Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198676 alkalommal)

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:MÜHLE
« Válasz #150 Dátum: 2012. Február 18. - 21:32:45 »
Azért én megköszönöm Bubunak az info-t.  :sör:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MÜHLE
« Válasz #151 Dátum: 2012. Február 19. - 00:05:48 »
Szívesen! :sör:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:MÜHLE
« Válasz #152 Dátum: 2012. Február 20. - 01:35:57 »
No, ma vééégre kipróbáltam az új R41-est! Apám, a penge 1-1mm-t kilóg mind a két oldalon és majdnem teljesen egyenes :o

Erről a borotváról két szó jut eszembe: kiméletlen és tökéletes!

Kiméletlen, mert ez a borotva teljesen simára borotvál. Szóval ha van valami kiütés, pattanás, anyajegy, amin mondjuk Gillette SS simán átsiklik, no ez egy szintbe hozza a környező bőrszinttel  :fetreng: Szóval a szó szoros értelmében BBS. Meg ez egy zsoviális értelemben vett férfi-dolog, azaz egyszerre egy dolgot csinálunk... borotválkozunk. Késes borotválkozók ismerik ezt a tudatállapotot, nekem, mint DE-snek új, de jó!  :sör: Szóval semmi "nézelődök a polcon", "a mai programomon golndolkodom", nézem a gimislányokat az ablakból" közben, mert levágja az arcod  :fetreng:

Tökéletes, mert szerintem egy ritkaszőrű kétnapos, vagy kromanyoni egynapos sörtét simán lecsap egy körben! Komolyan, a WTG kör után meg voltam borotválkozva, és az állam alatti részt kivéve, mi szőrrel szemben még picit húzott, meg voltam borotválkozva  8)

Szóval a világot két részre osztó borotva engem a rajngói között tudhat  :buek:

Eme idézet minden betűjével egyetértek, nagyon jó borotva.
Ráadásul a hozzáadott Derbyt kis rábeszélés után elcseréltem  ;D az eladóval egy Merkur super platinumra, kipróbálni az az egy is elég, igaz nincs túl jó vélemény erről a blédről.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MÜHLE
« Válasz #153 Dátum: 2012. Február 20. - 10:03:11 »
Allee EM-ben van az új R41-ből, asszem 10e.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MÜHLE
« Válasz #154 Dátum: 2012. Február 21. - 08:16:55 »
Allee EM-ben van az új R41-ből, asszem 10e.
AZ egész jó ár érte.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MÜHLE
« Válasz #155 Dátum: 2012. Február 21. - 15:30:13 »
Attól függ, melyik oldalról nézzük  :evil:
Ha mondjuk a connaugtot vesszük, akkor teljesen jó ár.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MÜHLE
« Válasz #156 Dátum: 2012. Február 21. - 15:39:47 »
ha meg azt, hogy a nerolinál a tesó (igaz, az igazi zártfésűs) 8e alatt van, akkor nem annyira...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #157 Dátum: 2012. Február 21. - 18:08:34 »
...szerintem Neroli árai tavalyiak mint az Ecsetbolté, de cáfoljatok meg!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MÜHLE
« Válasz #158 Dátum: 2012. Február 23. - 20:23:36 »
Ma végre megjött a Feather pengém Keletről.

Ez kellett ebbe az R89-es Mühle vasba, ezzel végre borotválkozás szintre emelkedett  a dolog.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:MÜHLE
« Válasz #159 Dátum: 2012. Február 23. - 21:28:28 »
A 89-es fejbe tényleg kiválóan teljesít a Feather, viszont az R41-be még sok időnek kell eltelnie mire bele merem rakni, és használni ezt a pengét.

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MÜHLE
« Válasz #160 Dátum: 2012. Február 24. - 07:51:54 »
Teljesen megbizhato es kivalo a feather penge az R-41 be.
A sok pengerol mennyi mindent megemlitenek,ellentetben a feather-el
ami tenyleg eles.

En ugy vagyok vele hogy legyen eles,es tokeletes amivel nekifogok sereltvalkozni :)
Amugyilag a vizszintesen allo penge/feather penge/azert jo az R-41 be mert jobban megviselodik igy a penge
a szokasoshoz kepest,de viszont ez a fajta penge allja a viseltetest a tobbivel szemben.
Legalabb is az R 41 eseteben.

En igy erzem,de  Penge forum tarsunk valaszara kivancsi lennek ebben a temaban.

A majdnem vizszintes penge jobban hasznalodik,mint a kicsit dolt penge egy mas fajta De -ben?
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MÜHLE
« Válasz #161 Dátum: 2012. Február 24. - 14:26:25 »
Szia Gyufa,

Igen a penge használódás mértéke összefüggésben áll a használati dőlés szöggel. Ez azonban nemcsak a készülék/pengére vonatkozik, hanem, hogy milyen szögben borotválunk és igazából ez a legfontosabb, mivel a legtöbb kombó még hagy mozgásteret. Ezt értsd úgy, hogy az első szempont az elhasználás mértékéhez, hogy a bevezető él teljes felülete feküdjön fel az arcbőrre, így a bőrrel való súrlódás és nyomása az élpontokon kisebb lesz, illetve leginkább csak a szőrre kell koncentrálódnia. Ez hozza magával, hogy később fog az él torzulni. Aztán még van egy szempont, hogy a befogott pengének levegőben lévő része milyen hosszú, ugyebár ez a belebegésnek a nyomatékát fogja szabályozni. Végül pedig jön a lényeg, hogy mit borotválunk, milyen az arcbőrünk, az elhasználódás mértéke leginkább ezen fog múlni. Tehát kérdésedre a válasz, az optimum szögtől való eltérés merőleges irányba, a rövidebb használatot eredményezi, míg a vízszintes irányba pedig a használati értékén veszít, tehát nem fog tökéletesen mélyen borotválni.
Nálam a Feather elég sokáig bírta kb 10 borotválkozás az L6-ban, de pont az élessége miatt hagytam is el ( nem találtam a megfelelő szöget minden szempontból), az R41-ben még nem próbáltam. 
 

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MÜHLE
« Válasz #162 Dátum: 2012. Március 02. - 18:38:13 »
The Muhle R41 Razor - mantic59
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=L0zM520-WUw" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=L0zM520-WUw</a>
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MÜHLE
« Válasz #163 Dátum: 2012. Március 02. - 18:59:41 »
Disz íz the mjúl árfortivan.. azért figyelitek a kiejtést? a mule angolul annyit tesz, hogy csökönyös, öszvér :-)

A video élvezhető és látszik, h direkt követi el a hibákat, hogy nem feszíti ki a bőrét az álcsontnál, ahogy valamelyik eddigi videójában ezt viszont hangsúlyozza. Annak ellenére, hogy minden tiszteletem Mantiké, nekem azért nem tetszik, hogy valaki így mutat be egy bizonyos márkát, terméket, mert ugyan magát hibáztatja, de a legtöbb borotvával ( és a penge sem lényegtelen kérdés) ugyanígy nézne ki szőrrel szemben az álcsont mentén, ugyanezekkel a mozdulattokkal...( az is lehet, hogy annyira megrendezett volt, hogy csak művér volt a nyakán) Szóval annak ellenére, hogy a Mühle Mjúl, ez nem fair...

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:MÜHLE
« Válasz #164 Dátum: 2012. Március 02. - 19:07:39 »
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici