Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 200005 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1305 Dátum: 2018. Február 21. - 18:29:11 »
Ha ilyen jó a hangulat, akkor kihasználom én is a lehetőséget és előveszem a vesszőparipámat, bár itt a fórumon eddig nem sok sikert értem el vele... de talán nem mindenkiről pereg le a dolog...

Ha az utolsó hozzászólásra reagálsz, akkor ne jobb fent az "idézet" lehetőséget válaszd, hanem a lenti "válasz" gombot. Az utolsó hozzászólásra érkező reakció kvázi közvetlen beszélgetésként működik és ha idézel, az kb. olyan, mintha elismételnéd a beszélgető partnered szövegét is... többszöri idézetnél ez különösen gagyi szvsz...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:MÜHLE
« Válasz #1306 Dátum: 2018. Február 21. - 18:40:50 »
Oké, de akkor nem írja ki, hogy kinek válaszolok.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1307 Dátum: 2018. Február 21. - 19:33:18 »
Ha az utolsó hozzászólásra reagálsz, akkor ne jobb fent az "idézet" lehetőséget válaszd, hanem a lenti "válasz" gombot. Az utolsó hozzászólásra érkező reakció kvázi közvetlen beszélgetésként működik

Azért ez nem mindig feltétlenül egyértelmű. Ne vedd támadásnak, de én nem gyomlálnám ki az idézet funkciót puszta esztétikai okokból, megvan annak a haszna. Sokszoros idézetnél még érthető, de ez ugye nem az az eset.

Idevágó tipp: ha az ember a szerkesztőablakban törli az idézet nem releváns részeit, azzal nemcsak a kifogásolt kilométeres bejegyzéseket előzi meg, de pontosabban jelzi, hogy a delikvens mely gondolatára reagál.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:MÜHLE
« Válasz #1308 Dátum: 2018. Február 21. - 22:21:09 »
Mennyit érhet egy grande nyél, ha eladnám?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:MÜHLE
« Válasz #1309 Dátum: 2018. Február 21. - 23:10:08 »
Mennyit ér a nyúl, ha a fa árnyéka eléri a róka odvát?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MÜHLE
« Válasz #1310 Dátum: 2018. Február 21. - 23:12:54 »
Ha az utolsó hozzászólásra reagálsz, akkor ne jobb fent az "idézet" lehetőséget válaszd, hanem a lenti "válasz" gombot. Az utolsó hozzászólásra érkező reakció kvázi közvetlen beszélgetésként működik

Azért ez nem mindig feltétlenül egyértelmű. Ne vedd támadásnak, de én nem gyomlálnám ki az idézet funkciót puszta esztétikai okokból, megvan annak a haszna. Sokszoros idézetnél még érthető, de ez ugye nem az az eset.

Idevágó tipp: ha az ember a szerkesztőablakban törli az idézet nem releváns részeit, azzal nemcsak a kifogásolt kilométeres bejegyzéseket előzi meg, de pontosabban jelzi, hogy a delikvens mely gondolatára reagál.

Szó nincs az idézés feleslegességéről, csak arról, hogy a közvetlenül előző kommentre válaszoláskor lényegében felesleges szemetelés.
A részleges idézést amit írsz én is jó szívvel ajánlom mindenkinek  :sör:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MÜHLE
« Válasz #1311 Dátum: 2018. Február 21. - 23:41:08 »
Szó nincs az idézés feleslegességéről, csak arról, hogy a közvetlenül előző kommentre válaszoláskor lényegében felesleges szemetelés.

... volna, ha a sima válaszként érkező hozzászólások mindig a közvetlenül megelőzőre reagálnának. De van, hogy mondjuk egy több hozzászóláson átivelő gondolatmenetre, vagy egy korábbi hozzászólásra, csak a szerző épp nem él idézéssel. Amíg ez (hál' istennek) nincs törvénybe foglalva, szerintem hasznos differenciálni, hogy utóbbiak egyike áll-e fenn, vagy a konkrét személyhez szólok. :)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1312 Dátum: 2018. Február 22. - 06:17:46 »
Szó sincs az idézet funkció megszüntetéséről, feleslegességéről, ahogyan rty42 kolléga is írta. Az általam mantrázott "szabály" az rty42 által zölddel kiemelt esetben érvényes. Az "idevágó tippedbe", amely egyébként felülírhatja a fentebbi "szabályt" eddig nem akartam belemenni, mert egyelőre az idézet/válasz történet is magasnak tűnt sokaknak, de én is használom, lásd pl. Qttyyy kolléga bejegyzésére érkezett reakcióm a Mai borotválkozásom topikban, feb.14-én.

A világ változik, a netes kommunikáció, a fórumozás mindennapjaink része, ezért nem árt annak kulturált művelésével valamennyire tisztában lenni szvsz...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:MÜHLE
« Válasz #1313 Dátum: 2018. Február 23. - 07:07:03 »
Igen, köszi, értem.. Így fogom csinálni.

Nem elérhető pézé

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:MÜHLE
« Válasz #1314 Dátum: 2018. Február 26. - 15:01:26 »
Olyan hype kerülgeti az R41-et ,hogy megvettem a fenevadat. :bow:Egyenlőre elbújt a pamacs árnyékában.
De holnap reggel eljön az igazság pillanata.A biztonság érdekében azért kicsit előbb felkelek,hogy legyen időm ellátni magam ha valami nem fogja adni! :2thumbup:

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:MÜHLE
« Válasz #1315 Dátum: 2018. Február 26. - 15:21:08 »
A 2013-es változatot vetted?

Nem elérhető pézé

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:MÜHLE
« Válasz #1316 Dátum: 2018. Február 26. - 15:25:32 »
Igen.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:MÜHLE
« Válasz #1317 Dátum: 2018. Február 26. - 17:24:35 »
Igen.

Magam is kb. 1/másfél hónapja vettem, és még mindig kísérletezgetek vele. Ne keseredj el, ha esetleg az első 3-4 borotválkozásod nem lesz irritációmentes. Az elején én is kínlódtam egy darabig. Fontos, hogy ne nyomd nagyon a borotvát. Nálam a 30 fokos szög vált be (a borotvához kapott használati utasításban van egy ábra, ami szintén 30 fokos szöget mutat). Van, akinél a kaparós technika jön be jobban, bár szerintem az sokkal veszélyesebb, persze kinek-mi... Lényeg, hogy ki kell tapasztalni, hogy nálad miként muzsikál legjobban a borotva, és ez azért némi idő, kísérletezgetés. Pengékkel is óvatosan bánj, mert nálam például a Feather egyáltalán nem működött az R41-ben. Kezdésként a zöld Astrat javasolnám. Eddig ezzel sikerült csak irritációmentesen megborotválkoznom. A többi penge márkáról majd beszámolok a későbbiekben a penge topicban. Holnap Wilkinsonnal fogom kipróbálni az R41-est.

Nem elérhető pézé

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:MÜHLE
« Válasz #1318 Dátum: 2018. Február 26. - 17:42:31 »
Köszi a tanácsot. Ha nem lesz tökéletes elsőre nem csüggedünk küzdünk tovább.Előbb utóbb majd kiadja.Próbáltam shavettel de ezidáig nem sikerült megbarátkoznunk. Sokan dicsértétek az R41-et az alapossága miatt és szerintem ez a lényege a borotválkozásnak.A tökéletes eredmény. Holnap főpróba utána majd beszámolok az érzéseimről.Zöld betárazva.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:MÜHLE
« Válasz #1319 Dátum: 2018. Február 26. - 18:08:22 »
Kíváncsian várom a beszámolód! A szögekről, meg mindenről számolj be, ha lesz rá időd. Kíváncsi vagyok, neked melyik szögben fog jól működni. Én száliránnyal ellentétes irányban is használom mindig az R41-et (utolsó körnél), és általában 3 kört megyek vele. Bajusznál is ATG irányban használom és állon is simán. Ha van irritáció (különböző pengéktől), akkor nekem nyak alsó részén, és oldalt, állkapocs táján szokott jelentkezni. Nyaknál különösen fontos, hogy ne nyomd a borotvát.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici