Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 200360 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1380 Dátum: 2019. Február 17. - 13:40:39 »
Nem nagyon értem mi történt. A menetes szár hogy tört bele a fejbe? A fejen van a menetes rész és az szokott a nyélbe beletörni. Ez a gyenge pontja az ilyen borotváknak és nem csak a Mühle-nél. Túlhúzásra, ütődésre, leejtésre, stb. érzékeny...

A 10 ropi az már prémium kategóriának számít, ahol nem fordulhat elő hibás darab?

Ne írj nekik, vegyél Futurt, az jó lesz a 89 után.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MÜHLE
« Válasz #1381 Dátum: 2019. Február 17. - 13:42:15 »
a legjobb MEO sem fog meg mindent. Egyedi esetből egy ipari mennyiségben gyártó cég esetében egyszerűen nem lehet következtetést levonni. Szerintem legalábbis...  :peace:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MÜHLE
« Válasz #1382 Dátum: 2019. Február 17. - 13:48:16 »
a tapasztalat leírásával a világon semmi baj nincs. Az is szíved joga, hogy egy eset alapján leírd a márkát, senki nem akart itt szerintem emiatt beléd kötni, csak jeleztük hogy szertintünk ez szimpla garanciális történet ami mindenhol előfordul.  :nemtom:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MÜHLE
« Válasz #1383 Dátum: 2019. Február 17. - 15:19:18 »
A menetes szár korábban öntvény volt, ezért rohadt/tört. HA minden igaz, a Mühle pár éve lecserélte ezt az alkatrészt rézre, hogy bírja. Én írnék nekik.
A Futur szintén öntvény, ha szerencséd van jó lesz, ha nem, megrohad az is. Alin van Futur aprópénzert, azzal max. annyi gond lehet, hogy ferdén fogja a pengét, mert ott tényleg nincs általunk (el)ismert QC.

Üdv

Á

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:MÜHLE
« Válasz #1384 Dátum: 2019. Február 19. - 10:21:58 »
Ezzel akkor sem vagyok kisegítve. Egy Lord L 122-es esetében ez elmegy, mert pocsék az anyag de nem egy 10 ropis készülék esetében.

Ez irracionális hozzáállás. Mint többen megírták, az anyaghibát a leggondosabb gyártási eljárás se tudja teljesen kizárni. A gyártót nem ez minősíti, hanem az hogy hogyan kezeli a problémádat. Ha erre lehetőséget sem adsz, az a te bajod.

Pl 24/7 alkalmazásra való merevlemezek jóval 100e forint felett vannak (10Tb felett), de a statisztikák szerint a legmegbízhatóbb márkákból is 0.3-1% kipurcan évente, a leggondosabb QC és redundancia ellenére is. Abban hinni, hogy akármilyen pénzért hibátlan dolgokat fogsz venni, indokolatlan. Erre találták ki a jótállást.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:MÜHLE
« Válasz #1385 Dátum: 2019. Február 19. - 17:22:39 »
Addig vagy jó, amíg megveszed a terméket, utána meg tesznek rád.

Pont az lenne a lényeg, hogy ezt nem tudod amíg nem írsz nekik. Sok gyártónál van olyan hogy rendesek, és kicserélik a garanciaidőn túl is. Nem világos, hogy hogyan is "tesznek rád", honnan tudnának róla hogy eltört?

Ráadásul tök fölösleges volt leírni az egészet ilyen reakciókat olvasva. :(

Normális javaslatokat kaptál a megoldásra (keresd a gyártót), te ettől láthatóan elzárkózol (ami érthetetlen, de a te dolgod), így valszeg igazad van, tényleg felesleges volt.

Az informatív lenne, hogy eltört a borotvát, valszeg anyaghiba miatt, felkerested a gyártót, ahol (1) elhajtottak a francba, vagy (2) kicserélték neked, vagy (3) felajánlottak vmi köztes megoldást (pl egy kupont egy újhoz). Akkor lenne egy adatpontunk arról, hogy mi ehhez a hozzáállásuk.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MÜHLE
« Válasz #1386 Dátum: 2019. Február 19. - 18:04:07 »
Négy év nem is rossz egy öntvénynél. Van réz, Fatip, sose rohad el, maximum kicsit ferden áll benne a penge.

Üdv

Á

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:MÜHLE
« Válasz #1387 Dátum: 2019. Március 01. - 18:38:01 »
Ezt nem nézztem volna ki belölük, nagyon korrektek.
Én most egy komolyabb borotva beszérzést tervezek, mivel csak egy stickym van és pár müanyag Lordom(l111, lp1823.), így a garanciális háttér miatt lehet, hogy Mühle lesz.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:MÜHLE
« Válasz #1388 Dátum: 2019. Március 01. - 21:00:36 »
Ha egy hét allat lebonyolitoták, akkor több mint valószínű, hogy Mühlére esik a választás.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MÜHLE
« Válasz #1389 Dátum: 2019. Március 02. - 16:26:20 »
Kedves éltársak,

Megreklamáltam a Mühlénél a csavar-törött borotvámat és küldtek egy új fejet. Az e-mail váltás gyors volt és korrekt, fényképet kértek és számlát, az utóbbit nem tudtam bemutatni de ennek ellenére elfogadták a reklamációt. Kellemes csalódás volt a gyártótól, mondhatom.  :)
A beletört csavarról mellékelek ide (is) egy képet.
https://www.flickr.com/photos/123561541@N02/33373904598/in/dateposted-public/

Na ugye.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:MÜHLE
« Válasz #1390 Dátum: 2019. Március 03. - 08:10:14 »
Kedves éltársak,

Megreklamáltam a Mühlénél a csavar-törött borotvámat és küldtek egy új fejet. Az e-mail váltás gyors volt és korrekt, fényképet kértek és számlát, az utóbbit nem tudtam bemutatni de ennek ellenére elfogadták a reklamációt. Kellemes csalódás volt a gyártótól, mondhatom.  :)
A beletört csavarról mellékelek ide (is) egy képet.
https://www.flickr.com/photos/123561541@N02/33373904598/in/dateposted-public/

Na a kép alapján én biztos nem cseréltem volna.Aki így bánik a borotvájával ahogy kinéz.Igénytelenségre vall.Nézz szét a fórumon,hogy hány ilyen retkes borotvát találsz.Legalább a kép idejére megtisztítottad volna. :fejfal: :fejfal:
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1391 Dátum: 2019. Március 03. - 12:00:36 »
hát ebben van némi igazság...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:MÜHLE
« Válasz #1392 Dátum: 2019. Március 03. - 14:03:41 »
lol

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:MÜHLE
« Válasz #1393 Dátum: 2019. Május 09. - 18:24:43 »
Üdv Mindenkinek!
Pár napja vettem egy nyitottfésűs Mühle borotvát és az első alkalommal lenyúzta a nyakam. Máshol jó volt. Ezelőtt gillette fusiont meg philips körkésest használtam. Gondoljátok, hogy túl hamar kezdtem ezzel? Előbb próbálkozzak zártfésűssel?

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:MÜHLE
« Válasz #1394 Dátum: 2019. Május 09. - 18:30:38 »
Mühle r41-et vettem. Illetve borotválkozás előtt kentem az arcomra szakállápoló olajat, kicsit csípte is az arcomat. Ezt például nem jól tettem?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici