Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 200175 alkalommal)

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MÜHLE
« Válasz #1005 Dátum: 2016. Július 01. - 09:21:46 »
Megkaptam a R89-es fejet.Nem kölcsönbe,ha nem örökbe. ;D Meg is volt az első borotválkozás.Nagyon kíméletes.Bolondbiztos a R41-hez képest.Három kört kell menni,hogy elérjem a R41 két körös simaságát.Gyors borotválkozáshoz jó lesz.Azért marad a kedvenc : R41. :2thumbup:

A Mühle R89 szerintem is nagyon kíméletes. Előtte Lord L6-om volt, ami harapósabb.
Tetszik nagyon az R89, mert a Lord-hoz képest finomabban dolgozik. Valahogy nem ugrál úgy a penge ami az L6-ból jobban kiáll. Kezdőknek inkább ajánlanám ezt a készüléket mint az L6-ot.
A Mühle kidolgozottsága parádés, örök darabnak tűnik. Kellemes a súlyeloszlása, bár a nyéllel nem vagyok kibékülve. Szerintem üreges, ami elsőre érződik is és a markolata sem annyira érdes, mint amennyire elvárnám.
Valóban kell a 3 kör is vele, de nálam semmilyen irritációt nem okozott, pedig igen érzékeny a nyakam. Megvágni magam, ha akarnám se tudnám vele.

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #1006 Dátum: 2016. Július 01. - 09:30:00 »
A Mühle R89 szerintem is nagyon túl kíméletes
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1007 Dátum: 2016. Július 01. - 09:32:38 »
A Mühle R89 szerintem is nagyon túl kíméletes

Kinek a pap, kinek a papné, alapból mühle fan vagyok.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:MÜHLE
« Válasz #1008 Dátum: 2016. Július 01. - 11:00:36 »
Nekem is megérkezett az első OC fejes készülékem egy Mühle R41 a wetshaving-tól, én is kaptam kártyát Csillától.

Tapasztalatom eddig EJ DE89-el volt, amit nagyon szeretek, össze is szoktunk, egyszóval jó. Gondoltam egy nagyot, R41-be beletolom a Feather pengét, amit még nem próbáltam a DE89-ben sem.
Arcra helyez, érzem a pengét rendesen, elkezdem, de csak óvatosan az olvasottak után és mondom magamnak, hogy ez Q...va jó.
Három kör után egy-két pontvérzéssel megúsztam, de egyáltalán nem éreztem irritációt, nagyon tetszik, azt hiszem hosszú barátságot kötöttünk.

Jó ez  az R41!  :borotva2:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1009 Dátum: 2016. Július 01. - 11:09:43 »
Nekem is megérkezett az első OC fejes készülékem egy Mühle R41 a wetshaving-tól, én is kaptam kártyát Csillától.

Tapasztalatom eddig EJ DE89-el volt, amit nagyon szeretek, össze is szoktunk, egyszóval jó. Gondoltam egy nagyot, R41-be beletolom a Feather pengét, amit még nem próbáltam a DE89-ben sem.
Arcra helyez, érzem a pengét rendesen, elkezdem, de csak óvatosan az olvasottak után és mondom magamnak, hogy ez Q...va jó.
Három kör után egy-két pontvérzéssel megúsztam, de egyáltalán nem éreztem irritációt, nagyon tetszik, azt hiszem hosszú barátságot kötöttünk.

Jó ez  az R41!  :borotva2:

Ugye, hogy, ugye?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:MÜHLE
« Válasz #1010 Dátum: 2016. Július 01. - 11:13:27 »
Tegyél Feather pengét a 89-be is. Jó lesz

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1011 Dátum: 2016. Július 01. - 11:15:50 »
Tegyél Feather pengét a 89-be is. Jó lesz

Vagy dobd ki a 89-t, ott a 41!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MÜHLE
« Válasz #1012 Dátum: 2016. Július 01. - 11:20:20 »
Nekem is megérkezett az első OC fejes készülékem egy Mühle R41 a wetshaving-tól, én is kaptam kártyát Csillától.

Tapasztalatom eddig EJ DE89-el volt, amit nagyon szeretek, össze is szoktunk, egyszóval jó. Gondoltam egy nagyot, R41-be beletolom a Feather pengét, amit még nem próbáltam a DE89-ben sem.
Arcra helyez, érzem a pengét rendesen, elkezdem, de csak óvatosan az olvasottak után és mondom magamnak, hogy ez Q...va jó.
Három kör után egy-két pontvérzéssel megúsztam, de egyáltalán nem éreztem irritációt, nagyon tetszik, azt hiszem hosszú barátságot kötöttünk.

Jó ez  az R41!  :borotva2:

Én is így féltem tőle, de a 2013-as példány, igen visszafogott jószág, meg is lepődtem. Van egy Gillette Old Type Open Comb fejes készülékem és szerintem az a 13-as R41-nél harapósabb.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:MÜHLE
« Válasz #1013 Dátum: 2016. Július 01. - 11:22:23 »
Tegyél Feather pengét a 89-be is. Jó lesz
[/quote/

Tettem már, de még nem próbáltam.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MÜHLE
« Válasz #1014 Dátum: 2016. Július 10. - 13:38:32 »
Hello,

Tanácsot szeretnék kérni. Egy Edwin Jagger DE89 3D lasert használok, de amikor ezt vettem, már akkor szerettem volna kipróbálni a Merkur 34C-t. Azóta olvasgattam a Mühle R41-ről, és egyre jobban érdekel a nyitott fésűs dolog.
Mit érdemes róla tudni?
Erős borostám van, ha nagyon akarnék, tudnék minden nap is borotválkozni, de általában 2-3 naponta szoktam.

Merkur 34C vs. Mühle R41? (nyilván az EJ marad, jó kézbe venni, szeretem, de mást is kipróbálnék.)

Kösziii

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1015 Dátum: 2016. Július 10. - 14:45:28 »
Várj!

Akkor egy kiegészítés.

A mühle 34c zárt, míg az r41 úgynevezett tooth comb,fogas fésűs. Ha ránézel, látható, hogy hullámok, fogak ( szokták is alligátorszájasnak is nevezni ) láthatóak.

A 34 hez képest a manaspság kapható 41-s agresszívebb. De a 34-s is sokkal alaposabb az EJ-dhez képest.

Mind a kettő jó választás.

Én napi szinten beretválom magam r41/2011-l, ami talán a legagresszívebb.

Amit a Gillette OLD Type követ, tapasztalatból beszélek, hiszen van. ( ami alku tárgyát is képezheti ).
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MÜHLE
« Válasz #1016 Dátum: 2016. Július 10. - 14:52:00 »
Igen, azt vágom, hogy a 34C zárt, R41 nyitott, lehet, hogy az EJ után akkor jobb is lenne az R41-et kipróbálnom, hisz az talán másabb feeling lenne, mint a zárt 34C.
Azt mondod, hogy a Merkur 34C alaposabb, mint az EJ? Nem rossz, szeretem, de vhogy azt érzem, hogy nem lenne baj, ha agresszívebb lenne. Kicsit nem jól állítod be a pengét, és szinte semmit nem csinál. De mondjuk ennél jobb nyelet elképzelni sem bírok... parádés.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1017 Dátum: 2016. Július 10. - 14:59:56 »
Én szeretem az R41-t.

A nyél, tapasztalataim szerint, jellemzően a háromrészesek közt, csereszavatosak.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MÜHLE
« Válasz #1018 Dátum: 2016. Július 10. - 15:04:17 »
Csak r41 fejet nem lehet venni? :) EJ 3D laser rámegy plusz most szereztem be Voskhodot, szerintem tuti kombó lenne :)

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici