Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 198564 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
MÜHLE R41
« Válasz #225 Dátum: 2012. Október 07. - 14:01:44 »
Ma az R41 egy Lord Platinummal volt porondon, és nagyon jó. Oda kell figyelni, de kéri is, hogy figyeljen az ember a szögre.
Szóval úgy néz ki, élesebb pengével jobban fekszik nekem, és hát nagyon alapos a cucc.... A vége Feather lesz benne, úgy érzem.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:MÜHLE
« Válasz #226 Dátum: 2012. Október 10. - 19:05:41 »
Utóbbi időben újra elkezdtem pengéket tesztelni,ezúttal a Muhle R41-ben.Sokáig az Astra Platinum volt a legjobb,de amikor felbátorodtam a szám alatt kipattogzott.Aztán megpróbáltam a zöld Lord SS-t.Igen kellemetlen volt,a pengét tompának éreztem és húzott.A bőröm utána égett mint állat. :'( Aztán jött a Gillette Platinum és váo. Kíméletes és alapos,viszont drága.Jó-pár használat után még egy próbára visszatértem a Lord SS-re,és lám csodát 5 viszonylag kellemes alkalommal tudtam használni.Ennek mi lehet az oka?

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MÜHLE
« Válasz #227 Dátum: 2012. Október 10. - 19:29:49 »
Gillette Platinum és váo. Kíméletes és alapos,viszont drága.
Véleményem szerint azért egy olyan penge ami 1 dobozzal 330 Ft (helyi üzletláncnál) és végzi a dolgát,nem mondható drágának.
Igaz egy 160Ft-os pengéhez képest dupla áron van,de azért mégsem Merkuri 1790Ft ! ::)
Mühle R89-ben is kiváló!

LordSS: lehet hogy javult a technikád?  ;)


Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MÜHLE
« Válasz #228 Dátum: 2012. Október 11. - 08:37:17 »
Utóbbi időben újra elkezdtem pengéket tesztelni,ezúttal a Muhle R41-ben.Sokáig az Astra Platinum volt a legjobb,de amikor felbátorodtam a szám alatt kipattogzott.Aztán megpróbáltam a zöld Lord SS-t.Igen kellemetlen volt,a pengét tompának éreztem és húzott.A bőröm utána égett mint állat. :'( Aztán jött a Gillette Platinum és váo. Kíméletes és alapos,viszont drága.Jó-pár használat után még egy próbára visszatértem a Lord SS-re,és lám csodát 5 viszonylag kellemes alkalommal tudtam használni.Ennek mi lehet az oka?
Technika. A Lord SS vastag és meredek élű penge, nálam a "lapos" tartási szöget szereti...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:MÜHLE
« Válasz #229 Dátum: 2012. Október 26. - 22:27:56 »
A második esélyét is el bukta a Cerrus penge a Muhle R41-ben.Érdekes hogy sok másik penge Pl:Lor SS másodjára már jól muzsikált.Nem baj érte ez a penge lekerült a beszerzési listáról. :crazy:

Nem elérhető Herjan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:MÜHLE
« Válasz #230 Dátum: 2012. November 08. - 14:39:36 »
Sziasztok! Az Extrametálban kapható Mühle DE borotva a hosszabb vagy a rövidebb változat?

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MÜHLE
« Válasz #231 Dátum: 2012. November 08. - 16:45:50 »
Sziasztok! Az Extrametálban kapható Mühle DE borotva a hosszabb vagy a rövidebb változat?
Szia!

Szerintem a rövid kapható (én azt vettem),és a honlapjukon se látom a hosszabbat.
Ha jól tudom a hosszabb változat "Grande" néven fut.
Pl: Mühle R89 Grande vagy
Mühle R41 Grande

Látható különbség:

Nem elérhető Herjan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:MÜHLE
« Válasz #232 Dátum: 2012. November 09. - 21:08:37 »
Seventy köszi az infót.

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MÜHLE
« Válasz #233 Dátum: 2012. December 13. - 16:42:13 »
8 honapi De pihentetes utan elkezdtem ujbol hasznalni a polcon lapulo borotvaimat.
Ez ido alatt elcsabultam a mach 3 es Razorpit tarsasagara.
1 pengevel 3 koroket zuzva minden nap.
Nem akarok kiteri ezen az oldalon a razorpit tudomanyara,de aki nem hiszi probalja ki.
Itt nem 8 honap,es 150 ready shave,hanem 1 ev minimum.

Szoval eleg jol sikeredett ennyi honap utan egy 3 koros R41-el megborotvalkoznom,Zold /Astra-val
3 napig biztos nem kell hozzanyuljak az arcomhoz
Nem szabad ennyi idot leallni,mert a gyakorlat kiesik,legalabb is az en esetemben.

Azt hiszem hetvegen jonnek a Jenes Sanyi alltal felujitott keseim.
Elcsabultam igaz egy kis idore,de visszatertem az eredethez.
Ez az igazi csillogas,elokeszites,es minden velejaroja,na meg itt a karacsony lassan.

Elvegre meg gyorsan kerhetek valamit a Jezuskatol :)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MÜHLE
« Válasz #234 Dátum: 2012. December 13. - 16:55:48 »
Na hirtelen nem is tudtam mi fán terem a razorpit fene.
Nem parasztvakítás ez. MIlyen borotvákhoz jó ez? Ha több márkához vagy típushoz akkor hogyan működik helyesen mivel más az él és pengeszög mindnél.
Ezen a műanyag tartón fenőn csak én nem látok semmit. mintha a műanyag élezne? ;)
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MÜHLE
« Válasz #235 Dátum: 2012. December 13. - 18:11:47 »
Betyárka- egy gyors válasz. Én sem hittem benne, de Gyufa és saját kíváncsiságomat kielégítendő elkészítettem egy otthoni prototípust. A lényeg, hogy most van egy, ami kést, borotvát boldogan políroz. Csak részben parasztvakítás, másik oldalról pedig lassú de hasznos élfrissítő. A probléma szerintem a bevonatoknál kezdődik, de pl. a bőr, és néhány körömpolírozó PU, egyáltalán nem jó a feladathoz. A szilikon ( ker. forgalomban szilikon alátét- vágódeszka, gyúródeszka alternatíva) érdekes de jobb élt lehet rá visszavarázsolni... ami persze nem lesz teljesen gyári és hamarabb dobja az élét, de jópárszor újra lehet így élezgetni. Élezgetni és nem élezni! Én azt gondolom, hogy az olyan mikrosérüléseket amik kezdenének zavaróak lenni szépen visszahajtogatja ( vagy egyenesen letöri, lekerekíti ) az élről, de mindenképpen egyenletesebb lesz tőle az él, nem fog ideig óráig karcolni, tépni. A procedúra sajnos lassú, de nem teljesen parasztvakítás... az, hogy több évig tudsz egy M3-at használni így az hülyeség, illetve akkor enélkül is tudnád....  Mikroszkóp alatt sajnos túl sokat nem látni, mert pont éliről kéne vizsgálni, ami nálam otthoni mikroszkópokkal szinte lehetetlen, úgyhogy vizuálisan sem tudom alátámasztani mi történik az éllel, de, hogy lehet így pimpelni még egy kicsit az M3-on azt én is elhiszem már.   

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MÜHLE
« Válasz #236 Dátum: 2012. December 13. - 22:49:06 »
Szia Penge:Koszi a valaszodat,megkaptam :)

Amugy mindenfele mozgofejes,Gillette szarmazekokhoz jo.A legjobb
ugy meggyozodni az igazarol,hogy amit mar elhasznaltal,felgyulemlett pengeket
eloveszed,en special az eredeti 4 huzas helyett 10-15 szor huzom vegig,egy kis
Palmollive borotvakremet az ujammal felviszek,szetkenem es 10-15 szor meghuzom a szerkezeten.

Biztos hogy nem gyari elt fogsz kapni,de 90%-ban segit rajta.
Ha uj peget fogsz be erre a celra akkor kb az 5 -ik hasznalat utan mar elezheted.
En most a Gillette-tol az 5 penges Proglide-ot probalom,de nem erzek semmi el csokkenest,
igy a 15 borotvalkozasnal sem.3 koroket megyek pedig vele.

En ajanlani tudom es erdemes beruhazni a Razorpit-re.Lazan megterul az ara.

Az R41-nel visszakell hozzam a gyakorlatomat,mert a patronos borotvaval sitty sutty 1 perc alatt megvoltam.
Azert uriasan a modjat megadva megis a kesek,es a Jo oreg De a nyerok :)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MÜHLE
« Válasz #237 Dátum: 2012. December 14. - 04:43:12 »
Lehet érezni valamit, hogy mi fene anyagból van ez a razorpit? ennyi erővel sima műanyag lap is megteszi.
De különben is késezni, pengézni szeretünk. Milyen unalmas is lenne évekig ugyanazt a reluxát dörzsizgetni használni. ;D
Semmi kihívás, veszély.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MÜHLE
« Válasz #238 Dátum: 2012. December 14. - 12:01:10 »
Most néztem az amazonon. A leírás nem szól még részleges élezgetésről sem - csak tisztításról:

Idézve:

"Time to tune up your razor blade, time for the RazorPit. RazorPit uses a unique and patented friction technology to clean and sharpen your razor blades. After every shave microscopic residue, like skin cells, water, and keratin is left on the blades. That causes them to feel dull. RazorPit uses a patented friction technology to clean off the residue and thereby leaving you with a clean and sharp razor blade. We have customers saving up to 90% on razor blades - But the average saving is around 60% a year. RazorPit makes expensive razor cartridge refills and dull-bladed shaving a thing of the past. More than 600 million men use razor blades and throw billions of razor blades in the trash every year. But there is nothing wrong with the blades. They simply have to be cleaned. With RazorPit, you can prolong the lifespan of the razor blades considerably and help the environment."
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MÜHLE
« Válasz #239 Dátum: 2012. December 14. - 13:29:11 »
gprinz-Ott van az: "RazorPit uses a unique and patented friction technology to clean and sharpen your razor blades"

Betyárka- Ez szerintem szilikon ugyanúgy, ahogy a razorpiten is az.

Amikor egy pengének kimegy az éle, az bizony nemcsak "koszos", hanem sérült, tompult is az él. A tisztogatás ( polírozás ) szerintem ugyanúgy helytálló, azonban a vágódeszkás szilikon bizony políroz. ( körmön lehet tesztelni.) Hogy ezzel a módszerrel mit (meddig) políroz esetleg csak elken ( bevonatot, fémet, krómot ) ezt jó lenne megtudni, de, hogy a lenti idézetbe is bele lehet kicsit kötni az is biztos. Maga a borotválkozás is egyfajta bőrözés az élnek, persze ha nem akad meg, a bevezető éleket minden lehúzásnál "letisztítjuk", nem kell hozzá razorpit, ha így nézzük. Az emberi arcbőr (néhányunk kivételével persze  ;D) legalább olyan jó, mint a marhabőr, vagy lóbőr.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici