Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 201039 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MÜHLE
« Válasz #105 Dátum: 2011. December 13. - 21:26:33 »
Hoz: Nehéz lesz megszokni, de bárhogy csavarod is a nyelét, nem fog kinyílni a teteje...  :fetreng:

Igazándiból arra vagyok kíváncsi, hogy az eddigi TTO cucchoz képest ez a fix hoz-e valami változást.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MÜHLE
« Válasz #106 Dátum: 2011. December 13. - 22:26:52 »
Szóval megvettem, bár ki még nem próbálhattam, mert a nejem karácsonyi ajándékot csinált belőle (biztos majd jól meg fogok lepődni :)) )
Hajjaj, egy Lijun finest borz és egy Gillette Old Type OC várja ugyanilyen sorsát. (DE, mivel nem vagyok papucsállatka, csütörtökön viszem mindkettőt  8) )

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #107 Dátum: 2011. December 14. - 06:47:07 »
Nem tudom, illene-e külön topikot nyitni a hjm márkának, de talán a Mühlében azért simán elfér a következő szösszenet.

A pamacs.
Bár igazándiból új borotvát szerettem volna venni, de a dolgok után olvasgatva elhatároztam, hogy beszerzek egy borotvapamacsot is. Igaz ugyan, hogy immáron 30 éve biztonsági borotvát használok, de pamacsom sosem volt. Általában valami fémflakonos habot fújtam a képemre, amit kézzel szétkentem, aztán lehúztam a pengével.
De az Orosz-féle cikk megvilágosította az agyam, azt elolvasva hirtelen plebejus szinten éreztem magam. Úgy gondoltam ezen a tarthatatlan helyzeten változtatni kell, az életem fabatkát sem ér így, hogy kézzel maszatolok, kell valami szőr. Magyarán be kell szereznem egy borotvapamacsot.
A borzzal úgy voltam, hogy tudtam a létezésükről, láttam néhányat az út szélén könnyű nyári estéken, valamint merő véletlenség (és az indokolatlanul nagy sebesség) okán le is vadásztam egyet közülük az idők folyamán a régi autómmal ( a kocsi jobb eleje bánta), de sosem gondoltam rájuk, mint haszonállatokra. Ki gondolta volna, hogy ezek a kis harapós dögök valami hasznosat is képesek nyújtani az emberiség számára!? Erre tessék, belőlük készül ( állítólag! ) a legjobb pamacs. Persze azért hinni is kell ebben erősen, mert a boltban kirakott pamacsokat elnézve jómagam nemigen tudnám beazonosítani, melyik készült valóban a kis ragadozóból.
A netet bújva először majdnem szeppukut követtem el a magasabb minőségű termékek árát meglátva. Elgondolkodtam, vajon mi a szösz kerülhet egy pamacson 30-40 ezer forintba. Tán valami borz-szépségverseny valamelyik dobogós helyezettjéből nyerhették az alapanyagot?! :)
Szóval azt már az elején láttam, hogy ugyan kell az a borzpamacs, de jól lesz nekem valami mezei, ?Z? borzból való is, nem fontos, hogy a többszörös világbajnok főtenyészborz bundájának egy darabja költözzön be a fürdőszobámba.
Így letettem nagyjából az angolszász termékekről és elballagtam a Müllerbe, ahol borotvát keresve láttam, hogy vannak pamacsaik is. Végignéztem a kínálatot és mindjárt szimpatizáltam is egy acél nyelű termékkel. Igazándiból a súlya győzött meg. Kézben tartva arra gondoltam, hogy ez akár még fegyverként is megállná a helyét, ha valakit fejen dobnék vele.
Az ára azért ennek sem volt túl alacsony, mert a Mühle malom nélküli termékéről, a hjm-ről volt szó, és ugye a németek szeretik kihasználni az emberek made in germany felirat iránti babonás tiszteletét. Egy százas híján tízezer forint volt a listaára. De mivel nagyon az enyém akart lenni, hát hazahoztam. :)

Az első benyomásaimról majd beszámolok, ha meghozta (ezt is) a Jézuska.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #108 Dátum: 2011. December 15. - 12:43:06 »
Pár képet feltettem a netre a Mühle R89-ről, meg a hjm pamacsról.
Ezen a linken megnézhetők:
http://www.flickr.com/photos/betakrobi/sets/72157628428167879/
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MÜHLE
« Válasz #109 Dátum: 2011. December 15. - 13:00:37 »
Hajjaj, egy Lijun finest borz és egy Gillette Old Type OC várja ugyanilyen sorsát. (DE, mivel nem vagyok papucsállatka, csütörtökön viszem mindkettőt  8) )
off: bizony bizony, örülj is annak a LiJün pamacsnak, hihetetlen jók!

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #110 Dátum: 2011. December 15. - 19:11:43 »
Na, hát eddig bírtam! :)
Ma szabin voltam itthon, aztán olyan türelmetlenség vett erőt rajtam, hogy szépen beavattam az új cuccaimat, nem vártam meg vele mégsem a kis Jézust. :)

Az R89-es borotvával kapcsolatos első tapasztalataimat mindjárt ide is vetném.

Először kavartam egy kis habot a hjm borzzal, majd felkentem a képemre, hadd puhuljon a szőr. Ezek után láttam neki a beretva kicsomagolásának az ő dobozából. Borotva ki, szétszed, török testvír Derby-je bele, borotva összeszerel.
Mivel kétnaponta szoktam borotválkozni és tegnap toltam egyet, így sok minden vágnivaló nem volt még az arcomon, de a türelmetlenség ugye nagy úr. :)
Szóval az első húzásra semmit nem éreztem, még csak nem is sercegett. Ezt betudtam annak, hogy kicsi még a szőr. De amikor a tizedik húzásra sem történt semmi különös, akkor gyanakodni kezdtem.
Első gondolatom az volt, hogy baromságot írt az, aki szerint vigyázni kell a 89-vel, mert harapós. Ugyan -gondoltam-ez sokkal lájtosabb, mint a 901-es Astrám! De aztán átgondoltam a dolgot és arra jutottam, hogy ennyire szelíd mégsem lehet egy DE borotva, bármennyire safety is, a bibi máshol lesz.
Hamar világosság gyúlt ezek után az agyamban, hogy nagy valószínűség szerint rosszul raktam össze.  :D
Borotva szétszed, középső elem megfordít, összecsavar. Persze az előzőleg lehúzott habot pótolnom kellett.
Na, így már mindjárt meghallottam a penge sercegését! Az első néhány óvatosabb húzás után éreztem, hogy nem durvább az Astránál, így a szokott tempómban kezdtem húzogatni.
Ment is minden, mint a karikacsapás, egész addig, míg az arcomon lévő két nagyobb, a bőrfelületből erősen kidudorodó anyajegyek egyikéhez nem értem. Ezeket óvatosan szoktam megközelíteni az Astrával is, mert rendszeresen beléjük szoktam vágni. Most viszont valahogy vitt a lendület és a szokottnál nagyobb sebességgel hajtottam át az elsőn. Hát  nem kellett volna, mert szépen megskalpoltam a púpot.
Egyéb vágást nem ejtettem, így azt a következtetést vontam le, hogy nem durvább az Astránál de nem is lágyabb, ergo valahol egy szinten lehetnek. És igen, a bibircsókokra ezzel is vigyázni kell, pláne új pengével. A Mühle szerkezetének viszont valamivel nagyobb a súlya, mint cseh rokonának, ezt a húzkáláskor nem árt bekalkulálni.

Konklúzióként: nekem jól kézre áll, nem bántam meg, hogy megvettem.

Pamacsról, szappanról az ő topikjukban értekezek majd.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MÜHLE
« Válasz #111 Dátum: 2011. December 15. - 19:32:02 »
Ezt jó olvasni,hisz én is most tervezek venni egy R106-ost a Connaught-tól. ;)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:MÜHLE
« Válasz #112 Dátum: 2011. December 15. - 22:48:59 »
Gratula Snake, szerintem jól döntöttél, mármint a borotvával, nem az előrehozott karácsonnyal  ;D Nehogy össze-vissza vágva  ülj majd a fa alatt :crazy:

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:MÜHLE
« Válasz #113 Dátum: 2011. December 18. - 19:58:16 »
Na sikerült összegyűjteni a pénzt egy  MÜHLE-re,de nem tom melyiket válasszam az R41-es jobban tetszik,és szeretném a lehető legközelebbi borotválást elérni.Az R 89-esnek pedig olyan feje van mint a L6-nak,és azzal már királyul bánok.Még az idén szeretném lebonyolítani a vételt mer jövőre biztos emelik az árát.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #114 Dátum: 2011. December 18. - 20:08:17 »
Állítólag a 41-es agresszívabb. Lehet, hogy még nem lenne jó neked.
A 89 azért sokkal szebb az L6-nál, de azt mondják ugyanolyan kíméletes és alapos.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:MÜHLE
« Válasz #115 Dátum: 2011. December 18. - 20:44:19 »
Felváltva néha használok shavettet ami azért elég jó felkészülés az R41-re.Teljesen nem akarok átállni borotvakésre,mert de-vel könnyebb az irányítás,de attól függetlenül szeretnék hasonlóan közeli borotválást.Az R41 jól ötvözi a kettő jó tulajdonságait,na még gondolkozok.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #116 Dátum: 2011. December 18. - 21:00:31 »
Akkor biztosan jó lesz!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #117 Dátum: 2011. December 18. - 21:42:29 »
Ma 3 körös borotválkozást nyomtam.
Az első kettőt Mühle R89 Derby extra kombóval, majd kíváncsiságból a 3. körre előhúztam az Astra 901-est Wilkinson pengével, mit mutat. Nos, egy két helyen azért az Astrával még lehetett kicsiny sercegést produkálni ott, ahol a Mühle simán elhaladt. Természetesen apróságról van szó, de ennyivel -mondjuk úgy- durvább az Astra de itt most akár alapost is írhattam volna.  :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető grandaw

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:MÜHLE
« Válasz #118 Dátum: 2011. December 19. - 00:06:31 »
Tiszteletem az uraknak!

Azt kérdezném, hogy a Mühle készülékek közül kíméletesség tekintetében, melyik hasonlít leginkább a Slim Twistre?

Üdv.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MÜHLE
« Válasz #119 Dátum: 2011. December 19. - 07:11:59 »
grandaw: ez nem egyszerű kérdés, leginkább semelyik. A Slim Twist ugye egy pillangómechanikás Gillette fej egy könnyű műanyag nyéllel, a Mühle meg egy nagyon igényesen kidolgozott Merkur fej általában nehéz nyéllel. Kíméletes jószág mindkettő, de nemigen hasonlítanak. Ha fej/nyél tömegarányban akarsz hasonlót keresni, akkor a könnyebb nyelű Mühle-k közül válassz, mert a fejük csontugyanaz.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici