Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198558 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MÜHLE
« Válasz #1110 Dátum: 2016. November 21. - 09:21:02 »
Sziasztok, kb. fel eve borotvalkozom DE borotvaval, pontosabban egy EJ DE89-el, viszont tul erzekeny a borom es tul vastag szalu a borostam, mintha az EJ nem lenne eleg a feladathoz mert tobbszor at kell mennem 3 koron belul is egy adott reszen es akkor se tokeletes az eredmeny viszon novelem az irritaciot. A kerdesem az lenne, hogy alkalmas e lehetne szamomra egy r41es, mivel azzal ha minden igaz le lehetne csokkenteni a koroket, igy az irritaciot is, persze ha helyesen van hasznalva?
Soktényezős a dolog. Az előkészítés,a szappan, a penge, és a borotválkozás gyakorisága ideális, megfelelő?
Más is lehet ám a ludas, nem feltétlenül csak a borotva.
(szerintem)

Nem elérhető Pruchoc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:MÜHLE
« Válasz #1111 Dátum: 2016. November 21. - 10:23:31 »
Sziasztok, kb. fel eve borotvalkozom DE borotvaval, pontosabban egy EJ DE89-el, viszont tul erzekeny a borom es tul vastag szalu a borostam, mintha az EJ nem lenne eleg a feladathoz mert tobbszor at kell mennem 3 koron belul is egy adott reszen es akkor se tokeletes az eredmeny viszon novelem az irritaciot. A kerdesem az lenne, hogy alkalmas e lehetne szamomra egy r41es, mivel azzal ha minden igaz le lehetne csokkenteni a koroket, igy az irritaciot is, persze ha helyesen van hasznalva?
Soktényezős a dolog. Az előkészítés,a szappan, a penge, és a borotválkozás gyakorisága ideális, megfelelő?
Más is lehet ám a ludas, nem feltétlenül csak a borotva.
Mindig zuhany utan, es este. Zuhany utan meg atmosom az arcom szappanal, utanna pedig feher pre shave proraso, szappan az volt mar feher proraso krem, szappan is, cella, woolfat, mind jo. Birotvalkozas utan pedig clubman majd nivea post shave erzekeny borre. Pengek pedig astrak, lord sc, 7oclock, persona, feather... De ugy vettem eszre hogy minnel ellesebb, annal jobb. Az a gond hogy nagyon eros a szorzetem es a kimeletesebb pengekkel sokat kell "simogatnom" az arcom hogy sima legyen, ami nem eppen jo, mert nagyon erzekeny a borom. Hetente 2x, nax 3x borotvalkozom. Forumokon tobben megosztottak a velemenyt, hogy EJ tobb napos eros arcszorzetre nem a legmegfelelobb, persze kezdo borotvanak tokeletes. Mi mas johetne meg szoba? Pl zart fesus borotvaknal amik kimeletesebbek? Koszonom a valaszt

Odoslané z Lenovo S1a40 pomocou Tapatalku


Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MÜHLE
« Válasz #1112 Dátum: 2016. November 21. - 10:55:30 »
Akkor az előkészítés úgy tűnik rendben van. :fejtor:
Arany középút lehet esetleg a Merkur 89-es fejű borotvái, szerintem megér egy próbát, sokan szeretik. Az is 89-es fej, de harapósabb, mint az EJ.
Vagy ha már nagyon eleged van, akkor R41, az biztos mindent visz, a laposan növő szőrszálaknak is szépen alákap.
Nálam az R41 Grande + zöld Astra az ultimate kombó, de a Merkur 38C-t is nagyon szeretem.
(szerintem)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MÜHLE
« Válasz #1113 Dátum: 2016. November 21. - 11:53:53 »
Sziasztok, kb. fel eve borotvalkozom DE borotvaval, pontosabban egy EJ DE89-el, viszont tul erzekeny a borom es tul vastag szalu a borostam, mintha az EJ nem lenne eleg a feladathoz mert tobbszor at kell mennem 3 koron belul is egy adott reszen es akkor se tokeletes az eredmeny viszon novelem az irritaciot. A kerdesem az lenne, hogy alkalmas e lehetne szamomra egy r41es, mivel azzal ha minden igaz le lehetne csokkenteni a koroket, igy az irritaciot is, persze ha helyesen van hasznalva?
Soktényezős a dolog. Az előkészítés,a szappan, a penge, és a borotválkozás gyakorisága ideális, megfelelő?
Más is lehet ám a ludas, nem feltétlenül csak a borotva.
Mindig zuhany utan, es este. Zuhany utan meg atmosom az arcom szappanal, utanna pedig feher pre shave proraso, szappan az volt mar feher proraso krem, szappan is, cella, woolfat, mind jo. Birotvalkozas utan pedig clubman majd nivea post shave erzekeny borre. Pengek pedig astrak, lord sc, 7oclock, persona, feather... De ugy vettem eszre hogy minnel ellesebb, annal jobb. Az a gond hogy nagyon eros a szorzetem es a kimeletesebb pengekkel sokat kell "simogatnom" az arcom hogy sima legyen, ami nem eppen jo, mert nagyon erzekeny a borom. Hetente 2x, nax 3x borotvalkozom. Forumokon tobben megosztottak a velemenyt, hogy EJ tobb napos eros arcszorzetre nem a legmegfelelobb, persze kezdo borotvanak tokeletes. Mi mas johetne meg szoba? Pl zart fesus borotvaknal amik kimeletesebbek? Koszonom a valaszt

Odoslané z Lenovo S1a40 pomocou Tapatalku
Áttenném reggelre, zuhany nélkül. A víztől a bőröd is duzzad, plusz ott az éjszaka, reggelre szerintem nem elszel sima.
Reggel, kipihent bőrön, sima mosdás, pre-shave opcionális, jó hab, jó penge, WTG+ATG.
Szerintem.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MÜHLE
« Válasz #1114 Dátum: 2016. November 21. - 12:02:25 »
Erős borostára szerintem kell a zuhany, zenith. De legalábbis az 5-8 percig a borostán hagyott víz.
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1115 Dátum: 2016. November 21. - 12:04:37 »
Erős borostára szerintem kell a zuhany, zenith. De legalábbis az 5-8 percig a borostán hagyott víz.

Hát én Zenithtel értek egyet
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MÜHLE
« Válasz #1116 Dátum: 2016. November 21. - 12:07:30 »
Erős borostára szerintem kell a zuhany, zenith. De legalábbis az 5-8 percig a borostán hagyott víz.
Hát én Zenithtel értek egyet
Mindenkinek más válik be. Nekem a vizes áztatás, mert egy fél perces arcmosás nem sokat áztat a borostámon.
Majd a kolléga kipróbálja mindegyik változatot, aztán lehet hogy egy harmadik mellett dönt. :)

(szerintem)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:MÜHLE
« Válasz #1117 Dátum: 2016. November 21. - 12:08:34 »
one vote to morning!
erős borostám van, mindig reggel borotválkozok, zuhany nélkül
jó hab, éles penge, agresszív borotva, kevés húzással. wtg, xtg (esetenként még egy xtg)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:MÜHLE
« Válasz #1118 Dátum: 2016. November 21. - 12:11:20 »
Erős borostára szerintem kell a zuhany, zenith. De legalábbis az 5-8 percig a borostán hagyott víz.
Hát én Zenithtel értek egyet
Mindenkinek más válik be. Nekem a vizes áztatás, mert egy fél perces arcmosás nem sokat áztat a borostámon.
Majd a kolléga kipróbálja mindegyik változatot, aztán lehet hogy egy harmadik mellett dönt. :)

nálam az áztatás azért nem volt jó, mert túlságosan felpuhította a bőrt, így több hámréteg lejött, ami irritációt okoz(hat)
de ez itt már erősen  :offtopik:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MÜHLE
« Válasz #1119 Dátum: 2016. November 21. - 12:11:47 »
Erős borostára szerintem kell a zuhany, zenith. De legalábbis az 5-8 percig a borostán hagyott víz.

Hát én Zenithtel értek egyet

Én meg inkább Forrival.
Amúgy a faggyús szappanok, vagy a hidrofiles fürdetős pre szerintem bőrvédő hatású (nekem).



Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:MÜHLE
« Válasz #1120 Dátum: 2016. November 21. - 12:21:38 »
one vote to morning!


Elnézést, de nagyon szúrja a szemem, for*!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:MÜHLE
« Válasz #1121 Dátum: 2016. November 21. - 12:24:31 »

 :offtopik:  Nekem meg az Off   :offtopik:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:MÜHLE
« Válasz #1122 Dátum: 2016. November 21. - 12:27:43 »

Nem elérhető Pruchoc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:MÜHLE
« Válasz #1123 Dátum: 2016. November 21. - 12:44:48 »
Szerintem kiprobalom az r41et :) vagy lehet elso korre r41, masodikra es harmadikra ha kell EJ a kimeletesseg kedveert

Odoslané z Lenovo S1a40 pomocou Tapatalku


Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:MÜHLE
« Válasz #1124 Dátum: 2016. November 21. - 13:25:44 »
Ha nem jön be az r41,vagy nem tudsz szerezni,vagy olcsóbb megoldás is érdekel,én szívesen adok kipróbálásra egy Astra 901-est,van vagy 4 darabom.  :crazy:
Az is elég harapós jószág :evil:
Bocs az OFF-ért  :peace:


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici