Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 201056 alkalommal)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MÜHLE
« Válasz #210 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 21:44:27 »
Sziasztok!

Már nagyon vártam a fizunapot,és végre eljött.
Utamat egyből a rég áhított Mühle R89 megszerzése felé vettem, és jelentem most már büszke tulajdonosa vagyok;)
Bevallom sokat hezitáltam,(EJ89 és MühleR89 között)mivel volt olyan vélemény a fórumon melyből az jött le, hogy nem tökéletes a krómozás ,esetleg silányabb termék lenne.
Gyerekek?ennél tökéletesebb nem hiszem hogy lehetne?Jelentem azok táborába tartozom akik szerint igenis tökéletes munkát alkottak a gyártók. Választásom pedig a nyél kialakítása miatt esett rá (bár meg kell jegyeznem ha szappanos lesz a kezed ,valóban csúszik, akár sima mint Edward, akár recés mint a Mühlém (feltételezem a krómozás miatt ahogy azt már fórumtársunk is írta).

Kicsomagolás után alig vártam, hogy beélesítsem.
Előtte műanyag Wilkit használtam sokak által nem szeretett kék Gillette pengével (Nekem ugyanis bejött. Jobban szerepelt, mint a Derby,vagy Wilkinson.),és hogy összehasonlítsam az r89 et a Wilkivel, nos ebbe is a kék penge került.
Beretva első érdekessége a súlya volt. Nem könnyű, számomra tekintélyt parancsoló. A  fej szét majd összecsavarása elképesztően finom. Összeszerelés után még 5 percet gyönyörködtem benne, majd indult a bevetés.

A Edwin Jagger borotvahab már alig várta Mühle cimborájával a találkozást.
Az első húzás bár félve, de határozottan ment. Wilkinél hangosabb sercegés volt hallható és
éreztem a borotva hőmérsékletét  Nagyon kellemes volt. Pillanatok alatt felvette a R89 a víz hőfokát. Egyik húzás a másik után ,és arra eszméltem fel, hogy a harmadik körben (már szőrrel szemben) a számomra kritikus Ádámcsutka melletti forgómnál úgy siklott, hogy észre se vettem, hogy túl vagyok rajta.
Elképesztő ;) Már megérte nekem.
Az utolsó kör magáért beszél? BBS! Ilyen simát bizony Wilkivel nem tudtam produkálni.
Egy gondom viszont van...  Sokára lesz a legközelebbi borotválkozásom.



Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #211 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 21:56:44 »
 :sör:
Mondom én, hogy szuper... egyszer nekem is lesz!  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:MÜHLE
« Válasz #212 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 06:16:15 »
Gratulálok a beszerzésedhez, leld benne sok örömöd továbbra is! Az igen jó jel, hogy már várod a következő borotválkozást! Elindultál a lejtőn. ;)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MÜHLE
« Válasz #213 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 16:42:57 »
Az igen jó jel, hogy már várod a következő borotválkozást! Elindultál a lejtőn. ;)

Igen,már érzem  :crazy:

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MÜHLE
« Válasz #214 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 17:00:21 »
Bár az R89ben tetszett a kék Gillette penge, :borz2: kíváncsi lennék milyen lehet egy általatok jobbnak tartottal is.
Nektek mi jött be?Mivel használjátok?
Ha jól emlékszem Snake,és Beldom is ilyen gépezettel ébred a tükör előtt. Kíváncsi vagyok a véleményetekre  :crazy:

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:MÜHLE
« Válasz #215 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 21:50:32 »
Gratula Seventy az új beretvához!
Nekem is van egy mühle r89-m. Imádom. Gyönyörű jószág. Az általam használt pengék általában bevonatosak (platinum, chromium) Hatalmas okülönbséget nem éreztem köztük, de talán a BíC és a zöld astra mintha jobban csúszott volna és emellett talán megbocsátóbbak is, mint a kék gillette. Már régen használtam kék astrát, régebben nagyon szerettem, de majd újra előveszem. Nemrég vettem egy wilkinsot classic-ot, mostanság azt teszem bele, ezzel is príma. Zöld derbyt nem szerettem, mivel alig akart csúszni, viszont megbocsátó volt.
Lordokat és Feathert még nem próbáltam.

Azt figyeltem meg, hogy kb azóta, mióta 1-1,5 hónapot a weishimmel borotválkoztam -mindenféle pengékkel próbáltam eljutni a BBS nirvanába- szóval azóta jóval jobb lett a kezem. Általában BBS, no irritáció, minden klappol, valamint a pengék közti különbségek is lecsökkentek, szinte eltűntek. Az eddig használtak közül bármelyiket szívesen használnám szükség esetén életem végéig.



Bár az R89ben tetszett a kék Gillette penge, :borz2: kíváncsi lennék milyen lehet egy általatok jobbnak tartottal is.
Nektek mi jött be?Mivel használjátok?
Ha jól emlékszem Snake,és Beldom is ilyen gépezettel ébred a tükör előtt. Kíváncsi vagyok a véleményetekre  :crazy:

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MÜHLE
« Válasz #216 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 22:26:43 »
Gratula Seventy az új beretvához!
Nekem is van egy mühle r89-m. Imádom. Gyönyörű jószág. Az általam használt pengék általában bevonatosak (platinum, chromium) Hatalmas okülönbséget nem éreztem köztük, de talán a BíC és a zöld astra mintha jobban csúszott volna



Köszönöm Yoee
 :)

A Bic-ről sok jót olvastam már itt.Ki is fogom próbálni.Köszönöm véleményed.  ;)



Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:MÜHLE
« Válasz #217 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 08:56:03 »
Ma reggel kipróbáltam az R41 -et. Egy Lord SC volt a penge benne, és kellő elővigyázattal végeztem a dolgot, két pontvérzés azért lett. A sajátos pengeszög miatt van egy hangja, viszont van játéktér a szöggel. Érzésre egy keményebb és élesebb pengét kíván nekem, meg egy kis gyakorlást, hiszen ez egy nagyon-nagyon szép shavette. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:MÜHLE
« Válasz #218 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 09:06:55 »
Mühle R41 néven létezik shavette is?  :o

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:MÜHLE
« Válasz #219 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 13:13:44 »
Mühle R41 néven létezik shavette is?  :o
DE -ként árulják. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:MÜHLE
« Válasz #220 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 15:34:53 »
 hiszen ez egy nagyon-nagyon szép shavette. :)
[/quote]

Bocs, tényleg nem kukacoskodásként, de akkor miért ezt írtad? :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MÜHLE
« Válasz #221 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 21:12:58 »
...gondolom nem "biztonsági borotva", mint a s... csak vicc volt, gondolom.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:MÜHLE
« Válasz #222 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 23:21:11 »
Vagy esetleg szinte olyan érzés, illetve annyira kell figyelni, mintha egy shavettel borotválkozna :)

...gondolom nem "biztonsági borotva", mint a s... csak vicc volt, gondolom.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:MÜHLE
« Válasz #223 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 08:24:33 »
hiszen ez egy nagyon-nagyon szép shavette. :)


Bocs, tényleg nem kukacoskodásként, de akkor miért ezt írtad? :)

Mert semennyire nem biztonsági, a penge szabadon lóg, a fogazás szerepe, hogy összegyűjtse a habot. :)
Viszont a szépsége mellett ez az izgató benne.

;)

Gillette Tech 1951

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:MÜHLE
« Válasz #224 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 09:45:04 »
Ok, értettem!  :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici