Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198663 alkalommal)

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:MÜHLE
« Válasz #1140 Dátum: 2016. December 12. - 17:11:57 »
Mit lehet tudni erről az új "rocca" fejről? Tetszik nekem a fekete nyelű borotva. Lehet meglepem magam vele, ha a működésében is van valami különleges és nem csak egy újabb 89-es változat.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MÜHLE
« Válasz #1141 Dátum: 2016. December 12. - 18:40:42 »
Sziasztok ! Rég jártam erre, néha beleolvasgattam a fórumba, de most felmerült egy kérdés. Van egy 2011-es R41-em amit alig használtam kb 10-15-ször. Az oka pedig az hogy minden reggel szeretek frissen borotválkozni de a bőröm nem bírja ezt az alapos borotvát. Amikor egykét alkalommal megpróbáltam akkor semmi gond, de a napi kínzást nem bírom vele.Egy Lord L6-al végzem a napi műveletet, de ez meg nem elég alapos. Tudnátok-e ajánlani valamit a kettő között ami kíméletes is a bőrhöz a mindennapi használatban, de ugyanakkor alapos is.
En mostanaban az open comb Parker24C-t szoktam ajanlgatni mindenkinek, vagy a 26C-t, ugyanaz fekete nyellel. Ugyanolyan enyhe, mint a Muhle R89, de sokkal hatekonyabb, nagyon szeretem.
A solid bar parkerek feje agresszivebb, de nem hatekonyabb, van egy Parker98R-em, szivesebben hasznalom a Muhle R89-nel, (vajon veletlen, hogy a Parker betukodja a Muhle tukorkepe?) es a sulyat is jobban szeretem.
Viszont egy muhle kidolgozottsagahoz kepest szerintem a parkerek rusnyak, de monnyuk a lord sem egy matyohimzes.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1142 Dátum: 2016. December 13. - 23:44:17 »
Viszont egy muhle kidolgozottsagahoz kepest szerintem a parkerek rusnyak, de monnyuk a lord sem egy matyohimzes.

Egy Mühlével vagy Edwinnel ilyen szempontból mindig nehéz versenyezni, de való igaz, hogy az én OC fejem kivitele is kimondottan igénytelen. De még ezzel együtt is a legjobb cucc a bőrömhöz, amit eddig használtam, épp egy Edwint adtam el miatta.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MÜHLE
« Válasz #1143 Dátum: 2016. December 13. - 23:49:18 »


Egy Mühlével vagy Edwinnel ilyen szempontból mindig nehéz versenyezni, de való igaz, hogy az én OC fejem kivitele is kimondottan igénytelen. De még ezzel együtt is a legjobb cucc a bőrömhöz, amit eddig használtam, épp egy Edwint adtam el miatta.
Milyen OC?

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1144 Dátum: 2016. December 14. - 00:06:21 »
Milyen OC?

Hát Parker. Arra vonatkozott a hozzászólás is, amit idéztem. :peace:
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MÜHLE
« Válasz #1145 Dátum: 2016. December 14. - 00:13:34 »
Hát Parker. Arra vonatkozott a hozzászólás is, amit idéztem. :peace:
Jo, jo, nem jott le, hogy Parkerre hivatkozol.
A skala masik veglete szamomra az ej chatsworth barley, plane hozzaillo pamaccsal.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1146 Dátum: 2016. December 29. - 22:24:20 »
Srácok! Azt hiszem tönkre tettem az R41-emet :/
Azért nem akkora tragédia, mert holnap bemegyek és veszek másikat, mert nagyon szeretem, de szeretném tudni, hogy mit rontottam el.
A fejen oxidálódott szét a menet, úgy gondolom, hogy azért mert a vízkövet időről időre ecettel szedtem le róla.
Jól gondolom?
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1147 Dátum: 2016. December 29. - 23:56:30 »
Srácok! Azt hiszem tönkre tettem az R41-emet :/
Azért nem akkora tragédia, mert holnap bemegyek és veszek másikat, mert nagyon szeretem, de szeretném tudni, hogy mit rontottam el.
A fejen oxidálódott szét a menet, úgy gondolom, hogy azért mert a vízkövet időről időre ecettel szedtem le róla.
Jól gondolom?

Egy képet tudsz lőni róla? Nehéz elképzelni, hogy annyira súlyos legyen, amin csak a kuka segít.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1148 Dátum: 2016. December 30. - 00:05:26 »








Nem tudom látod- e de konkrétan lyukak vannak a fémben. Amúgy azt muszáj elmondanom, hogy vigyáztam rá amúgy, mert borotválkozás után mindig szárazra töröltem zsebkendővel, tehát vizesen nem volt eltéve soha.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1149 Dátum: 2016. December 30. - 00:30:24 »
A kutya mindenségit, ez nem játék... :o Az ecetes puceválást ennek fényében a jövőben nem erőltetném. Jól látom, hogy a széleken is megette valami a krómot, vagy az csak a fénytörés? Simán elég egyébként, ha használat után elöblíted, és hagyod megszáradni a műszert, felesleges minden alkalommal sikálni. Időről időre egy forróvizes-mosogatószeres áztatás, esetleg kis fogkefés törődés leszedi a szappanlepedéket.

Különben, ha a nyél belső menete nem sérült hasonlóképp, erre van szükséged. Ha esetleg rohantál volna komplett szerszámot venni.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1150 Dátum: 2016. December 30. - 00:35:05 »
A kutya mindenségit, ez nem játék... :o Az ecetes puceválást ennek fényében a jövőben nem erőltetném. Jól látom, hogy a széleken is megette valami a krómot, vagy az csak a fénytörés? Simán elég egyébként, ha használat után elöblíted, és hagyod megszáradni. Aztán időről időre egy forróvizes-mosogatószeres áztatás, esetleg kis fogkefés törődés leszedi a szappanlepedéket.

Különben, ha a nyél belső menete nem sérült hasonlóképp, erre van szükséged. Ha esetleg rohantál volna komplett szerszámot venni.

Az lesz. Amúgy minden más rendben van, csak ez a rész oxidálódott el. Lehet, hogy az a rész nem rozsdamentes?
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1151 Dátum: 2016. December 30. - 00:36:05 »
Ja, és köszönöm a tippet  :sör:
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1152 Dátum: 2016. December 30. - 00:42:25 »
A krómnak semmi baja, nem fénytörés csak a vízkő maradéka :)
Bocsi, hogy így válaszolok, de nagyon fáradt vagyok :)
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1153 Dátum: 2016. December 30. - 00:44:20 »
Lehet, hogy az a rész nem rozsdamentes?

Ez igazából nem is rozsda, hanem megmarta valami az anyagot. Mindenesetre álmomban sem gondoltam volna, hogy a sima ecetsav meg tudja enni a krómot. Bár lehet, hogy a menet nem volt igazán bevonatolva, és a spiátert kenegetted.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1154 Dátum: 2016. December 30. - 00:50:08 »
Alapvetően csak annyit csináltam, hogy ecetbe raktam 10-15 percre kivettem és a fellazult vízkövet egy tompa késsel levakargattam. Azt alapvetően tudtam, hogy a gyenge savak oldják a vasat, de ugye nem volt benne sokat, plusz azt gondoltam, hogy abból következően, hogy rozsdamentes nem is lesz baja :/
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici