Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198551 alkalommal)

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:MÜHLE
« Válasz #1035 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 00:31:58 »
Estét!

Lenne pár szakmai kérdésem.
Jelenleg Mühle R41-et használok, a Wilkinson féle műanyag csoda után ez volt az első komoly DE borotvám.
Szeretem tisztelem imádom becsülöm, DE, szeretnék beszerezni mellé egy zárt fésűs modellt is, a változatosság és tapasztalatszerzés végett.
Olyan kérdésem lenne, hogy az R89 és az Edwin Jagger DE89 feje teljesen megegyező-e, és ha igen, akkor használható-e az R89 Jagger nyéllel, vice versa?
A másik a Merkur 34C. Rengeteg jót hallottam róla, hogy a 89-es és a 41-es fej közötti aranyközéputat képezi. Élőben még nem volt szerencsém hozzá, de képeken és videókban is felfedeztem a negatívumot amit sok helyen említenek, hogy kissé igénytelen a krómozás. Olvastam olyan esetekről, hogy egy pontból elindult a rozsda megállíthatatlanul, ilyesmi.
Akinek van ilyen készüléke tud erről valami személyes tapasztalatot mondani, illetve hogy mennyire ajánlaná?
Igaz, hogy agresszívabb a 89-től, de kíméletesebb a 41-től?
Milyen fejet tudnátok még mondani ami kilóg e 3 említett fej "stílusából"?
Köszönöm előre is!

Dávid

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MÜHLE
« Válasz #1036 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 04:18:05 »
Volt R89 es EJ borotvám is. Úgy emlékszem, h kb. tök ugyanaz. EJ most is van az Eladban féláron, azaz fejárban ha érdekel.

Voltak 34c-im is. Nekem semmi bajom nem volt velük, bár azt nem tudom megmondani, hogy hányadik tulaj voltam.

Más "stílus" pl. A Tech fejek, amik pengèkből mindenevők, ahogy azt pmol szaktárs találóan megjegyezte.
Az állítható Gillette-ek és Merkúrok a fentiektől és egymástól is elütnek,
A Gillette OT fejek és utánzataik is mások. Amikről továbbra is állítom, hogy egyáltalán nem agresszívek ha tökéletes állapotban vannak csak kevés az ilyen.
Én mindentől elkülönítem még a Gillette New LC fejet. Errő olyasmit írt itt valaki, hogy a Gillette következő ötvan év fejlesztése felesleges volt :-) és tényleg, szinte!
Külön kaszt még a slant-ek. Ezen belül a döntött és csavart fejűek is. A döntöttek naon jók, a csavartaknak létjogosultságuk sincs. Ez magánvélemèny és jól lebacnak majd érte, de ez van :-)

Mindezen túl számtalan vintage borotva van, amik nagyon különbözőek.
Lényeges még a súly is, ami döntően befolyásolja a borotva vezetését az arcon. Van 25 és van 130 grammos eszkőz is. Ez nagyon nagy különbség. Én 40g alatt alig érzek valamit és bámulnom kell a tükröt, 80g felett pedig kezdi nagyon átvenni az irányítást a borotva. Számomra 70g a tökéletes, de ez nyilván egyén függő.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:MÜHLE
« Válasz #1037 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 08:29:49 »
Volt R89-em és EJ89-em is. Ikrek. Teljesen ugyan az a két fej és a nyeleik is szabadon felcserélhetőek. Nekem nem lett kedvencem a 89-es fej, meg lehet vele borotválkozni, de nekem nem elég. A 34c viszont nálam Top3 kategória. Minőségi gondjaim nincsenek vele, nem rég óta van meg, de már landolt a fürdőszoba padlón.
Ha szereted az R41-et, akkor inkább 34c, de ez tényleg szubjektív nagyon.
Futur mércével:
- R41 kb Futur 5,5-6-is beállítás
- 34c kb Futur 2-2,5
- R/EJ89 Futur 1-esen.

De ez a Mühle topic, szóval vegyél R41 Twistet.  :)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MÜHLE
« Válasz #1038 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 15:11:17 »
Volt R89-em és EJ89-em is. Ikrek. Teljesen ugyan az a két fej és a nyeleik is szabadon felcserélhetőek. Nekem nem lett kedvencem a 89-es fej, meg lehet vele borotválkozni, de nekem nem elég. A 34c viszont nálam Top3 kategória. Minőségi gondjaim nincsenek vele, nem rég óta van meg, de már landolt a fürdőszoba padlón.
Ha szereted az R41-et, akkor inkább 34c, de ez tényleg szubjektív nagyon.
Futur mércével:
- R41 kb Futur 5,5-6-is beállítás
- 34c kb Futur 2-2,5
- R/EJ89 Futur 1-esen.

De ez a Mühle topic, szóval vegyél R41 Twistet.  :)

 :+1:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:MÜHLE
« Válasz #1039 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 20:05:09 »
Urak! Ha hasonlítgatni akarjuk az R41 '13-at a Lord L111-hez, akkor nagyjából az L111-hez hasonló alaposságot/komfortot képzeljünk el (ahogy én képzelem), vagy ez teljes vakvágány? A Lord nekem pl. bevált, csak az anyaga nem, igen válaszok esetén alighanem beruháznék egy Mühlébe. Köszi!

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MÜHLE
« Válasz #1040 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 22:42:48 »
Nalam az L111 kevesbe alapos az R41hez kepest. A kicsi sulya miatt ritkan hasznalom. Az R41 viszon eleg nehez mar ahhoz hogy ne nekem kelljen dolgozni, hanem megtegye maga. Szerintem.
Ezt vedd egy igennek nyugodtan :)

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:MÜHLE
« Válasz #1041 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 12:45:04 »
Köszi!

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MÜHLE
« Válasz #1042 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 11:35:42 »
Van egy EJ DE89 3D Diamondom, de akartam egy Merkur 34C-t is próbálni, de inkább a Mühle R41 mellett döntöttem. Az EJ Diamond nyelem egyszerűen zseniális, úgyhogy tuti nem cserélem le, ehhez rendelek csak R41 fejet. Kompatibilis, ugye? talán már olvastam is valahol, de holnap megrendelném, ezért kérdezem megerősítésként. Köszi

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1043 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 11:38:40 »
Mivel mind a kett M5-s menet.....  :fejtor:


Szerinted?  :peace:


Vedd meg bátran!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MÜHLE
« Válasz #1044 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 11:42:31 »
Jaja, vágom, csak tutira mennék :)
Igen, mostanra elhatároztam. Szerintem EJ után nem lenne olyan sokkal másabb érzés a 34C, mint amit keresek, ezért döntöttem R41 mellett.

Extrametálhoz írtam, azt mondták: csak a kedvemért rendelnének 34C-t, de ez nincs kínálatukban. Mondom: miért nincs a legkeresettebb 34C? Áhhh, és 16 500-ért hozták volna... Hát, köszi, de akkor jó lesz egy R41 fej 6300-ért...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1045 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 11:48:16 »
Más lesz, agresszívebb.

Nekem a nagy kedvenc.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MÜHLE
« Válasz #1046 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 11:57:46 »
Jaja, fel vagyok rá készülve, sztem. pont azt keresem. Nem rossz az EJ, de sokszor kevésnek érzem valahogy. Pedig most Voskhod pengével egész jó kombó, remélem, jó lesz R41-be is.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1047 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 11:59:27 »
Jaja, fel vagyok rá készülve, sztem. pont azt keresem. Nem rossz az EJ, de sokszor kevésnek érzem valahogy. Pedig most Voskhod pengével egész jó kombó, remélem, jó lesz R41-be is.

Én szeretem a 2011-s r41-ben, az pedig sokkal válogatósabb a 2013-ashoz képest.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MÜHLE
« Válasz #1048 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 12:06:29 »
Akkor nem lesz baj vele.
Bár a nyakamon tuti nem tudok sajna BBS-t, felfele nő a szőr, sztem. azon kevesek közé tartozom, akikkel így szúrt ki a természet. Ott csak felfele tudom húzni, egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy lefele is tudjak borotválkozni... :( (Talán egy XTG-t megpróbálok egyszer...)
Talán R41-gyel közelebb kerülök a tökéleteshez.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1049 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 12:07:53 »
Akkor nem lesz baj vele.
Bár a nyakamon tuti nem tudok sajna BBS-t, felfele nő a szőr, sztem. azon kevesek közé tartozom, akikkel így szúrt ki a természet. Ott csak felfele tudom húzni, egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy lefele is tudjak borotválkozni... :( (Talán egy XTG-t megpróbálok egyszer...)
Talán R41-gyel közelebb kerülök a tökéleteshez.

Én kifeszíteném a másik kezemmel a bőrt.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici