 11:24:50 »
Örülök, hogy részem lehetett benne.  8)
(Közben valami riporter kérdezte, hogy milyen érzés. Mondom a kés nem fura, csak az, hogy más csinálja :D.)

Nagyon kíváncsi lennék, milyen élmény, amikor egy ilyen igazi borbély-mester borotválja meg az embert.
Késsel borotvált, vagy cserélhető pengéssel? Összehasonlítva a saját borotválkozásoddal, milyen volt az "élmény" és az eredmény?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #28 Dátum: 2011. Június 20. - 11:43:17 »
MF, köszi a képeket!
Igen, ott voltam, mert bár még mindig van meló, de azért könnyebszik, és a fesztivál már tél óta ott volt a naptáromban, óvtam a dátumot. Merthogy ott népi ülnökként zsűritagként szoktam dolgozni, és Révész Magdi számított rám.
Sajnálom, hogy Kunkováccsal nem találkoztam, érdekes ember, ez a Kuni által idézett szöveg pedig különösen rokonszenves.
Igen, megborotvált a bácsi, be fogok számolni róla a blogon. ;) Flasit is megborotválta, azt meg én fényképeztem, szépen körbelődöztük akkor egymást. ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Tűzzel Vassal Fesztivál, Székesfehérvár
« Válasz #29 Dátum: 2011. Június 20. - 11:43:33 »
Ednek felvitte az Isten a dolgát, már nem is borotválkozik, hanem borotváltat.  :borotva:
Igaza van, ez a hagyományos borotválkozás  :borz2:


Az is lehet, hogy ide már azért nem ír, mert csinált egy " borotváltatok, jóbarát" fórumot....   :o  :o  ???

Salmo, hidd el, semmit sem csinálnék szívesebben, mint cikkeket írogatni meg fényképezgetni, a Pamacsra meg a Késportálra is... Ha tudsz egy faßa szponzort, aki ezt finanszírozná, kérlek, hozz össze vele...  :-\

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici