Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198672 alkalommal)

Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:MÜHLE
« Válasz #855 Dátum: 2015. November 12. - 22:33:28 »
A Muhle pengekrol nem találtam külön topicot a fórumon. Talán azért, mert nem a Muhle gyártja, hanem csak megrendelésre készíti a Muhlenek egy külsős gyártó? Akkor milyen márkanév alatt keressem a Muhle pengeket?

Azért hogy ideillot is írjak: én r39-el csapatok, szerintem fantasztikus műszer, de valami gorombabbra vagyok. Az r41-el azért meg várnék!
A Feather simogatobb az r39-el összevetve?
Pilsrol ami keveset hallottam, az biztató, kb. felut a 39 és a 41 között.
Van valakinek tapasztalata mindkettőről?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MÜHLE
« Válasz #856 Dátum: 2015. November 12. - 22:45:02 »
A 39 ugye R89 akar lenni?
Szerintem nem kell annyira félni a mostani R41-től, ha a 2013as verzióról van szó.
Milyen Pils? Nem egészen értem mire vagy kíváncsi.

Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:MÜHLE
« Válasz #857 Dátum: 2015. November 12. - 23:08:27 »
Bocsánat! Igen, R89! :peace:
Off: A Pils borotvara gondoltam. A jobb érthetőség kedvéért: az itteni fórumon dicsérik a precízitasa miatt, ill. előnyeként értékelik, hogy a blade vízszintesen helyezkedik el a fejben. Elmondásuk ( mindössze 2 felhasznalorol van szó ) szerint kis gyakorlást igényel a megfelelő szög eltalalasa, de ezt követően rendkívül precízen borotval. Az egyik tulajdonos nem átallotta egyenesen az r41-hez hasonlítani alapossagban, azonban - mint írta - sokkal megbocsátobb.
Ezért kérdeztem előbb, hátha van valakinek itt is tapasztalata a hasonlítast illetően.

Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:MÜHLE
« Válasz #858 Dátum: 2015. November 12. - 23:10:53 »
Az " itteni fórum " a norvég fórumot jelöli  :D

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MÜHLE
« Válasz #859 Dátum: 2015. November 13. - 01:26:12 »
Bocs, nem tudtam hogy van ilyen borotva. Ahogy nézem, nem az én árkategóriám.
Ha veszel egy 2013as R41-et, és nem jön be, könnyen túladhatsz rajta. A Pils-nek tutira kisebb a piaca, itthon legalábbis. Persze az is kérdés mennyit akarsz bukni rajta, mondjuk egy R41 áráért én is kipróbálnám :D  :bocs:
R41-ről tudok véleményt mondani, a 2011 és a 2013 két teljes különböző borotva, agresszivitás tekintetében. A 2013-asra szerintem simán át lehet állni, ha valaki R89 után egy kicsit vadabbra vágyik, a 2011 viszont az agresszivitás kimaxolása. Saját tapasztalatból meg azt tudom mondani, hogy egy R89 fedő lemezével a 2013as tovább vadítható, a 2011-es meg kicsit jámborabbá tehető, az eredmény valahol félúton lesz a kettő között.
Ha aggódsz az agresszivitás miatt, azt is teheted, hogy veszel egy állíthatót (Merkur Futur, vagy Progress pl), kitapasztalod, hogy mi az az agresszivitás amivel még tudsz bánni, meg akarsz is, aztán ez alapján választasz 2 vagy 3 részes borotvát. De a Mühle-nek nincs ilyesmije, úgyhogy az már egy másik téma.

Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:MÜHLE
« Válasz #860 Dátum: 2015. November 13. - 08:09:40 »
Köszönöm szépen az infót, a Muhle topicot atolvastam, de ez nagyon érdekes, amit a fejcsererol írtál!😀
Ki is fogom próbálni, de addig meg van mit tanulnom!😄

Nem elérhető Mürón

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:MÜHLE
« Válasz #861 Dátum: 2015. November 13. - 08:51:20 »
Bocs, nem tudtam hogy van ilyen borotva. Ahogy nézem, nem az én árkategóriám.
Ha veszel egy 2013as R41-et, és nem jön be, könnyen túladhatsz rajta. A Pils-nek tutira kisebb a piaca, itthon legalábbis. Persze az is kérdés mennyit akarsz bukni rajta, mondjuk egy R41 áráért én is kipróbálnám :D  :bocs:
R41-ről tudok véleményt mondani, a 2011 és a 2013 két teljes különböző borotva, agresszivitás tekintetében. A 2013-asra szerintem simán át lehet állni, ha valaki R89 után egy kicsit vadabbra vágyik, a 2011 viszont az agresszivitás kimaxolása. Saját tapasztalatból meg azt tudom mondani, hogy egy R89 fedő lemezével a 2013as tovább vadítható, a 2011-es meg kicsit jámborabbá tehető, az eredmény valahol félúton lesz a kettő között.
Ha aggódsz az agresszivitás miatt, azt is teheted, hogy veszel egy állíthatót (Merkur Futur, vagy Progress pl), kitapasztalod, hogy mi az az agresszivitás amivel még tudsz bánni, meg akarsz is, aztán ez alapján választasz 2 vagy 3 részes borotvát. De a Mühle-nek nincs ilyesmije, úgyhogy az már egy másik téma.
Próbáld meg a 89-es alaplapot R41-es fedőlappal. Az is érdekes kombináció.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #862 Dátum: 2015. November 13. - 08:53:18 »
Bocs, nem tudtam hogy van ilyen borotva. Ahogy nézem, nem az én árkategóriám.
Ha veszel egy 2013as R41-et, és nem jön be, könnyen túladhatsz rajta. A Pils-nek tutira kisebb a piaca, itthon legalábbis. Persze az is kérdés mennyit akarsz bukni rajta, mondjuk egy R41 áráért én is kipróbálnám :D  :bocs:
R41-ről tudok véleményt mondani, a 2011 és a 2013 két teljes különböző borotva, agresszivitás tekintetében. A 2013-asra szerintem simán át lehet állni, ha valaki R89 után egy kicsit vadabbra vágyik, a 2011 viszont az agresszivitás kimaxolása. Saját tapasztalatból meg azt tudom mondani, hogy egy R89 fedő lemezével a 2013as tovább vadítható, a 2011-es meg kicsit jámborabbá tehető, az eredmény valahol félúton lesz a kettő között.
Ha aggódsz az agresszivitás miatt, azt is teheted, hogy veszel egy állíthatót (Merkur Futur, vagy Progress pl), kitapasztalod, hogy mi az az agresszivitás amivel még tudsz bánni, meg akarsz is, aztán ez alapján választasz 2 vagy 3 részes borotvát. De a Mühle-nek nincs ilyesmije, úgyhogy az már egy másik téma.
Próbáld meg a 89-es alaplapot R41-es fedőlappal. Az is érdekes kombináció.

Vagy a fedlapot alj nélkül....
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Mürón

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:MÜHLE
« Válasz #863 Dátum: 2015. November 13. - 09:29:24 »
Bocs, nem tudtam hogy van ilyen borotva. Ahogy nézem, nem az én árkategóriám.
Ha veszel egy 2013as R41-et, és nem jön be, könnyen túladhatsz rajta. A Pils-nek tutira kisebb a piaca, itthon legalábbis. Persze az is kérdés mennyit akarsz bukni rajta, mondjuk egy R41 áráért én is kipróbálnám :D  :bocs:
R41-ről tudok véleményt mondani, a 2011 és a 2013 két teljes különböző borotva, agresszivitás tekintetében. A 2013-asra szerintem simán át lehet állni, ha valaki R89 után egy kicsit vadabbra vágyik, a 2011 viszont az agresszivitás kimaxolása. Saját tapasztalatból meg azt tudom mondani, hogy egy R89 fedő lemezével a 2013as tovább vadítható, a 2011-es meg kicsit jámborabbá tehető, az eredmény valahol félúton lesz a kettő között.
Ha aggódsz az agresszivitás miatt, azt is teheted, hogy veszel egy állíthatót (Merkur Futur, vagy Progress pl), kitapasztalod, hogy mi az az agresszivitás amivel még tudsz bánni, meg akarsz is, aztán ez alapján választasz 2 vagy 3 részes borotvát. De a Mühle-nek nincs ilyesmije, úgyhogy az már egy másik téma.
Próbáld meg a 89-es alaplapot R41-es fedőlappal. Az is érdekes kombináció.

Vagy a fedlapot alj nélkül....

Az eredmény majdnem ugyan az.

Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:MÜHLE
« Válasz #864 Dátum: 2015. November 13. - 10:07:35 »
Keményen hangzik:-)
Nagyon agresszív meg korai lenne, egyelőre talán elég lesz a " sima " 2013-as, aztán majd meglátom.
Mindenesetre tutira kiprobalom majd fejcserevel is, ha nem leszek ennyire tacskó :-))

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MÜHLE
« Válasz #865 Dátum: 2015. November 13. - 10:10:59 »
Elég a 2013 bőven.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:MÜHLE
« Válasz #866 Dátum: 2015. November 13. - 10:22:39 »
... es a hangsúly a " bőven "-en!:-)
Igazából a 41-es amolyan következő félév terve, csak mindig időben nekiállok informálódni!:-)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MÜHLE
« Válasz #867 Dátum: 2015. November 13. - 10:30:46 »
Nekem is van, volt 2011 is, az nagyon egyénfüggő. Én nem olyan mint a kés, mert az egy kisangyal ha kiismered, ez megette a nyakam a visszaúton.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #868 Dátum: 2015. November 13. - 10:57:51 »
2011 is szelíd, csak simogatni kell.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MÜHLE
« Válasz #869 Dátum: 2015. November 13. - 11:37:35 »
Nekem is van, volt 2011 is, az nagyon egyénfüggő. Én nem olyan mint a kés, mert az egy kisangyal ha kiismered, ez megette a nyakam a visszaúton.

Egyet tudok érteni. Szerintem ez azért van, mert szinte lebegő pengéje van, és ezért könyörtelen. Nem annyi mozoghat a pengéből, amennyi a pengekiállás, hanem 5x annyi, és a fedlap csak "ellentartani" van ott, nem pedig rögzíteni.
Lásd az a rés nagyon mélyen bemegy a fejbe.

Az R89 tető amúgy pont ennyit csinál, megszünteti ezt a rést, de meghagyja a pengekiállás mértékét.

Viszont ha végig mentél már a pmol féle alaplemez mentes verzión is, akkor utána jöhet a fej nélküli verzió.
Aztán a nyelet is elhagyhatod.


Ha bejön, továbbfejlesztheted ilyenre:


Vagy csinálhatsz belőle slant verziót is


Amúgy itt van még két link hasonló témakörben:
http://brettbeauregard.com/blog/2010/03/diy-safety-razor-handle/
http://epmonthly.com/article/homemade-scalpels/

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici