Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 132943 alkalommal)

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #75 Dátum: 2011. Július 22. - 22:39:15 »
A ma esti:

Előkészítés: Ballantines 2x5 cl.

Az alapok: 50 cm-es préselt tárcsa, alatta keményfából szabadtéri tűz.

A művelet: 3 féle szalonnát (angol, kolozsvári erdélyi) daraboltam, tárcsán megpirítottam. Daraboltam hagymát, krumplit, 3 féle gombát (csiperke, barna csiperke, laska), ezeket a tárcsára helyeztem. A hűtőben találtam bajor és wesztfáliai grillkolbászt, ezeket karikára vágtam, s hozzászórtam. Szintén a hűtőben volt fellelhető némi pácolt tarja, ezt szintén daraboltam, s a többihez kevertem. Az egészet bazsalikommal, színes borssal, sóval ízesítettem. Mikor majdnem kész volt, egész gerezd fokhagymát szórtam rá. Elkészülte után friss meleg péki kenyérrel, kovászos uborkával fogyasztottuk. A család tett róla, hogy még kóstoló se maradjon belőle.

Utána: Egri Bikavér, több alkalommal.

10/10!!!!!!!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #76 Dátum: 2011. Július 23. - 11:47:33 »
A mai reggelim:

Sajtos rántotta

Hozzávalók:
/1-2 személy részére/
-két vékony szelet szalonna, vagy tetszés szerinti zsiradék
-a hűtöböl kivadászott bármilyen reszelhető sajt. Nem baj, ha már nem firss, kicsit penészes. Azt a darabot, ami nem jó le kell
  róla vágni, ami nem fogyasztható. /én ma régi trappistavéget és karaván véget találtam/
-1 bogyiszlói paprika felkockázva /ettől lesz igazán férfias/  ;)
-két-három tojás

Elkészítés:
Szalonna, paprika, megsüt. Sajto(ka)t lereszel, tojást ráüt felver.
Megsült paprikára, szalonnára ráönt, megsüt.

Én pirított rozskenyérre raktam és kovászos uborkát ettem hozzá.

Jó étvágyat,
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #77 Dátum: 2011. Július 23. - 13:17:25 »
Tegnap esti fejedelmi vacsora:

Haveromnál 22 kismalacot kiherélt az állatorvos barátom. A kisebb diónyi heréket megtisztítottam, és sós, ecetes, babérleveles lobogó vízben 3-4 percig abároltam. Leszűrtem, hideg vízzel lemostam, a fehér hártyától megtisztítottam, 2-3 fele vágtam.
Mangalica és füstölt szalonnát felkockáztam, üvegesre pirítottam.
3 nagy fej hagymát felvágtam, a szalonnára dobtam.
3 nagyobb fej gombát összekockáztam, ment a hagyma után.
Már majdnem kész volt, amikor a heréket rátettem, frissen őrölt borssal, csipet köménnyel fűszereztem, 1 percig összeforgattam.
10 tojást felütöttem, sóval, delikáttal felvertem, rá a hagymás, gombás herére.
Összesütöttem, tálaláskor egy kis pirospaprikával megpergettem.

Valami isteni finom volt.

Elkészítés közben gönci barackpálinkát és olaszrizlinges fröccsöt ittunk.

Ezt minden évben 2-3-szor készítjük állatorvos barátommal, jelszavunk: Egyem a tököd hagymás tojással.

 

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #78 Dátum: 2011. Július 25. - 09:45:23 »
Nyammm... Én a velőt (biztonságos, állatorvos által ellenőrzött forrásból) imádom rántottának  :sör:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #79 Dátum: 2011. Július 25. - 15:44:25 »
Salmo,

A hányika után, tudnál valami finomat is írni? Amit szívesen próbálnék ki.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #80 Dátum: 2011. Július 25. - 18:09:41 »
Vinetta, Zakuszka:
A Vinetta a padlizsán román neve, erdélyben a padlizsánkrémre mondják leginkább.
A zakuszka szintén egy balkáni eredetű étel(talán bolgár), nyáron szokták eltenni befőttes üvegekbe és egész évben fogyasztható. Apróra vágott zöldségekből készül sok olajjal és padlizsánnal, szemesbabbal vagy gombával van gazdagitva. Kenyérre kenve fogyasztják.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #81 Dátum: 2011. Július 25. - 18:22:19 »
A ma déli:
csirkemell, ananász, kurkuma, chili, köritésnek barna rizs, utánna félszáraz Chardonnay. A kaját az asszony csinálta a bort én alkottam. Azért félszáraz mert a 2009-es év mint tudjuk jó év volt, ez a Chardonnay is 245 gramm cukortartalommal volt szüretelve, ezért nemgyenge alkoholtartalom mellett még maradt benne cukor. M'sf;l ;vet fahordóban érlelve.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #82 Dátum: 2011. Július 25. - 18:25:36 »
Apropó Erdély:

Régebben,mikor a barátaimmal mentünk kirándulni Erdélybe (8-10 éve) a hazaúton szedtünk mindig medvehagymát.

Recept:Frissen,rántottába vagy lefagyasztva is használtuk.A kedvencem,ha Pangasius halfilét roston elősütöm,csinálok egy vaj alapú,sajtmártást.Az elősütött halat befedem a frissen mosott medvehagyma levelekkel(ne forrázd,mert akkor elveszti azt a lehelletnyi és isteni fokhagyma aromáját!!!),nyakon öntöm a mártással és előmelegített sütőben,kivajazott jénaiban összesütöm.Köret:Zöldséges rizs,de tőlem akár nokedlivel is ehetitek! :fetreng:

Eltelik pár év és milyen felkapott lesz,divatba jön a medvehagyma is.
Milyen érdekes,hogyha az ember tesz egy "gasztro kirándulást" a múltba,milyen érdekes dogok derülnek ki,lásd pl.az olíva olaj esete.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #83 Dátum: 2011. Július 25. - 18:47:17 »
Medvehagymához csak annyi megjegyzés, hogy aki nem ért hozzá, és nincs rajta virág, az ne szedjen! Sokan összekeverik a gyöngyvirággal, szokott belőle elég sok mérgezés, és néha haláleset is lenni. Amikor virágzik, akkor nagyon egyszerű megkülönböztetni a kettőt, de virág nélkül csak a levele csalóka lehet. Persze nem nehéz megkülönböztetni a kettőt, csak menjen biztosra az aki nem szedett még :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #84 Dátum: 2011. Július 25. - 19:17:15 »
A medvehagyma szedés szezonkor nem téma a Mecsekben kell hozzá egy borotva éles kasza és csak menni kell.  ;D
Viccet félretéve mi szoktunk szállítani az országba jobbra balra úgy hogy ha valakinek kell majd akkor szóljon.
Ja és nem keverem össze a gyöngyvirággal tutira  ;)
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #85 Dátum: 2011. Július 25. - 19:29:29 »
Gyerekkoromban rengeteget jártunk turázni a rengetegbe, az erdőbe, a rézhegységbe. vittünk magunkkal szalonnát, kenyeret és sült szalonnát ettünk medvehagymával és forrásvizzel.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #86 Dátum: 2011. Július 25. - 19:46:42 »
Medvehagymához még egy: frissen megmosva, apróra szeletelve, olajjal felöntve, hogy ellepje, hűtőben egész évben fogyasztható. Husokhoz, kiegészítőnek más zöldségekhez, mindenre jó.
És még szerencse, hogy az ország egyik legnagyobb medvehagyma lelőhelyét is tudom  :evil:

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #87 Dátum: 2011. Július 25. - 21:10:33 »
Na, elkészült a zakuszka.
Recept, szigorúan szubjektív, ahány ház, annyi féle módon készítik, én így:

Grillrácson megsütöttem 5 kg padlizsánt és 2,5 kg kápia paprikát. Amikor kokszosak voltak, levettem, meghámoztam. Padlizsánt lecsepegtettem.
4 kg hagymát felvágtam, 1 liter olajon felraktam a kinti üstbe. Belement még 3 kg sima paprika, majd a sült kápia, a padlizsán és 6 kg paradicsomból előző nap készített paradicsomlé. 2,5 óráig, folyamatosan kevergetve rotyogott az akáctűz felett. 4 fej fokhagymával, 1 zacskó majorannával, sóval, borssal ízesítettem.
Az eredmény: 19 db 3 decis üvegbe elzárt csodás zöldségkrém, a napfény és a nyár íze.

A recept elkészítéséhez még szükséges 2 üveg somlói juhfarkból készített fröccs, de ezt nem kell az üstbe beleönteni, kizárólag a szakács részére belső fogyasztásra használjuk.  ;)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #88 Dátum: 2011. Július 25. - 21:14:22 »
Vérpatak!

Köszönöm. Nagy vagy! :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

zsolabácsi

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #89 Dátum: 2011. Július 26. - 17:28:48 »
Csatlakozom az előttem szólóhoz! :sör:
(mondjuk decemberben előkapod a kamrából és forró pirítósra kenve fogyasztod...hmmm ;) )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici