Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198685 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MÜHLE
« Válasz #825 Dátum: 2015. Október 25. - 09:53:14 »
Előre rettegek a holnap reggeltől, szerintem csak egy kört megyek vele. Éppen elég lesz az is :D
Hahó! Élsz még? :fetreng:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #826 Dátum: 2015. Október 25. - 10:29:05 »
Előre rettegek a holnap reggeltől, szerintem csak egy kört megyek vele. Éppen elég lesz az is :D
Hahó! Élsz még? :fetreng:

Szerintem elvesztettük .....  :fetreng:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:MÜHLE
« Válasz #827 Dátum: 2015. Október 25. - 11:02:47 »
Előre rettegek a holnap reggeltől, szerintem csak egy kört megyek vele. Éppen elég lesz az is :D
Hahó! Élsz még? :fetreng:

Szerintem elvesztettük .....  :fetreng:

Ilyen könnyen nem adom magam; szimplán csak dolgoztam az éjjel és most keltem fel. Bedobom a reggelit, a csipakinyitó kávét is, aztán nekiveselkedek a szörnynek és megnézem, hogy mi a helyzet.
De pusszantás, hogy aggódtok értem, cserébe jár egy sör ha lesz borotvatali  :cimbi:
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MÜHLE
« Válasz #828 Dátum: 2015. Október 30. - 13:02:02 »
No, találkoztam végre az igazi krokodillal.
Had írjam le a tapasztalatom.
Az R41-es tapasztalatom Fonti R41-ével kezdődött, amit ajándék Soluna-val vettem pmoltól. Ez egy '11-es alaplemez '13as tetővel, de a Soluna tetővel tovább vadítható. Az eredeti szerintem nem nevezhető túl agresszív kombónak, én nem éreztem durvának.
Aztán kipróbáltam 41C tetővel. Teljesen ugyanaz mint a Soluna tető. Ez már nagyobb pengekiállást enged, viszont annyi a "csalás" a dologban, hogy míg az R41 tetők a pengét szinte a lyukaknál rögzíti, bent középen a csavarhoz közel, addig a kisebb rádiusz miatt a 41C tető a szélével fogja a pengét. Kevésbé tud mozogni a penge, bár alap esetben nem kéne mozognia nagyon, gondolom.
A '11-es R41-nek egy picit még nagyobb a pengekiállása, és a tövénél fogja a pengét. már a '11R41+41C kombó is harcias jószág, a full '11 R41 tényleg fenevad.
Ha figyelsz nincs gond, de pl már egy apró bőrhiba ha az útjába áll, megeszi. Nálam le is kapott egy pattanás szerű puklit, igaz, vérzés nem lett belőle.
Azt hiszem a jelenlegi szőrsűrűségem nem indokol ilyen krokodilt. Megúsztam vér nélkül, de nem biztos hogy akarok ennyire nagyon figyelni. Sőt, a nagy penge kiállás miatt mintha nem tudtam volna elég alapos lenni, mert volt hogy megakadt a penge, a sűrűség (hiánya?) miatt meg félő volt hogy a bőröm bánja, és a fogak adta fejkialakítást se tudtam kihasználni így, azt hiszem. Ez leginkább orr alatt, "bajusz" részen volt nagy gond, itt érzékenyebb a bőröm.
Amúgy jhook ugyanúgy működik egy ilyen fenevaddal is.
Ki fogom próbálni R89 tetővel is, láttam shave nook-on más is játszott ezzel.
Pengekiállásra ugyanakkora lesz, mint a 41C-vel, de kevésbé vastag a 89es tető. Lehet hogy ez nagyon nem változtat a teljesítményen.
Kár hogy nincs más olyan tető aminek egyezne a rádiusza az R41-ével, és szélességre a '11 és a '13 között van valahol. Lehet hogy 1-2 darabolt penge mint alátét megoldja a dolgot a 41C vel, hogy ugyanott legyen a penge rögzítési pontja. Találtam Splitfire cap-et, meg hasonló 3D nyomtatott cuccot, de marha drágák.

Felmerült bennem a kérdés, hogy lesz-e sűrűbb az arcszőrzetem. Pláne hogy rászoktam a 2 naponta borotválkozásra. Ha igen, akkor érdemes lenne hosszabb kihagyás után újrapróbálnom.

Nem tudom az befolyásoló tényező-e, de a pmoltól kapott balatoni mintákat használtam, és lehúzás után full száraz lett a bőröm, nem maradt semmi síkosság után. Kipróbálom majd Derby Lux-szal is, a R41+41C kombót azzal használtam. No meg azért se teljesen fair a haszonlítás, mert most zöld Astra volt, a vegyes válogatottak meg kék Astra-val dolgoztak.

Azt is meg kell jegyezzem, hogy a '11 R41 WTG köre alaposabb volt, mint a másik két konfigé, viszont XTG-nél már előjött a fenti problémám manőverezésileg, és mintha akadt volna a penge. (Vagy ez is a zöld Astra miatt van?) Az is lehet hogy picit másabb szögben kell tartani?

Egyébként így a 2011 R41 egy egészen jó "adjustable" (vagy inkább config-olható), végülis a 13as R41 meg az R89 tetők beszerezhetők g&c-ről, vagy ha valaki csak a '13-ason akar egy kicsit durvítani, tehet rá 89-et.

Igazából csak azt nem értem, miért vonták ezt így ki a gyártásból. A 13asnak adhattak volna mondjuk R41M (mint mild)-ot vagy valami hasonló nevet. El tudom képzelni, hogy durvább szőrű éltársaknak nem csak hóbortból, hanem hatékonyság miatt kell egy effajta fenevad.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MÜHLE
« Válasz #829 Dátum: 2015. Október 30. - 13:24:12 »
Nekem erős a gyanúm, hogy az R41'11 tervezési hiba eredménye. ;)

Egyébként ez honnan jön, hogy az alaplemez változott? (Még nem volt dolgom 13-assal).

Egyébként WTG simán tud hozni egy átlag borotva ATG -nek megfelelő eredményt. Eleinte én sem mertem a szokásos 1*ATG -t menni vele, aztán rájöttem, penge kérdése minden.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MÜHLE
« Válasz #830 Dátum: 2015. Október 30. - 13:31:24 »
Egyrészt innen
http://theshaveden.com/forums/threads/dueling-m%C3%BChles%E2%80%94r41-comparison-2011-2013.35787/
meg innen:
http://shavenook.com/showthread.php?tid=13019

Illetve a '13as tető lelóg a '11es alaplemezről. Persze hogy ez mit befolyásol:
Baseplate Width 2011: 24.99 mm
Baseplate Width 2013: 25.20 mm
Azt nem tudom, mert 13as alaplemezen nincs :)

Én WTG+XTG-vel szoktam operálni, illetve az XTG keveredik az ATG-vel, ha kevésbé érzékeny a terület, de pl "bajusz" részen egy Tech-hel se bírja a képem az ATG-t.

Amúgy simán lehet igazad a tervezési hibát illetően.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MÜHLE
« Válasz #831 Dátum: 2015. Október 30. - 13:34:47 »
A sorozatgyilkosok is mind génhibásak.  :crazy:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MÜHLE
« Válasz #832 Dátum: 2015. Október 30. - 14:33:35 »
A sorozatgyilkosok is mind génhibásak.  :crazy:
De a legjobb dolgok is így keletkeztek... gondolj ételekre!
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MÜHLE
« Válasz #833 Dátum: 2015. Október 30. - 15:03:48 »
A sorozatgyilkosok is mind génhibásak.  :crazy:
De a legjobb dolgok is így keletkeztek... gondolj ételekre!
Annyira nem vagom az étel részét.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MÜHLE
« Válasz #834 Dátum: 2015. Október 30. - 15:06:34 »
A sorozatgyilkosok is mind génhibásak.  :crazy:
De a legjobb dolgok is így keletkeztek... gondolj ételekre!
Annyira nem vagom az étel részét.:)
:fetreng:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MÜHLE
« Válasz #835 Dátum: 2015. Október 30. - 15:08:19 »
Sorozatgyilkos kesziti a legjobb eteleket? :fetreng:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #836 Dátum: 2015. Október 30. - 15:40:50 »
Sorozatgyilkos kesziti a legjobb eteleket? :fetreng:

Ja, a szárnyát, vagy a combját!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MÜHLE
« Válasz #837 Dátum: 2015. Október 30. - 16:31:33 »
esetleg a máját nagyszemű babal...  ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MÜHLE
« Válasz #838 Dátum: 2015. Október 30. - 16:48:36 »
esetleg a máját nagyszemű babal...  ;)
És hozzá egy kis Chianti :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MÜHLE
« Válasz #839 Dátum: 2015. Október 30. - 16:55:26 »
Azzazzz :D
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici