Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198695 alkalommal)

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:MÜHLE
« Válasz #645 Dátum: 2015. Április 05. - 18:45:27 »
Végre nálam van a drágaszágom  :crazy:

Ezúton kívánok minden kedves éltársnak Kellemes Húsvéti Ünnepeket, sok tojást, nyugalmat, jó pálinkát, meg mindenkinek amit szeretne  ;D

Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:MÜHLE
« Válasz #646 Dátum: 2015. Április 05. - 18:56:35 »
Szép  :thumbup:
Én ennek az elefántcsont változatával szemezek.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MÜHLE
« Válasz #647 Dátum: 2015. Április 05. - 19:20:04 »
Én meg a pirossal, kékkel.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:MÜHLE
« Válasz #648 Dátum: 2015. Április 05. - 19:23:30 »
Köszi Horatio :)

Mind szép! De számomra ez a fekete annyira telitalálat...
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:MÜHLE
« Válasz #649 Dátum: 2015. Április 06. - 07:45:03 »
Én meg a pirossal, kékkel.

Jó, igaz, az igénysebb közönség Edwin Jaggert vásárol  ;D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MÜHLE
« Válasz #650 Dátum: 2015. Április 06. - 18:47:59 »
Dehogy is,  Mühlét!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:MÜHLE
« Válasz #651 Dátum: 2015. Április 06. - 18:52:51 »
Dehogy is,  Mühlét!

De csak szintibe, az a menő. :hat:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MÜHLE
« Válasz #652 Dátum: 2015. Április 06. - 18:53:37 »
Dehogy is,  Mühlét!
Kutyán kiflissüti.
(Ebenguba).
 ;D
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #653 Dátum: 2015. Április 09. - 09:48:19 »
Tegnap átvettem az R41-es razort grdsi-től, így ma nem volt kérdéses, hogy borotválkozom és az sem, hogy mivel.

Ezen összehasonlítás alapján  ( http://shavenook.com/thread-muhle-r41-2011-vs-2013-comparison ) a beretva a 2011-es verzió (pontosan ezt is kerestem).

Mivel még csak egyszer használtam, így messzemenő következtetéseket nem vonnék le, de az első benyomásaimat azért megosztanám veletek, ahogy én látom.
Szeretek hamar túlesni a bemutatkozáson, így Feather pengét tettem bele, hadd lássam, mi a max, amit elvárhatok a borotvától.

DE-vel több, mint 30 éves rutinom van, így az volt a tervem, hogy megpróbálok ezzel a kombóval úgy megborotválkozni ( 1 wtg menet), hogy egy vérpetty se legyen. Nos, ez nem sikerült, mert 2 pettyecske azért csak keletkezett, de szerintem a mainál egy icipicit több odafigyeléssel ez megoldható lesz a jövőben.
A borotva igazolta hírét, miszerint ez nem a rohanós reggeli borotválkozáshoz való (arra ott van a Gillette SS vagy a BET), hanem a nyugodt, odafigyelős, kényelmes menetekhez. A pengét szépen érezni az arcon, bár azt hiszem, hogy ez a ’közvetlen’ feeling a két Old Type borotvám esetében  intenzívebben érződik (főleg a réz színűnél, mert a kalapjának a széle nem fut ki, mint a másik OT-nál, hanem letörik), mint a Mühle termékénél.



A borotva biztos tud büntetni is, ha nem figyel oda az ember, de szerintem nem ’rosszindulatú’ és durva, mint pl az Apollo slant és tán nem is büntet annyira, mint az Old type egy rossz mozdulat esetén.
Az R41 már egy wtg-vel nagyon jó végeredményt produkált, alapos munkát végzett a Featherrel karöltve. A most használatos vasaim közül megközelítőleg  ilyen végeredményt csak az Old type-ok és a Legion Extranjerák szoktak adni. Az OT-val azért jobban szoktam vigyázni, mint tettem most a Mühle-vel, azonban a légiós borotváknál szerintem nem kell annyira figyelni, hogy ne kaszaboljam össze magam, mint az R41 esetében, bár ez lehet, hogy betudható annak is, hogy a Mühle-vel még csak most ismerkedem.
A sok pozitívum mellett számomra volt egy negatívum  is, ami konstrukciós hiba: a pengét a fej csak akkor fogja meg rendesen, ha a nyelet az utolsó menetig csavarjuk, tehát mondjuk úgy, nem lehet állítani a nyéllel a penge dőlésszögét. A Yuma all spiáter razor ezt pár száz forintért tudja produkálni és ott bele is fér, az R41 árkategóriájában viszont szerintem ez nem fér bele.  Még az I. világháborús, 97 éves Gillette OT-m is jobb ebben. :)
Összességében tehát azt mondanám így elsőre, hogy egy szép, harcias, alapos vas a 2011-es Mühle R41, igen jó végeredményt tud produkálni akár egy körrel is, viszont oda kell figyelni a vele való borotválkozáskor. Gyermekbetegsége csak egy van, így szerintem ajánlott kategória erősen (már annak, aki szereti a harciasabb vasakat).
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:MÜHLE
« Válasz #654 Dátum: 2015. Április 09. - 10:05:35 »
Örülök, Snake, hogy összességében nem csalódtál, és annak is, hogy jól mért a tolómérőm és a mérlegem, és tényleg 2011-es vas került Hozzád, ahogy ígértem. Mint ahogy az R41-gyel való borotválkozós élményleírásaimból is kiderül, én sem tartottam gonosznak a vasat, mert az a készülék, amivel egy harcias borotvával való borotválkozásban nulla tapasztalattal bíró egyén (ez vagyok én) pontvérzés nélkül meg tud borotválkozni, méghozzá kellő alapossággal, az nem lehet gonosz. Sok jó borotválkozást kívánok az új szerzeményeddel!

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #655 Dátum: 2015. Április 09. - 12:32:17 »
Köszönöm szépen!
Azt hiszem gyakran fogom használni! :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető fakemaki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:MÜHLE
« Válasz #656 Dátum: 2015. Május 22. - 15:21:52 »
Vásároltam ma egy R41-et,kíváncsi leszek az L6 után milyen lesz,holnap reggel felavatom,izgulok,mint szűz lány a b@szás előtt  :hurra:

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:MÜHLE
« Válasz #657 Dátum: 2015. Május 22. - 15:32:11 »
Melyiket vetted? Régebbit vagy az újabbat?
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető fakemaki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:MÜHLE
« Válasz #658 Dátum: 2015. Május 22. - 20:40:35 »
Melyiket vetted? Régebbit vagy az újabbat?


Megmondom őszintén nem tudom,szerintem az újabb,jelenleg az amit lehet kapni az extrametálban.Hogy lehet ezt megtudakolni?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MÜHLE
« Válasz #659 Dátum: 2015. Május 22. - 20:44:50 »
Az új lesz az. A régi sztem kb sehol nincs már.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici