Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 200420 alkalommal)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1155 Dátum: 2016. December 30. - 01:17:12 »
Alapvetően csak annyit csináltam, hogy ecetbe raktam 10-15 percre kivettem és a fellazult vízkövet egy tompa késsel levakargattam.

A kemény víz nálatok koppan a mosdókagylón, ha ilyen metódus kellett a szerszám letakarításához. Egyáltalán mit keresett azon vízkő? Nem szappanlerakódás volt inkább?

Aztán ha rám hallgatsz, a tompa kést :o a továbbiakban távol tartod a beretvától.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1156 Dátum: 2016. December 30. - 01:19:38 »
Alapvetően csak annyit csináltam, hogy ecetbe raktam 10-15 percre kivettem és a fellazult vízkövet egy tompa késsel levakargattam.

A kemény víz nálatok koppan a mosdókagylón, ha ilyen metódus kellett a szerszám letakarításához. Egyáltalán mit keresett azon vízkő? Nem szappanlerakódás volt inkább?

Aztán ha rám hallgatsz, a tompa kést :o a továbbiakban távol tartod a beretvától.

Oké. Szappan nem lehet, mert minden borotválkozás után lemostam vízzel, szétszedtem és szárazra töröltem. Amúgy egy éve van meg a borotva és 3x volt ecetben. Tehát nem vittem túlzásba azért.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1157 Dátum: 2016. December 30. - 01:37:55 »
A szappan/krém rohadt makacs tud ám lenni, sima víz ritkán viszi le rendesen, különösen az olyan helyekről, ahova jól be tud ülni és kövülni. Ezzel együtt a műszer széthúzását-eltörölgetését minden alkalommal kicsit overkillnek érzem, de ez már az én szubjektív véleményem. Ártani nyilván nem fog.

A fém eszközöket és az ecetet mindenesetre, ha lehet, kerüld a jövőben. A forró víz, mosogatószer és fogkefe elég kell legyen egy rendszeres használatban álló borotvához.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MÜHLE
« Válasz #1158 Dátum: 2016. December 30. - 03:43:27 »
Az ecet seperc alatt szétkapja az ilyen cinkes alu, réz, stb ötvözeteket. 15 perc alatt már komoly károk keletkeznek. Elég egy hajszálrepedés a krómon, aranyon, ezüstön. Viszont ennyi idő alatt már vastag vízkőmennyiséget el kellene tüntetnie nyom nélkül. Gyakorló ecetező vagyok :) 5 naponta vízforraló ecetezés, mert valami ellépesztő fos víz van Tatabányán.
Mosógépszerelők "okos" ajánlása Calgon helyett az ecetes főzőmosás... mert az olcsó... Az ilyen ötvözetből készült dobtengelyt elég gyorsan el lehet vele intézni. Aztán felajánlja, hogy 35ért dobot cserél... Hasonló "okosság" a kàvéfőző ecetes átfőzése. Ezek kazánjában valóságos kráterek keletkeznek.

Inkább én is szappanlerakódásra tippelek. A Figaró pl rövid idő alatt komoly fátylat von a borotvára.
Egy fogkefe tömény mosogatószerrel (pl Jar) elég kell legyen. Évtizedes mocsokra rézkefe. Krómra, nikkelre, késekre nyugodt szívvel! Akár szárazon is! Akár géppel is! Ha túl nagy a fordulat, max felnyalódik a felületre. A rozsdát, vízkövet egy szempillantás alatt(de tényleg) tünteti el.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1159 Dátum: 2016. December 30. - 06:45:49 »
Bocs, de hol élsz te, hogy enyire erősen vízkövesedik a cucc?

Régen Békéscsabán, olyan vastartalmú volt a víz, hogy vörös volt, s megfestette a fajanszot is. Ennek kb. 30 éve.


Én minden pengecserénél egy csepp olaj a zsebkendőre, azzal az egész felületet lekenem, s egy csep direktbe a menetre.

A savakat, meg legközelebb kerüld.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MÜHLE
« Válasz #1160 Dátum: 2016. December 30. - 09:02:24 »
A meneten sérült volt a krómozás, vagy gyárilag, vagy a használattól. Az ecet vason/acélon gyönyörű munkát végez, de ezeket a silány ötvözeteket szétmarja.

Üdv

Á

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:MÜHLE
« Válasz #1161 Dátum: 2016. December 30. - 11:51:56 »
Hát nem tudom hogy használod a mosógépen és kávéfőzőben az ecetet de nálunk soha nem volt semmi gond tengely elmarás ,kráterek. Érdekes. A családban is eceteznek és sok ismerősöm és semmi gond. Persze ha töményen ész nélkül nyomja az ember biztos lehetnek gondok. A fürdőszobai krómok soha nem sérültek 10 évesen is úgy ragyognak mint ha újak lennének. Szerintem ésszerűen használva a leghatékonyabb és legolcsóbb háztartási tisztító.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MÜHLE
« Válasz #1162 Dátum: 2016. December 30. - 12:04:57 »
Majd lesz.
Krómon nem lesz.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:MÜHLE
« Válasz #1163 Dátum: 2016. December 30. - 13:22:49 »
 :fetreng:
Ennyire szétbarmolt borotvaalkatrészt még nem láttam!  :fetreng:

Bocsánat, de ez tényleg nem mindennapi.
Ecet, kés, na ezekkel soha nem mennék neki a borotvának.  :nemtom:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:MÜHLE
« Válasz #1164 Dátum: 2016. December 30. - 15:02:18 »
Majd lesz.
Krómon nem lesz.
Mikor lesz? holnap? egy év? kettő? mert több mint 10 éve így nyomjuk. a mosógép 12 éves és minden faja.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MÜHLE
« Válasz #1165 Dátum: 2016. December 30. - 15:09:18 »
Majd lesz.
Krómon nem lesz.
Mikor lesz? holnap? egy év? kettő? mert több mint 10 éve így nyomjuk. a mosógép 12 éves és minden faja.
Örülök. Akkor abban nem ebből az anyagból van az alkatrész, vagy mégsem volt olyan sok az az ecetezés... Javítottam sokat, nem a kisujjamból szoptam ki, amit írtam. A borotva menete egyébként is néhány tized mm. Itt előbb lepusztulnak a dolgok. Teszteltem én ecetben régi darabokat és ahogy korábban írtam: seperc alatt...!
A mosógép dobtárcsája azért kicsit vastagabb, de a lényegen mit sem változtat. Ha ilyen ötvözetből van és ecetezel, akkor gyengíted az anyagot. Ezt nem én találom ki, ez tény.

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1166 Dátum: 2016. December 30. - 15:43:59 »
:fetreng:
Ennyire szétbarmolt borotvaalkatrészt még nem láttam!  :fetreng:

Bocsánat, de ez tényleg nem mindennapi.
Ecet, kés, na ezekkel soha nem mennék neki a borotvának.  :nemtom:
Most mond meg, hogy melyik az új és melyik a régi, mert ma vettem egy új r41-et. Meg kell jegyeznem, hogy a kést pont a tönkrement résznél nem használtam soha.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1167 Dátum: 2016. December 30. - 15:46:39 »
Bocs, de hol élsz te, hogy enyire erősen vízkövesedik a cucc?

Régen Békéscsabán, olyan vastartalmú volt a víz, hogy vörös volt, s megfestette a fajanszot is. Ennek kb. 30 éve.


Én minden pengecserénél egy csepp olaj a zsebkendőre, azzal az egész felületet lekenem, s egy csep direktbe a menetre.

A savakat, meg legközelebb kerüld.

Budapesti agglomerátumban élek, de ha egyszer ne törlöm le a borotváról a vizet használat után száradás után azonnal látszik rajta egy vékony vízkő bevonat. Ez az olajozás jó ötlet.  :2thumbup:
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:MÜHLE
« Válasz #1168 Dátum: 2016. December 30. - 15:58:20 »
:fetreng:
Ennyire szétbarmolt borotvaalkatrészt még nem láttam!  :fetreng:

Bocsánat, de ez tényleg nem mindennapi.
Ecet, kés, na ezekkel soha nem mennék neki a borotvának.  :nemtom:
Most mond meg, hogy melyik az új és melyik a régi, mert ma vettem egy új r41-et. Meg kell jegyeznem, hogy a kést pont a tönkrement résznél nem használtam soha.

Fej magában nem volt? Elég lett volna csak az cserélni nem?

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:MÜHLE
« Válasz #1169 Dátum: 2016. December 30. - 16:00:39 »
Elég lett volna, de inkább vettem egy újat. Nagyon szeretem ezt a borotvát  :hurra:
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici