Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 131446 alkalommal)

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #135 Dátum: 2011. Augusztus 16. - 23:39:26 »
Megéheztem itthon, aztán gondoltam csinálok valamit amiben van anyag is, úgyhogy Orly csirke mellett döntöttem :)

Recept:
75 deka csirkemellet felcsíkoztam, besóztam-borsoztam szépen, aztán megcsináltam a sörtésztát a következőképpen:

30 dkg lisztet öntöttem a tálba, ráütöttem 2 tojást, majd ezt elkezdtem felverni, közben öntöttem mellé a hideg sört (kb 3 decit) addig amíg nem láttam hogy jó az állaga a tésztának.
Olyannak kell lennie mint a palacsintatészta, csak kicsit sűrűbben. Igaziból akármilyen sört lehet használni, (én egy üveg fekete Bernardot használtam, mert az volt kéznél, ráadásul sörből sajnos csak a csehek műveit vagyok képes elfogyasztani :D) lényeg hogy hideg legyen, mondjuk búzasörrel nem próbáltam még. Miután megfelelő lett a tészta állaga, serpenyőben olajat melegítettem. Annyit hogy ellepja a húsokat amiket később belerakok. A felvágott és befűszerezett csirkecsíkokat beledobáltam az orlyba, és onnan egy villával szépen pakoltam a serpenyőbe. Addig sütöm amíg aranybarnára nem sül a bunda (én esetemben jóval sötétebbek lettek a fekete sör miatt), majd szépen olajból ki egy tányérra amire előtte papírtörlőt tettem, hogy az olajat felszívja. Én meg is forgattam a húsokat, biztos ami biztos, mert sajnos jártam már úgy hogy félig sült meg, de nem kell rá sokat várni, a csirke hamar kész lesz.
Mivel kicsit sok lett a tészta, ezért hagymát is megforgattam benne rétegenként, majd kisütöttem mellé.

Köretnek krumplipürét csináltam mellé, de rizzsel is jó.


zsolabácsi

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #136 Dátum: 2011. Augusztus 20. - 02:28:42 »

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #137 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 12:42:51 »
Egy férfias itóka elég egyszerű receptje:

Vettem 7 mázsa szilvát, beraktam hordóba, összetörtem, naponta kevergetem, már szépen forr.
Szeptember 20-án kifőzetem, pont egy nagyüstre való, és máris kész a finom szilvapálinka.   ;D

Ugyanezt eljátszom még októberben 7 mázsa almával és novemberben 7 mázsa birsalmával is.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #138 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 13:24:46 »
Jóóó!...   :buek:

Csak ne sajnáld leszed(et)ni az elejét meg a végét bőviben.  ::)

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #139 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 22:28:15 »
Van egy jól bevált szeszfőzde, ahova évek óta járok, nagyon értik a dolgukat.
Nem is kisérleteznék az otthoni rézeleje-pancsolással, nem éri meg.

Van egy feelingje a pálinkafőzdének (legalábbis annak, ahova járok). Nagyrészt öreg alkeszek ülnek, és megy a duma ezerrel. Van két üst, egy nagy és egy kicsi. Mire megérkezel, általában két adag cefrét első körbe főznek, két adagot már második körbe tisztáznak, két cefre pedig már fel van öntve, te pedig vársz a sorodra. Tehát mire te sorra kerülsz, általában 4-5 adag pálinka lefő. Aki a főzdében van, azt megkínálják a frissen kifőtt pálinkával, amit halálos bűn visszautasítani, és akármilyen szar, dicsérni illik agyba-főbe. Ha nagyon dicséred, kaphatsz még egyet. Természetesen a helyiségben laza 50-55 fokos a hőség, mert az akácfatüzelésű kemencék ontják a meleget. Ha nem figyel az ember, úgy be lehet rúgni, mint a kutya.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #140 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 07:09:42 »
Ismerős...
A hazafelé vezető úton már a faterom vezetett :buek:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #141 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 08:14:08 »
Vérpatak: +1

Én is a múlt szombaton főzettem. Sárgabarackot. Mikor felöntöttük az üstbe, olyan volt mint a lekvár.
A fa tüzelésü kisüstök, egy 400 és 600 literes nem hagyták, hogy fázzunk.
A szöveg folymatosan ment. A vége volt a legjobb, mikor 5 liters üvegekbe kimertük a kész anyagot. :sör:

Ezek az élet nagy pillanatai! ;D
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #142 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 08:17:14 »
Szilva, alma, birsalma, sárgabarack... Egyre nagyobb szükségét érzem az őszi borotvatalinak.   :evil:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #143 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 08:24:30 »
Pálinka szétmérés.
Ha közben borotválkozni lehetne,na az lenne az igazi örömteli pillanat.Csak annak jómagam(d) és a pálinka is a kárát látná. :'(
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #144 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 08:32:12 »
Bubu,

Vígasztalódj azzal, hogy ha megvágnád maga, azonnal tudnád a vágást kívülről, belülről fertőtleníteni, és ha megfelelő mennyiséget iszol borotválkozás elött, még a kezed sem remeg, amikor a kést az arcodhoz emeled! :fetreng:

(Mit gondolsz én miért főzettem pálinkát? Mert jobb mint a timsó! :fetreng:)
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #145 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 10:53:51 »
Egy férfias itóka elég egyszerű receptje:

Vettem 7 mázsa szilvát, beraktam hordóba, összetörtem, naponta kevergetem, már szépen forr.
Szeptember 20-án kifőzetem, pont egy nagyüstre való, és máris kész a finom szilvapálinka.   ;D

Ugyanezt eljátszom még októberben 7 mázsa almával és novemberben 7 mázsa birsalmával is.


Gondolom nem kell mondjam, hogy fedd le

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #146 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 11:11:02 »
Na... Ma nyulat sütök ebédre. Kis pác, kis kakukkfű, rozmaring... Egy kis bor...  :sör:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #147 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 11:24:17 »
Toportyan,

Teljes mértékben igazad van.A "relatívan" magas alkohol tartalom miatt pedig(48-52 V/v% :crazy:)még tartósít is ;)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #148 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 11:39:14 »
Erről a pálinkafőzős feelingről sokat tudnék mesélni.
Gyakorlatilag, hamarabb tudtam pálinkát főzni, mint irni olvasni. Nagyapám pálinkafőzős volt, ott nőttem fel. Néhány évig én vittem a családi vállalkozást, egy 220 literes nagyoló, meg egy 120 literes tisztáló üstünk volt.
A fatüzelés romantikussága sajnos kimaradt, ugyanis ipari gőzzel fűtöttünk, aminek következtében a hatásfok növelése melett a minőséget is sikerült emelni azáltal hogy könyebben volt szabályozható a fűtés, illetve nem volt odakapás veszély.
Nagyon szerettem csinálni, illetve most is szeretem, annak ellenére, hogy nagyon ritkán és nagyon kevés pálinkát fogyasztok. Akkor vizont az legyen valami különlegesség, pl tavalyelőtt félvad cseresznyéből főztem, tavaly vadmeggy(főrtös meggy), amit tavaly csal lenagyoltam és az idén letisztálom. Amit még szeretnék valamikor összehozni az a vackorpálinka.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #149 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 12:22:36 »
Olyanokból kihívás amelyekbe kevés a cukor.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici