Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 200294 alkalommal)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:MÜHLE
« Válasz #120 Dátum: 2011. December 19. - 14:32:46 »
Az egyik angol fórumon azt olvastam hogy a MÜHLE R41-ben hamarabb elhasználódik a penge,igaz ez?

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #121 Dátum: 2011. December 19. - 17:32:49 »
Ki tudja!?

Mindenesetre a nyomtatópiacon bevált ez a stratégia. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MÜHLE
« Válasz #122 Dátum: 2011. December 19. - 19:33:58 »
Az egyik angol fórumon azt olvastam hogy a MÜHLE R41-ben hamarabb elhasználódik a penge,igaz ez?

Nagy általánosságban, aki eleve ilyen kijelentést megfogalmaz, arról lehet tudni, hogy fogalma sincs, vagy egyik nap vastagabb szőr nő az arcán, mint másnap...  ;D
Az azonnali ellenkérdés melyik, milyen penge? Hány fokos a kilépő szöge annak a pengének és milyen szögben tartja az arcához általában a borotvákat?... ( ezt a fazont bizony nem tegezzük) Ezek függvényében egy adott kombónál előfordulhat, hogy hamarabb lemegy az éle, mint ua a penge egy másik készülékben (vagy uabban a készülékben egy másik penge). De egy elismert készülékre akármilyen pengével ezt általánosítani nem lehet. Amelyik készüléknek viszont túl nagy vagy túl kicsi az alap penetráló szöge, abban igaz, hogy hamarabb elmegy az éle minden pengének, de általánosságban nem lesz kényelmes a borotválkozás semmivel, így az összehasonlítás is bizonytalanul szubjektív lesz ( nem a hardveren fog múlni), a Mühle viszont a precízen megkomponált, használható fajta. Szóval szerintem a mítosz "Busted".   

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MÜHLE
« Válasz #123 Dátum: 2011. December 19. - 21:51:00 »
Mühle = blade killer?   :evil:

Juby, hagyd, komolytalan...   :crazy:

Nem elérhető grandaw

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:MÜHLE
« Válasz #124 Dátum: 2011. December 20. - 00:19:30 »
SicTransit: Köszönöm a választ, uram!

(nem is értem, hogy ezen a fórumon miért nem "Sir" a kötelező megszólítás  ;)  )

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #125 Dátum: 2012. Január 02. - 20:18:19 »
Ma kipróbáltam az R89-et egy félig használt Wilkinson pengével.
Hát nem passzolnak össze szerintem. Mintha nem is borotválkoztam volna olyan érzés volt.
Semmi vér, semmi sercegés. Akár egy óvodásnak is odaadhattam volna játszani. :) Az Astra 901-ben azért használhatóbb volt ez a bléd.

Arra a következtetésre jutottam, hogy az R89 határozottan éles pengét kíván.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:MÜHLE
« Válasz #126 Dátum: 2012. Január 06. - 17:48:17 »
Borotva vásárlás előtt állok, visszakérte a szomszéd az L6-ost.  :(  Bejött az a fej, tehát megvan a célszemély, csak nem tudom hogy EJ legyen vagy Mühle. Győzzetek meg vagy beszéljetek rá/le róluk. Nem tudom, van-e jelentősége hogy sima a nyél felülete vagy barázdált? Mindkét versenyző "89"-es, ahogy nézem, csak a nyél kidolgozásában és a súlyban térnek el egymástól. Mit mondotok?   :nemtom:
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:MÜHLE
« Válasz #127 Dátum: 2012. Január 06. - 17:53:21 »
Borotva vásárlás előtt állok, visszakérte a szomszéd az L6-ost.  :(  Bejött az a fej, tehát megvan a célszemély, csak nem tudom hogy EJ legyen vagy Mühle. Győzzetek meg vagy beszéljetek rá/le róluk. Nem tudom, van-e jelentősége hogy sima a nyél felülete vagy barázdált? Mindkét versenyző "89"-es, ahogy nézem, csak a nyél kidolgozásában és a súlyban térnek el egymástól. Mit mondotok?   :nemtom:
ha bejött az L6, miért nem olyat veszel? :) Olcsó és jó, több pénzed marad a többi cuccra  ;)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #128 Dátum: 2012. Január 06. - 17:56:08 »
Én a Mühlével szemezek, jobban tetszik nekem... gondolom a fejforma tök ugyanaz.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:MÜHLE
« Válasz #129 Dátum: 2012. Január 06. - 18:02:34 »
ha bejött az L6, miért nem olyat veszel? :) Olcsó és jó, több pénzed marad a többi cuccra  ;)

Nekem előbb volt gombom, most keresek hozzájuk kabátot. A hardwer hiányzik, és hamár lépek, igyexem nem visszafelé tenni. Persze nem akarnék túlzottan elszállni, ez az árfekvés egyelőre megteszi. Idővel nincs kizárva egy tényleg komoly darab, egyelőre elvérzés nélkül szeretnék borotválkozni. Az öreg Wilki TTO-nak pihennie kell.  :-\
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:MÜHLE
« Válasz #130 Dátum: 2012. Január 06. - 18:04:27 »
Én a Mühlével szemezek, jobban tetszik nekem... gondolom a fejforma tök ugyanaz.

Ja ja, mindkettőnek (háromnak) ugyanaz a feje, a nyél design és a súly a különbség köztük. Ez a hezitálásom tárgya.  :-\
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MÜHLE
« Válasz #131 Dátum: 2012. Január 06. - 18:14:12 »
A barázdált nyél jobb fogást ad.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MÜHLE
« Válasz #132 Dátum: 2012. Január 06. - 18:16:11 »
Mindenképpen azt vedd, amelyik a legjobban tetszik! A recének semmi jelentősége, mivel króm, úgyis éppelég csúszós, ha ki akarod ejteni a kezedből, ha meg nem, akkor a sima is elég tapadós :) Az meg, hogy másnak milyen fej/nyél tömegarány hogy jött be, rád nézve semmilyen információval nem szabad, hogy bírjon. Marad tehát a legszubjektívebb szempont. Ha nem az alapján döntesz, később úgy is ki akarod majd próbálni, szóval csak odázod a jó döntést...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:MÜHLE
« Válasz #133 Dátum: 2012. Január 06. - 18:29:00 »
Köszi SicTrans, ilyen megerősítésre volt szükségem. A letisztult dolgok tetszenek, tehát az EJ lesz a befutó, a full sima krómmal.  :boldog:
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:MÜHLE
« Válasz #134 Dátum: 2012. Január 06. - 19:56:34 »
Most nézzem van már XL nyélel is. :)

http://connaughtshaving.com/muehleclassic.html

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici