Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198571 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1455 Dátum: 2021. Május 11. - 10:11:12 »
Az a lényeg, hogy nem szabad számolni... amikor nekem olyan kétszámjegyű lett, ami már kettessel kezdődött, azóta nem számolom inkább...

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1456 Dátum: 2021. Május 11. - 12:54:39 »
István, Astra501,

Köszönöm a biztatást, szerintem előbb-utóbb be fogok egyet újitani, de tényleg próbálom magam visszafogni, hogy azért mégse jöjjön havonta egy új borotva.  :D

Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MÜHLE
« Válasz #1457 Dátum: 2021. Május 11. - 13:11:32 »
Az a lényeg, hogy nem szabad számolni... amikor nekem olyan kétszámjegyű lett, ami már kettessel kezdődött, azóta nem számolom inkább...
És onnan már az ötössel kezdődő kétjegyű szám már csak néhány pillanat.

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről


Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MÜHLE
« Válasz #1458 Dátum: 2021. Május 11. - 13:13:22 »
István, Astra501,

Köszönöm a biztatást, szerintem előbb-utóbb be fogok egyet újitani, de tényleg próbálom magam visszafogni, hogy azért mégse jöjjön havonta egy új borotva.  :D
Egy nem is, öt talán, de egy...

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről


Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1459 Dátum: 2021. Május 11. - 18:36:16 »
Nagylaszlokornel, nagyon tetszik a hozzáállásod, de nem lehet minden pénzt borotvákra költeni... Kellenek még szappanok, arcszeszek, zsiletek és új pamacsok is! 

:fetreng:

Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MÜHLE
« Válasz #1460 Dátum: 2021. Május 11. - 19:26:53 »
Én a szoftveren spórolok. Nem Angliából, vagy Amerikából veszem azt, ami a mosdókagylóba kerül és jó nekem az akciós Proraso, vagy Tabac, meg a noname AS is, vagy a vacak zöld Astra 5600 Ft/200-as packban.
A borotvákat jellemzően 6-8000 Ft-ért lövöm, de jutottam már sheffieldi ritkasághoz+egy jó gillette OT fejhez mindösszesen 3000 Ft-ért is. Na jó az zsákbamacska volt.

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről


Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MÜHLE
« Válasz #1461 Dátum: 2021. Május 12. - 06:26:27 »
Az még semmi:D A 20. késnél már érdemes elgondolkodni:D
Nekem mikor gyüjtöttem 100 fölött volt a DE borotvák száma. Legtöbb dobozos vintage cucc. Bele lehet húzni.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1462 Dátum: 2021. Május 12. - 07:09:53 »
Nekem kell az illatorgia borotválkozás közben, szóval nem érdemes spórolni. Persze azért van egy határ. A Proraso jóó, a Tabac nekem nagyon jóóó!  :sör:

Bbuffy, nem semmi vagy, minden elismerésem!

Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MÜHLE
« Válasz #1463 Dátum: 2021. Május 12. - 07:16:23 »
Az még semmi:D A 20. késnél már érdemes elgondolkodni:D
Nekem mikor gyüjtöttem 100 fölött volt a DE borotvák száma. Legtöbb dobozos vintage cucc. Bele lehet húzni.
A késekre pont ezért rá se nézek. Megyőztem magam, hogy nem nekem való.
A vintage borotvák többnyire működésre és küllemre is verik a maiakat. A dobozos cuccok túl sok helyet foglalnak, és 2-3-szor többe kerülnek,mint a dobozok nélkül. De ha jól emlékszem neked vannak jó lelőhelyeid, nem a neten szoktál egerészni.
Egyébként nagyon szuper műszereket vettem tőled, szeretem használni őket, és nem azért, mert igazi legendák, hanem mert csodásan borotválnak. Látszik, hogy értesz a borotvákhoz.

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről


Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MÜHLE
« Válasz #1464 Dátum: 2021. Május 12. - 07:26:15 »
Nekem kell az illatorgia borotválkozás közben, szóval nem érdemes spórolni. Persze azért van egy határ. A Proraso jóó, a Tabac nekem nagyon jóóó!  :sör:

Bbuffy, nem semmi vagy, minden elismerésem!
Nem érzem áldozatnak, hogy a jó termékeket olcsón megveszem, az amerikai drága cuccokat pedig kihagyom. Meg hát nehéz elhinnem, hogy a 30 000 Ft-os Extrametálos szinti pamacs tizenegynéhányszor jobb lenne az akciósan 2 600 Ft-os Yaqinál. Az internetnek hála, a pénzünkért akár kétszer annyit is kaphatunk.

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről


Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1465 Dátum: 2021. Május 12. - 21:39:37 »
A spórolás alatt a fél eurós Arko szappanra gondoltam. Ki kellett próbálni azt a végletet is, de nem használnám folyamatosan csak az ára miatt. Nekem a bakancslistámon szerepel egy MdC szappan, az lesz a legdrágább, de tetszik egy-két amerikai szappan is. Amikor három éve elkezdtem a hagyományos borotválkozást, akkor az első két évben tényleg spóroltam, egészen addig, amíg rá nem találtam erre a fórumra. :D Aztán tavaly év elején elindultam a lejtőn lefelé az R89-el. Jól eltértünk a topik témájától.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1466 Dátum: 2021. November 18. - 20:51:16 »
Nos, a Mühle. Azóta tetszik ez a borotva, hogy megláttam itt (köszi Astra501!  :) ). Sokat hezitáltam, hogy kell-e nekem, végül nem egész két hete a névnapomon megrendeltem.
Akció is volt (-15%), 4 csomag pengével és postaköltséggel együtt 38 eurót fizettem.
Elmodhatom, élőben még jobban tetszik, mint a képeken, videókon. Matt felülete van, ami nálam plusszpont. Súlya 88 g a konyhai mérlegünk szerint. Fogása kellemes.
Ami külön érdekes, hogy a fej két szélén nem lóg ki a penge. Igazítani utólag nem kell, nagyon pontosan passzol a helyére. Egyedül a kanóc zavar a végén, holnapi program rész lesz az eltávolítása. Ha jól értettem, Geofatboy Youtube videójában azt mondta, alaposságban az R89 és a Rocca közé esik.

A fenti leírást még ebédszünetben kezdtem írni, azóta már ki is próbáltam, Gillette Perma-Sharp penge került bele. Így elsőre nagyon jó volt vele borotválkozni, bár mostanában elszoktam a hosszú nyelektől. Alapos, azt elmondhatom, síma lettem, mint egy lesőharcsa. A 89-es fejtől agresszívabb, az biztos, pár helyen meg is vágtam magam, de részben az én hibám, lehettem volna óvatosabb is elsőre.
Összeségében pozítív a véleményem a Companion-ról.
A képek minősége miatt elnézést, talán egyszer fotózni is megtanulok majd.











Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MÜHLE
« Válasz #1467 Dátum: 2021. November 19. - 09:08:43 »
 :hurra: Hol vetted?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1468 Dátum: 2021. November 19. - 13:07:17 »
Gifts and Care. A tizenöt százalékos akció már nincs, de a G&C kupon nálam folyamatosan működik és mindig levon 10 százalékot. És mivel nem vagyunk uniós ország, nekem áfát sem kell fizetnem, cserébe viszont a szerbek a hasukra csapnak és fizettetnek "vámot", ami jelen esetben 2.5 eurónyi összegbe fájt.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MÜHLE
« Válasz #1469 Dátum: 2021. November 19. - 15:01:01 »
Szimpatikus darab  :thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici