Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 199877 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:MÜHLE
« Válasz #1245 Dátum: 2017. Július 05. - 22:12:16 »
:D

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MÜHLE
« Válasz #1246 Dátum: 2017. Július 06. - 08:25:51 »
Csak ajánlani tudom, nagyon jók a Progressek   ;)

Megremegett a kezem.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1247 Dátum: 2017. Július 06. - 08:54:03 »
Csak ajánlani tudom, nagyon jók a Progressek   ;)

Megremegett a kezem.

Hát ja!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MÜHLE
« Válasz #1248 Dátum: 2017. Július 06. - 11:28:15 »
Nem megy nekem ez az R41, de az is lehet, hogy csak rossz pengét rakok bele, de már kezd nem érdekelni.
Elgondolkodtam egy Tech-en. Több helyen olvastam, hogy nem annyira érzékeny a pengére és talán alaposabb, mint egy R89, de ugyanakkor nem olyan agresszív. Érdekelne a véleményetek, valóban igaz-e, hogy nem annyira érzékeny a pengékre, továbbá érdekelne, hogy az R89 és R41 között hol helyezkedhet el?
Vékony és éles penge kell bele, pl zöld Astra vagy Feather. Ebayen mindegyik beszerezhető.
(szerintem)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MÜHLE
« Válasz #1249 Dátum: 2017. Július 06. - 13:36:59 »
Nem megy nekem ez az R41, de az is lehet, hogy csak rossz pengét rakok bele, de már kezd nem érdekelni.
Elgondolkodtam egy Tech-en. Több helyen olvastam, hogy nem annyira érzékeny a pengére és talán alaposabb, mint egy R89, de ugyanakkor nem olyan agresszív. Érdekelne a véleményetek, valóban igaz-e, hogy nem annyira érzékeny a pengékre, továbbá érdekelne, hogy az R89 és R41 között hol helyezkedhet el?

Egy állítható műszert javaslok. Én speciel egy Gillette-et. Azokon van tényleg nagyon lágy beállítás is, ha esetleg még is az jönne be, de bőven elég agresszivitást is bele lehet csavarni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MÜHLE
« Válasz #1250 Dátum: 2017. Július 06. - 14:01:22 »
Nem megy nekem ez az R41, de az is lehet, hogy csak rossz pengét rakok bele, de már kezd nem érdekelni.
Elgondolkodtam egy Tech-en. Több helyen olvastam, hogy nem annyira érzékeny a pengére és talán alaposabb, mint egy R89, de ugyanakkor nem olyan agresszív. Érdekelne a véleményetek, valóban igaz-e, hogy nem annyira érzékeny a pengékre, továbbá érdekelne, hogy az R89 és R41 között hol helyezkedhet el?

Egy állítható műszert javaslok. Én speciel egy Gillette-et. Azokon van tényleg nagyon lágy beállítás is, ha esetleg még is az jönne be, de bőven elég agresszivitást is bele lehet csavarni.
Alapon a Progress is lágy. Túlságosan is. Viszont fokozatmentes.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MÜHLE
« Válasz #1251 Dátum: 2017. Július 06. - 14:19:28 »
Nem megy nekem ez az R41, de az is lehet, hogy csak rossz pengét rakok bele, de már kezd nem érdekelni.
Elgondolkodtam egy Tech-en. Több helyen olvastam, hogy nem annyira érzékeny a pengére és talán alaposabb, mint egy R89, de ugyanakkor nem olyan agresszív. Érdekelne a véleményetek, valóban igaz-e, hogy nem annyira érzékeny a pengékre, továbbá érdekelne, hogy az R89 és R41 között hol helyezkedhet el?

Egy állítható műszert javaslok. Én speciel egy Gillette-et. Azokon van tényleg nagyon lágy beállítás is, ha esetleg még is az jönne be, de bőven elég agresszivitást is bele lehet csavarni.
Alapon a Progress is lágy. Túlságosan is. Viszont fokozatmentes.

Viszont a Gillette-eken fent van az állító gyűrű, ami még csak véletlenül sem állítódhat el és útban sincs használat közben. A sok fokozat pedig több mint elég finomhangolásra ad lehetőséget. Nem alacsonyítva ezzel más állíthatókat, mert sztem mind jobb, mint egy nem állítható.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MÜHLE
« Válasz #1252 Dátum: 2017. Július 06. - 16:50:23 »
 :offtopik:
(szerintem)

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:MÜHLE
« Válasz #1253 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 18:20:48 »
Sziasztok!

Néhányan meg tudnátok fogalmazni mi a különbség mondjuk egy Lord L6 és egy EJ DE89/Mühle R89 között?  :borosta:

Engem elsősorban a borotválkozás minősége, eredményessége érdekel.  :thanks:

Üdv: csupi

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1254 Dátum: 2017. November 11. - 08:53:18 »
Ha valaki R41 vásárláson gondolkodik, akkor én egy órája vettem át az enyémet. A netes kutakodás alapján ez a 2013-as verzió, szóval nem a szent grál, de azért ez sem rossz. Szerettem volna egy OC-t és hosszas vacilálás után emellett döntöttem. Jelen állapotom alapján már csak egy slant hiányzik a kollekciómból, az alighanem a 37C lesz, ami bár sokaknak nem tetszik, de nekem bejön :)

Innen vettem, minden rendben volt velük, ráadásul ha minden igaz ez a legolcsóbb beszerzési forrás a környéken:

https://www.zoldbolt.hu/szepseg-es-egeszseg/borotvalkozas-es-szortelenites/eszkozok/muhle-borotva-fix-penges-nyitott-fesuzetu.html

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:MÜHLE
« Válasz #1255 Dátum: 2017. November 11. - 08:57:13 »
Jó áron vetted, használd egészséggel!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1256 Dátum: 2017. November 11. - 09:10:49 »
Köszönöm! :) Este már tesztelem is :) A gyári nyél nem nyűgözött le első pillantásra, de majd kiderül használat közben mit tud. Mindenesetre a kínai 89-esem vastag nyele tökéletes hozzá és azt nagyon szeretem. A súlyhoz 10g-ot hozzáad (gyárival 70g, ezzel 80g), de az nálam nem probléma, sőt inkább előny :)

Nem elérhető Guyane

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:MÜHLE
« Válasz #1257 Dátum: 2017. November 11. - 12:22:56 »
Remek borotva!Jó pengét használj!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MÜHLE
« Válasz #1258 Dátum: 2017. November 11. - 12:27:19 »
Köszönöm! :) Este már tesztelem is :) A gyári nyél nem nyűgözött le első pillantásra, de majd kiderül használat közben mit tud. Mindenesetre a kínai 89-esem vastag nyele tökéletes hozzá és azt nagyon szeretem. A súlyhoz 10g-ot hozzáad (gyárival 70g, ezzel 80g), de az nálam nem probléma, sőt inkább előny :)

Igen, nagyon jót tesz a karakterisztikájának a nagyobb tömeg, s javasolt a fejnehézségét megszüntetni, kezesebbé bálik.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1259 Dátum: 2017. November 11. - 12:57:20 »
Egy kék Astrát töltöttem bele. Jól bevált tesztelésre és úgy érzem az R41-hez is jó választás volt :) Az utolsó két borotvámmal (Qshave V3A fejjel és Mingshi Futur klón) nem voltam teljesen elégedett, de ez valóban remek készülék! Örülök, hogy megvettem! :)


Mindenképpen ki fogom próbálni a nehezebb és vastagabb nyéllel. Végülis a gyárival sem volt gond a használatnál, de a vastagabb és nehezebb kínai nyél nagy kedvencem. Egészen biztos jó páros lesznek :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici