Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198576 alkalommal)

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MÜHLE
« Válasz #1395 Dátum: 2019. Május 09. - 18:33:13 »
Jól tetted. Gyakorolsz rajta és menni fog. Nekem az agresszívekre olyan másfél hónap szokott lenni a betanulási idő, ha nem több. Nem gáz, ha az elején nem megy.
HP

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1396 Dátum: 2019. Május 09. - 18:42:28 »
Üdv Mindenkinek!
Pár napja vettem egy nyitottfésűs Mühle borotvát és az első alkalommal lenyúzta a nyakam. Máshol jó volt. Ezelőtt gillette fusiont meg philips körkésest használtam. Gondoljátok, hogy túl hamar kezdtem ezzel? Előbb próbálkozzak zártfésűssel?
Megoszlanak a vélemények. Én a személyes tapasztalataim alapján úgy gondolom az R41 nem kezdőnek borotva. Nem feltétlenül a zártfésű a lényeg, csak egy kezesebb készülék legyen.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:MÜHLE
« Válasz #1397 Dátum: 2019. Május 09. - 19:17:10 »
Jobb hab, jobb technika és jó lesz.
Így, hogy megnyúztad magad, pár napig úgyis hagynod kell nőni a borostádat; ha kinőtt, megfigyelheted, hogy hogyan nő. Annak megfelelően kell növekedési irányban, keresztbe, illetve szembe borotválnod az egyes körök szerint. Nem baj, ha fura térkép jön ki belőle.

Rányomni a borotvát, pláne nyakon, pláne az R41-et pedig szigorúan tilos. Inkább csak a habot húzza le az a mozdulat és kelljen megismételni, mintsem hogy a bőrödet is vigye.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:MÜHLE
« Válasz #1398 Dátum: 2019. Május 09. - 19:25:42 »
Az R41 igen alapos/agresszív borotvaként van számon tartva. Hogy ki mit szeret, az szubjektív, van akinek kifejezetten ez jön be, van akinek nem.

Talán elsőre nem ezzel kezdenék, mindenesetre, mivel már megvan, és a többi helyen nincs vele gond, a fenti tanácsokat betartva próbálkoznék még vele. De ha úgy érzed emiatt megy el a kedved az egésztől, akkor tedd félre egy kicsit és vegyél valami kezdőbarátabbat, aztán majd visszatérhetsz hozzá.

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:MÜHLE
« Válasz #1399 Dátum: 2019. Május 10. - 20:26:20 »
Köszi Nektek a jótanácsért!
Amúgy ha kialakul és jó lesz, akkor lehet ezzel a típussal 2 naponta borotválkozni?

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1400 Dátum: 2019. Május 11. - 07:56:53 »
Ez nem csak a borotvától függ, hanem a felhasználótól is, az arcbőröd strapabírásától, a borosta erősségétől, stb. Van akinek simán megy a két nap az R41-el, én meg biztos nem vállalnám be. Ez csak akkor derül ki, ha kipróbálod.

Az előkészítést ne hanyagold el, vannak bolti készítmények, de találsz itt a fórumon gyógyszertárban összekevertethető receptet is.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:MÜHLE
« Válasz #1401 Dátum: 2019. Május 11. - 08:38:30 »
Amúgy ha kialakul és jó lesz, akkor lehet ezzel a típussal 2 naponta borotválkozni?

Ez attól függ, hogy mennyire alakul ki és lesz jó ;)

És az astra501 által leírtak mellett még attól, hogy hány körben borotválkozol, milyen irányokban. Pl 1 kör szőrnövekedés irányában akár naponta is bevállalható megfelelő technikával, mert az nem irritál annyira, viszont három kör aminek a vége szőrrel szemben már bátrabb dolog. Mindenesetre amíg megszokod, csak az első változatot csinálnám, az is elég lesz ;D

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MÜHLE
« Válasz #1402 Dátum: 2019. Június 04. - 08:15:28 »
Tegnap este kipróbáltam a sima R89 után a Twist verziót. Hááát...  :sziv:
Szerintem nagyon szép készülék, és a Twistnek jobb a fogása, a plusz súly is jót tesz neki. Nekem nagyon bejött. El is adom a sima R89-es és a hozzá vett R41 fejet.
Aki nem szereti a nagy készüléket, annak ez nyilván nem való.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MÜHLE
« Válasz #1403 Dátum: 2019. Június 12. - 17:31:16 »
Mühlt R41 és a Yaqi Mellon, hogy viszonyul egymáshoz? Az R41-es ismerem, ahhoz képest érdekelne.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:MÜHLE
« Válasz #1404 Dátum: 2019. Június 13. - 08:10:18 »
Ne várj tőle R41-es agresszívítást. De alapos. Közelebb van az R89-hez működésben.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:MÜHLE
« Válasz #1405 Dátum: 2019. Szeptember 16. - 20:41:32 »
Üdv Mindenkinek!
Meg tudjátok mondani, hogy miből van a mühle r41 és kb. Mennyi a várható élettartama? Láttam itt erős korróziónak indult darabot a fej meneténél. Ez gyakori vagy egyedi eset volt?

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:MÜHLE
« Válasz #1406 Dátum: 2019. Szeptember 16. - 21:04:03 »
Am. Köszi a válaszokért annó!
Közbe megtanultam szépen borotválkozni az r41-el. Ritka már a pontvérzés. Zöld astrával használom és jó nagyon de nekem a 3-4. alkalommal a legjobb a penge.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:MÜHLE
« Válasz #1407 Dátum: 2019. Szeptember 16. - 21:14:17 »
Tudtommal öntvény, és nem lehet előre kiszámítani, eltarthat évtizedekig, de lehet csak évekig, ha valahol elenged a bevonat. Ugyanakkor többször láttunk már rá esetet itt a fórumon, hogy ha valaki írt a gyártónak akkor kapott ingyen vagy jelképes áron cserealkatrészt.

Szerintem ne aggódj ezen, úgysem tudsz mit befolyásolni rajta, használd amíg ez örömödre szolgál aztán ha tönkremegy vegyél egy másikat.

Nem elérhető thomasrc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 30
Re:MÜHLE
« Válasz #1408 Dátum: 2019. Október 19. - 21:38:05 »
R41 mennyire ajánlott EJ DE89 után, második borotvának? Az EJ ugyanis úgy esett, hogy leesett... szóval, akarom mondani megmurdált a feje. :crazy:

Tudom, hogy lehetne hozzá venni külön fejet, de elgondolkoztam az R41-en, mert igazság szerint vágynék már egy alaposabb borotvára. Ami zavar D89-el, hogy az állam alatt egy kis területen nem tudja babapopsi simaságúra borotválni a szőrt csak ha megnyúzom magam (értsd: sokszor át kell mennem rajta az alap körökön kívül, de olyankor már jönnek elő a pontvérzések is, ha nem bírok leállni időben). Vajon az R41-el ez megoldódna? Nem lenne hirtelen túl nagy lépés agresszivitás tekintetében? Egyébként D89-hez a zöld Astra penge jött be nekem a legjobban, nem tudom ez hogyan viselkedne az R41-el?

Szerk.: Bocs, közben olvasok vissza, úgy látom a zöld Astra penge párosítás akár jól is kisülhet. :)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MÜHLE
« Válasz #1409 Dátum: 2019. Október 20. - 14:51:14 »
Mindenkepp jo valasztas, ha uj borotvaban gondolokzol, nem pedig valami szep vintage-ben.
En azt javaslom, hogy vagy eleve egy nehezebb, nagyobb nyellel vedd meg (Grande, Twist) vagy csak egy R41-es fejet az elarvult nyeledre.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici