Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 130534 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #165 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 09:42:16 »
Nem, miért tettem volna. Tán nézni kéne, hova írsz!   :fetreng:
Hát, lehet  :crazy: :sör:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #166 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:44:56 »
Urak,

Rég írtam ebbe a topicba.

Viszont szeretném közkinccsé tenni mai reggelim.

Neve: Süni a lyukban (Semmi köze a szúrós hátú erdei barátunkhoz, hacsak nem annyi, hogy sündisznó formájú kiszúrót találtam reggel a lábosos fiókban.  :crazy:)

Szóval megpirítottam egy kevés szalonnát , annyit, hogy éppen legyen egy kis zsír a teflon serpenyőben.

Vágtam egy szelelt kenyeret (olyan 9 mm vastagot). A már a címben említett süni formájú kiszúróval kiszúrtam a közepét. Az így keletkezett "lyukas" kenyeret beletettem a serpenyőbe (a kis szalonnát a lyukba tereltem)és elkezdtem pirítani. Szépen felszedte a zsírt.  Mikor már lett egy kis színe, megfordítottam, úgy , hogy a lyuk továbbra is a szalonnán legyen. Aztán egy tojást szépen beleütöttem a lyukba. (tükörtoljás szerűen). Na, a tojás, őkelme szépen megsült, a fehérje kicsit szétfolyt, de hisz éppen ez volt benne a jó mert a kenyér felszívta. Sóval, borssal ízesítettem. Aztán mikor úgy ítéltem meg, hogy megsült az egyik oldala, megfordítottam. Megsült a másik oldala. A tojás (sárgája)pedig finom krémes maradt közepén.

Nagyon jó alternatíva, ha unja már az ember a hagyományosi tükörtojást.

Próbáljátok ki.

Üdv,
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #167 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 21:10:06 »
Azt hiszem ha fitnesznorbi betévedne ide helyben szörnyethalna a receptjeid alapján. Úgy kiváncsiságból neked mennyi a koleszterin szinted?

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #168 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 21:24:49 »
Azt hiszem ha fitnesznorbi betévedne ide helyben szörnyethalna a receptjeid alapján. Úgy kiváncsiságból neked mennyi a koleszterin szinted?

Micsoda veszteség lenne.  ;D  Zozo, te szoktad méretni a koleszterin szinted?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 12. - 21:32:06 írta Bubba »

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #169 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 21:37:32 »
kötelezően megvolt mérve,3x-osa a megengedettnek, azóta hülyeségnek tartom.

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #170 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 21:43:23 »

Én is.  ;D Ezért eszem meg nyugodt szívvel, akár este tízkor is a kacsazsíros kenyeret ha megkívánom.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #171 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 21:53:12 »
Én viszont este csak úgy merek enni ha megvan a megfelelő védőital is. Pl a ma esti házi csirkecombhoz (mustszószal, natúrburgonyával és párolt vöröskáposztával) egy palack saját készitésű 2009-es Chardonnay az amely a megfelelő védőfaktorral rendelkezik.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #172 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 07:07:23 »
Azt hiszem ha fitnesznorbi betévedne ide helyben szörnyethalna a receptjeid alapján. ...

Áh, ezek update 1-es kaják (Bármikor meg tudom enni őket... ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #173 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 08:38:58 »
Zozo,

Nekem a kolszterin szintem optimális.
És nem mérem.
Valamit meg csak kell ennie az embernek.


Egyébként meg az öregek is szalonnát ettek meg zsírral főztek, oszt hóttig éltek. Nem vót semmi bajuk.

Nem kell zabálni! csipszet kólával, meg csokit redbullal!

És akkor lehet csipegetni zúzapörköltöt, velős pirítóst, csülkös pacalt. Mert ez utóbbiak, és az eddigi összes feltett receptem természetes alapanyagokat tartalmaznak és egészségesek a testnek, és a léleknek is!

Egészségünkre!
 :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

FBP

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #174 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 09:52:33 »
Egyébként meg az öregek is szalonnát ettek meg zsírral főztek, oszt hóttig éltek. Nem vót semmi bajuk.

...há ja, meg egy kicsit többet is mozogtak (és nem a fityneszteremre gondolok...szerintem az egész napos állandó közepes fizikai munka nem ugyanaz, mint mikor irodai meló után benyomulsz pörögni egyet a szpinningen /magyarul szobabicikli...csak így nem hangzik olyan menőnek/)
...és a parasztszauna is más volt: öregapám egész nap izzadt a földeken, majd hazatérve húzott magára egy vödör vizet a kútból. monnyuk, az ilyenekkel csak óvatosan, mert a dédnagyapám hasonlót művelt, csak épp kimenelegdve vízivás...belehótt (nem a bacikba, hanem a meleg test+hideg víz hatott rá negatívan)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #175 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 10:11:01 »
Egy előadásban hallottam (talán Dr. Lenkei), hogy a régi öregek büntetlenül ehették a szalonnát és egyéb zsíros cuccokat. Viszont egész álló nap kint kaszáltak. A nőknek is azért nem volt narancsbőrük, mert másféle életmódot éltek mint manapság.

FBP

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #176 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 10:15:47 »
A nőknek is azért nem volt narancsbőrük, mert másféle életmódot éltek mint manapság.
... :fetreng: :fetreng: :fetreng:...de ha vót is nekik, kb. lesz@rták  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #177 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 11:44:52 »
A nőknek is azért nem volt narancsbőrük, mert másféle életmódot éltek mint manapság.
... :fetreng: :fetreng: :fetreng:...de ha vót is nekik, kb. lesz@rták  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

+1 ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #178 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 15:13:22 »
A nőknek is azért nem volt narancsbőrük, mert másféle életmódot éltek mint manapság.
... :fetreng: :fetreng: :fetreng:...de ha vót is nekik, kb. lesz@rták  :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Csak ezt el ne olvassa valami szőke divatliba, mert szószerint veszi... oszt büdös lesz  :crazy: :fetreng:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #179 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 15:54:50 »
Én már bőven abban a korban vagyok, hogy illene egy komplett diagnosztikát lefuttatni magamon - persze tudom, hogy mindenem magas lesz, koleszterin, cukor...

Addig is szabadjon kedves éltársaim figyelmét fölhívni az ún. francia paradoxon létezésének magyar lélekre is kiváló hatásaira. A francia paradoxon lényege az, hogy azokon a délnyugat-fro.-i vidékeken, ahol a legzsírosabb kajákat eszik (errefelé a legtöbb a kacsa meg a liba is), ott pont, hogy nem jelentkezik mindez a szív- és érelmeszesedési statisztikákban, méghozzá azért, mert ugyanitt fogyasztják életvitelszerűen a legtöbb vörösbort is.
Ez rám fölöttébb nyugtatólag hat.  :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici