Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198615 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MÜHLE
« Válasz #90 Dátum: 2011. November 28. - 17:08:04 »
Ebben biztos lehet vmi. Bar nekem a sajat nyelevel, Bob Mastiff nyellel, Soluna nyellel is ugyanolyan JO volt hasznalni. Kulonbseget nem igazan tudnek tenni.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MÜHLE
« Válasz #91 Dátum: 2011. November 29. - 11:00:50 »
Nekem special ugy jott le ,mint ha kessel borotvalkoztam volna.
/Zart fesus Muhle/

Finom,es mogfontolt mozdulatok illetik,de alapos vele a borotvalkozas.
Kiemelt darab lett a tobbi borotvaim kozott.

Azert megemlitem hogy Feather pengevel szamomra veszelyes volt,
7 'O clock/Gillette/ -el kimelo volt vele a borotvalkozas.

Bar ez kinek hogy jon be alapon megy ;)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:MÜHLE
« Válasz #92 Dátum: 2011. November 29. - 13:46:35 »
Nézegettem a Lord L6 fejét, és a Mühle R89 fejét is... így monitoron keresztül nem látok különbséget, valószínűleg ugyanaz a fej. Az anyaga az passz, mondjuk mindkettő szép fényes, meg ugye a nyél, így az össztömeg és a súlyelosztás valószínűleg más, minta Mühle esetén, de szerintem hasonló lehet vele a borotválkozás :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MÜHLE
« Válasz #93 Dátum: 2011. November 29. - 13:50:05 »
Akinek van mindkettő, (de legalább az egyik) az tehetne föl hiperközeli képet a fej vége felől fotózva, hogy láthassuk az esetleges különbséget.

Nézegettem a Lord L6 fejét, és a Mühle R89 fejét is... így monitoron keresztül nem látok különbséget...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:MÜHLE
« Válasz #94 Dátum: 2011. November 29. - 13:57:31 »
Nézegettem a Lord L6 fejét, és a Mühle R89 fejét is... így monitoron keresztül nem látok különbséget,
De van, de van, de van!!! A LORD felső eleméből kidomborodik nény betű. Egy L, egy O, egy R, és egy D  :crazy: :crazy: :crazy:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #95 Dátum: 2011. November 29. - 14:03:15 »
Nézegettem a Lord L6 fejét, és a Mühle R89 fejét is... így monitoron keresztül nem látok különbséget,
De van, de van, de van!!! A LORD felső eleméből kidomborodik nény betű. Egy L, egy O, egy R, és egy D  :crazy: :crazy: :crazy:
Azt kell mondjam Péterem, tévedsz!  ::)
A Pengééktől vásárolt Lord Smartom így néz ki (persze L6 nyéllel):

Nem tudják azóta sem, hogy került a szállítmányba.
(Én azért nagyon örülök neki!)
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 29. - 14:15:19 írta GBotond »
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:MÜHLE
« Válasz #96 Dátum: 2011. November 29. - 14:05:47 »
:elámulószmályli:
Szerintem leeshetett egy Edwin Jagger-es teherautóról  :crazy:
vagy!:
ugyanott készül mind.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MÜHLE
« Válasz #97 Dátum: 2011. December 12. - 19:55:24 »
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MÜHLE
« Válasz #98 Dátum: 2011. December 13. - 08:39:27 »
Rosegold, rosegold... sima rézüst színű :D

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #99 Dátum: 2011. December 13. - 09:56:46 »
...de nem csúnya.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #100 Dátum: 2011. December 13. - 20:32:52 »
Üdv mindenkinek!

Bocs, hogy szómenésem van, de az előzmények ugye fontosak. :)

Gimnazista koromban kaptam apámtól egy Astra 901-es borotvát. Ez ugye DE borotva, de nem fix, hanem középen szétnyíló, ha jól tudom TTO-ként szokták emlegetni errefelé. Szóval ez a borotva, amit kb. 30 éve kaptam, a mai napig tökéletesen teszi a dolgát. A fém részeken semmi nem utal a kétnaponkénti használatára, a műanyag nyél viszont már nem teljesen makulátlan. Mivel olcsónak hittem, arra gondoltam, hogy kidobom és veszek helyette egy másikat. Az idők folyamán kaptam egy mach 3-as ketyerét is, amit főleg utazásokkor, illetve kórházi tartózkodások alkalmával használtam. A feleségem vette, hogy ne azzal az ?ósdi? borotvával nyúvasszam a pofaszőrzetem, ha emberek közé megyek. Ezzel csak egy problémám volt, hogy drága volt az állandó jellegű fejcsere.
A mai kor embere mit tesz manapság, ha érdeklődik valami után?! Hát leül a gép elé és keresgélni kezd a neten, hogy akkor milyen borotvát is kéne venni a két régi helyett. Én is ezt tettem és megdöbbenve tapasztaltam, hogy általam kidobni kívánt (bár tökéletesen működő) ó divatú szerkezetem mintha reneszánszát kezdené élni (vagy az is lehet, hogy bizonyos körökben sosem ment ki a divatból, csak én nem tartoztam ebbe a körbe). Tehát úgy döntöttem, hogy a Csehszlovák ipar remeke, az Astra marad! :)
Viszont ha már így elkezdtem belemélyedni a témába, akkor úgy gondoltam mégis kéne vennem egy új borotvát, mert vásárolni az olyan jó dolog.

A borotva.
Azt elhatároztam előre, hogy csak biztonsági borotva jöhet szóba. Mert ugye először én is eljátszottam a gondolattal, hogy beszerzek egy borotvakést, de aztán elvetettem az ötletet, mert tartottam attól, hogy úgy fogok kinézni annak használata után, mint aki tigrissel harcolt. A biztonsági borotvával meg már volt 30 év rutinom, szóval amikor komolyra fordult a dolog, akkor DE cuccokat kezdtem nézegetni. Mivel a TTO technológiájából adódóan hasonlóképp viselkedik, mint egy állíthatós, így inkább a nekem újdonságnak számító fixek érdekeltek. Műanyag nyél helyett fémben gondolkodtam, valamint nem a legolcsóbb kategóriában. Így jutottam el a Jagger ? Mühle ? Merkur vonulathoz. Első blikkre a Merkur Future rozsdamentes eszköze tetszett meg, de annak állíthatós mivolta hasonlatos volt a már meglévőhöz, így végül elvetettem.
A fixek közül a Jagger tetszett meg tán a legjobban, az ára 8000 Ft körül volt, így valami ilyesmit szerettem volna venni, amikor a boltokban kezdtem borotva után járni.
De a kép lesújtó volt. A külföldi tulajdonú fogyasztási templomokban bárhová mentem, mindenhol ugyanaz volt a kínálat: biztonsági borotvából egy fajtát ismertek, a Wilkinsont, amiből feketét  árultak szerte az országban. Gondolom jött belőle egy konténerre való, aztán próbálták elsütni. :) A legbiztatóbb a Müller volt, bár a borotva -felhozatal ott sem volt valami fényes, de legalább láttam, hogy a borotválkozás körüli dolgokban még ők mutatták a legtöbbet.
Aztán arra gondoltam, hogy megrendelem neten, de elég sokszor vásárolok a weben, így tudtam, hogy hetek kérdése, mire megjön. Én meg be voltam már nagyon sózva, képtelen lettem volna addig várni, tehát új hazai boltot kezdtem nézni. Némi keresgélés után jutottam az Extra Metál üzletlánchoz. Én addig azt hittem, hogy ott csak késeket meg szamuráj kardot lehet kapni. Meglepve tapasztaltam, hogy borotvát is?
Több se kellett irány az első pláza. Nyitásra ott voltam, voltak is borotvák, de itt meg az volt a problémám, hogy az általam kinézett árkategóriát nem tartották. Volt Lord 2500 forintért, utána meg a következő 15 ezer volt, a köztes lépcsőt nem találtam. Meg ugye a neten 20 ezerért látott Merkurt 25-ért árulták, így másik boltba vágyakoztam. Átautóztam egy másik fogyasztási templomba, ahol szintén volt ennek az üzletláncnak boltja. Az első az volt, hogy megnéztem, ott mennyi a Merkur Future, amit az előző helyen sokalltam. Nos, itt már csak 20 ezret kértek ugyanazért, tehát a bolt árszínvonala megfelelőnek tűnt. Viszont Jaggert itt sem tartottak, ellenben volt többfajta Merkur is, amik tetszettek, valamint előszedtek néhány Mühle borotvát is. Vagy egy fél órát próbálgattam, hasonlítgattam az elém tett választékot, mire azt mondtam, hogy azt hiszem megtaláltam, amit kerestem:  egy Mühle R89 volt a kiválasztott. Árban a hasonló kategóriás Merkurral egyezett, viszont hosszabb és kényelmesebb volt a nyele, valamint kidolgozottságra is ez tűnt a kifinomultabbnak.
Szóval megvettem, bár ki még nem próbálhattam, mert a nejem karácsonyi ajándékot csinált belőle (biztos majd jól meg fogok lepődni :)) ). Viszont rákerestem a konkrét típusra a neten és azt olvastam, hogy vigyázni kell ám a drágaságommal, mert harapós a beste! Ráadásul Derby Extra pengét adtak hozzá, amiről szintén azt olvastam, hogy nem egy feather, de azért nem ez a legtompább él a pengék világában. Kíváncsi vagyok, mi sül majd ki ebből a kombóból! Azért bízom a 30 éves rutinomban, hogy annyira rettenetesre tán mégsem fogom kaszabolni magam. :)

Az első próba tapasztalatairól természetesen beszámolok majd itt is.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #101 Dátum: 2011. December 13. - 20:39:21 »
Én úgy tudom, hogy a 41 harapós, ellenben a 89 szelíd, de alapos.  ::)
Egyiket sem próbáltam még.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MÜHLE
« Válasz #102 Dátum: 2011. December 13. - 20:43:46 »
Üdv Snake!

Nagyon jól választottál, a Mühle a legjobban kidolgozott a Merkur/EJ vonalból, a 89 pedig a méltán legnépszerűbb termékük. Én is próbáltam, nekem picit nehéz volt a Lord L6-hoz szokott kezemnek. Harapósnak én nem mondanám, nem életveszély kategória, inkább gyengéd, biztonságos szerintem. A derby nagyon jó penge a közvéleményünk szerint, bár erre itt a fórumon is olvashatsz ellenpéldát (ha jól emlékszem, tritrek küzdött vele, de nem biztos). Ha elfogy, bátran próbáld ki a Lord Super Chrome-ot, sé a görög BIC-et, kb. azok állnak a legközelebb a Derby-hez.

Mégegyszer üdv, és jó borotválkozásokat!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #103 Dátum: 2011. December 13. - 20:48:57 »
Ezt a harapós dolgot külföldi oldalakon olvastam a beretváról, így ezekből indultam ki. Sajnos karácsonyig van még tíz nap, nehéz lesz kibírni. Valahogy ki kéne imádkoznom a csomagomból, megelőlegezett ajándékként. :)
Igazándiból arra vagyok kíváncsi, hogy az eddigi TTO cucchoz képest ez a fix hoz-e valami változást.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #104 Dátum: 2011. December 13. - 20:50:54 »
Az Astra 901 majdnem megölt engem... igazi karácsonyi érzés lesz (tudod a szeretet...).
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici