Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 130550 alkalommal)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #45 Dátum: 2011. Július 21. - 08:51:15 »
@hányika
Hát, ez hasonlít az olyan kajákra, amikor még gimis koromban tisztán ivás céljából jártunk sátorozni a Duna mellé... ilyesmiker ettünk, amikor már nem volt mit ennünk és összefőztük a maradékot... mert persze a maradék pénzen inkább sört vettünk :D
No de tény ami tény, minimum 3 hét koplalás kéne hozzá hogy ehhez hozzányúljak...  :borosta:

@zakuszka
"nem hiányozhat a magyar ember asztaláról"... ja mert szláv kaja :D Annyit jelent: harapnivaló  :fetreng: De szó mi szó, én is kipróbálom  :sör:

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #46 Dátum: 2011. Július 21. - 08:53:17 »
Gyerekek, valakivel boltolok egy kis zakuszkát, életemben nem ettem, de a hozzávalók alapján baromi jó lehet   :)

Viszek én neked kóstolót, úgyis hamarosan találkozunk.
Üdv.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #47 Dátum: 2011. Július 21. - 10:03:14 »
Ez a zakuszka úgy látom, hogy több figyelmet kap, mint amennyit érdemelne. Én is kóstoltam már párszor, és aki szereti a lecsót vagy az ajvárt, annak nem lesz csalódás. Ettől függetlenül "szegény ember" kajája... ha már nyálmirigyeinket kábítani kell, akkor legyen inkább szarvasgombás, libamájas, bélszínes, marhanyelves(fokozva bölénynyelves), konyakos, áfonyás vagy mentaszószos (bárány), homáros, langusztás, lazacos, osztrigás, vagy kagylós recept kivesézve a topikban... Ezekre ömlene a nyálam ;D A zakuszkára, meg a "hányikára" valahogy nem a Salmo által megindított átütő gasztronómiai hangulat jön be nekem...

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #48 Dátum: 2011. Július 21. - 11:27:03 »
... marhanyelves(fokozva bölénynyelves)...,

Fúj, te megennéd azt ami egy állat szájában volt? Mér nem eszel inkább egy jó szalonnás tojásrántottát?  :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #49 Dátum: 2011. Július 21. - 12:21:47 »
Egy jó parasztos kolbászos, újhagymás, szalonnás tojásrántottára nekem is összefut a nyálam, de a gasztronómiai élménye még így is összemérhetetlen pl. a marhanyelvvel... Bölénynyelvvel sajnos csak egy cimborám találkozott még anno amerikában, de áradozott róla.. és elhiszem neki. A zakuszka pedig egy befőtt, amit nyári zöldségekből raknak el télire, tehát nem is egy friss valami, úgyhogy lehet különleges a magyar ember számára, de nem tudok mellé társítani semmi "extrát", mint mondjuk a Salmo féle konyhakerti fűszerekből és a szabad ég alatt grillezett, összeérő ízekhez..

És igen, lehetne finnyáskodni, hogy egy állat szájában van a nyelve, és a gerince mellett a húsa... a csiga meg a házában... a tojás meg a tyúkban... és akkor mi van?   ez már fújj? ;D

Szóval arszab javasolnám, hogy a finnyáskodást próbáld meg egyszer félre tenni és vedd rá magad és kóstolj meg egy füstölt, főtt marhanyelvet, és garantálom, hogy aznap nem fogsz a zakuszkára gondolni!  ;D 

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #50 Dátum: 2011. Július 21. - 12:33:21 »
Pedig a marhapofa is milyen finomság.A tévhit ellenére a legízletesebb húsrész a fejen található.

Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #51 Dátum: 2011. Július 21. - 12:37:16 »
Pedig a marhapofa is milyen finomság.A tévhit ellenére a legízletesebb húsrész a fejen található.



A tajgán is eszik a szarvas szájhúsát, a legfinomabb falat, azt mondják! De a marha pofát azt, hogy kell érteni, mely részét a fejnek pontosan, s lehet ilyet egyáltalán hentesnél kapni?
Sheffield-England

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #52 Dátum: 2011. Július 21. - 12:37:47 »
Toortyán,

Ezt a puruttya főzeléket véletlenül nem slambucnak esetleg öhömnek hívják?A hozzávalók alapján nálunk igen! :fetreng:

Az nem szalonnás hagymán pirított laska tészta? Aztán krumpli, víz paprikas, só? Aztán jól összefőz?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #53 Dátum: 2011. Július 21. - 12:39:55 »
Bár most hűvösebb van,de egy melegebb estére egy koktél ajánlat a fanyarabb ízek kedvelőinek:

Dirty Martini.végy egy long drinkes vagy longball-os? ;D poharat néhány kocka jég,rá kb.1 dl Martini Dry+olajbogyó.A tetejére önts ca.5 cl-t az olajbogyós üvegben lévő léből.Tudom furcsán hangzik,de finom nagyon.-pedig én nem vagyok koktélos!

Egészségetekre!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #54 Dátum: 2011. Július 21. - 12:43:11 »
Toportyán:

Majdnem olyan,de hagyma nem kell bele.Ráadásul Szabolcsban,ahol most lakom ott porpaprikát is tesznek rá,Hajdúban,ahol születtem még paprikát sem tesznek rá.

Szőrmók:

A marhapofa végül is az állat "arcát"jelenti,tehát a felső állkapocstól egészen a szegy első részéig terjedő rész.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #55 Dátum: 2011. Július 21. - 13:16:59 »

Szóval arszab javasolnám, hogy a finnyáskodást próbáld meg egyszer félre tenni és vedd rá magad és kóstolj meg egy füstölt, főtt marhanyelvet, és garantálom, hogy aznap nem fogsz a zakuszkára gondolni!  ;D 

Hááát a zakuszkára nem sokat gondolok mert én ki nem állhatom  :fetreng:
Szerinted aki fokhagymás, kakukkfüves,vörösborban pácolt, kövön sütött lóhust evett az szokott finnyáskodni?  :crazy:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #56 Dátum: 2011. Július 21. - 13:39:00 »
Mai reggelim:

Csilis, cheddaros rántotta

Hozzávalók:

3 vékony szelet husos szalonna szelet
féj fej vöröshagyma
fél paprika
2 db szárított csilipaprika
3 tojás
1 mokkáskanál 20% ecet


tetejére reszelt cheddar sajt

Elkészítése:

Felkockázzuk a szalonnát, kis serpenyőbe alacsony lángon sütni kezdjük. Hozzádobjuk a felkockázott hagymát és paprikát.
A csili paprikát apróra felvágjuk. mikor a hagyma és a paprika megpirult, hozzáhajítjuk a csilit. Kicsit kavargatjuk.

A tojásokat felverjük és hozzáadjuk az ecet, meg a sót.

A lángot feltekerjük és nyakon öntjük a tojással a csilis, szalonnás, hagymás, paprikás alapot. Remegősre sütjük.

Mikor kitálaltuk, megszórjuk a cseddar sajttal.

Piritóssal esszük.

Jó étvágyat!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Gabesz

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #57 Dátum: 2011. Július 21. - 14:59:54 »
Öhhömm.... Nem öhön?

Apám ahhoz a mondáshoz tartotta magát, hogy harmincháromszor vagy hatvanhatszor kell az öhönt megforgatni, a pirulás utolsó fázisában a bográcsban. Ja, és tíz fordításonként egy háromcentes pálinka, vagy egy pofa sör...

zsolabácsi

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #58 Dátum: 2011. Július 21. - 18:28:50 »
Ha már padlizsánkrém, meg zakuszka, akkor egy kis autentikus "széköly " itóka (Köményes pálinka):
7dl vodka (a legolcsóbb..) 3dl víz, 2ek.köménymag, 5ek.cukor.
a köményt szárazon egy kicsit megkapatom, majd rászórom a cukrot, és együtt karamellizálom (ne égjen meg!) ha kellemes barna a színe, felöntöm a vízzel, olvadásig kevergetem, majd az egészet rászűröm a vodkára. Ha kihült , fogyasztható  :sör:

FBP

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #59 Dátum: 2011. Július 21. - 19:20:17 »
Ha már padlizsánkrém, meg zakuszka, akkor egy kis autentikus "széköly " itóka (Köményes pálinka):
7dl vodka (a legolcsóbb..) 3dl víz, 2ek.köménymag, 5ek.cukor.
a köményt szárazon egy kicsit megkapatom, majd rászórom a cukrot, és együtt karamellizálom (ne égjen meg!) ha kellemes barna a színe, felöntöm a vízzel, olvadásig kevergetem, majd az egészet rászűröm a vodkára. Ha kihült , fogyasztható  :sör:
Ez így elég melósnak hangzik...meg a nyálam sem indult meg a receptet olvasván. Nem lenne egyszerűbb mondjuk csak: JÓ PÁLINKÁT KÉSZÍTENI ???

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici