Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 131479 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #180 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 16:20:46 »
A vörösborban lévő resveratrol igencsak jó hatással van a szervezetre állítólag. ;)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #181 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 16:51:19 »
A vörösborban rengeteg jó dolog van(itt nem csak az alkoholra gondolok ;D)
Ezek jó része antioxidáns,melyek részben az erjedés során,részben már a gyümölcsből kerülnek a borba.Testre-lélekre egyaránt jó hatással vannak.
Azok se keseredjenek el,akik különböző okok miatt nem isznak alkoholt-igyanak sok mustot,legyen az fehér vagy kék szőlőből,sziontén nagyon finom és egészséges.Hegyalján most lehet igazán csak fo....-ig inni magad belőle. ;)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #182 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 18:35:06 »
,,Az ivásnak egy törvénye van: bármikor, bárhol, bárhogyan. Komoly idő, komoly ember és komoly nép számára ennyi elég... ??

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #183 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 06:56:31 »
,,Az ivásnak egy törvénye van: bármikor, bárhol, bárhogyan. Komoly idő, komoly ember és komoly nép számára ennyi elég... ??

Egyik kedves barátom szavait tudnám ezzel összefüggésben idézni, egy átmulatott éjszaka vége felé:

-"Asszem holnap felmondod..."
-"? ? ? ?"
-"Rájöttem, hogy az alkoholizmus teljes embert kíván!"

 :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #184 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 06:58:32 »
Az ember ösztünszerűen vonzódik a jó kajához.

Tegnap este is elhatároztam, hogy könnyű vacsim lesz. Ittam egy bögre teát meg megettem két őszibarackot. Mondom milyen jó, tiszta egészséges!

Hogyne.

Egy óra múlva azt hittem átég a gyomrom, úgy korgott.

Egy szál vékonykolbász meg két karé kenyér (gyengébben kedvéért szelet) megoldotta a problémát  :borz2:


És biztos vagyok benne, hogy a pszichoszomatikus dolgok működnek, azaz egy örömmel elfogyasztott kolbász kevesebbet árt, mint egy bűntudatosan elfogyasztott műzli ("jaj, ezt már nem kellett volna megennem, ebben sok a cukor, elhízok" - és hasonló barom gondolatok)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #185 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 07:03:06 »
Tritrek, nekem meggyőződésem, hogy egy egészséges lélek mellett az ésszerűség határain belül bármilyen étkezés sem lesz rossz.

FBP

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #186 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 08:13:22 »
Tegnap este is elhatároztam, hogy könnyű vacsim lesz. Ittam egy bögre teát meg megettem két őszibarackot. Mondom milyen jó, tiszta egészséges!

Hogyne.

Egy óra múlva azt hittem átég a gyomrom


Bocs, de egy bögre tea és némi gyümölcs vacsorára borítékolja az utána történteket. Sokan félreértik az "egészséges kaja" fogalmát. Nem az a jó, ha gyümölcsöt eszel, gyógyteát iszol, hanem az, ha gyümölcsöt IS eszel, teát IS iszol. Ha mindemellé ettél volna pl. egy kevéske rizst is, akkor nem kellett volna a vékonykolbászt segítségül hívnod  ;)
És hogy kinek, mit jelent az egészséges kaja...majd kiderül ("...majd meggyógyít a koporsóm deszkája, mikor a föld suhogva omlik rája...")
Egy biztos: nem minden a kaja, alapvetően jófajta szervezet kell a hosszú élethez, de hogy egy-egy ember a maga számára kódoltakat miként használja ki, az nagyban függ az elfogyasztott kajáktól.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #187 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 08:28:33 »
Viszont ez a vacsi egészséges, ha utána elmész aludni... mert nem terheli a gyomrodat, viszont nem lesz üres...

FBP

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #188 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 08:30:14 »
Viszont ez a vacsi egészséges, ha utána elmész aludni... mert nem terheli a gyomrodat, viszont nem lesz üres...
:crazy: :crazy: :crazy:
Rendben! Én szóltam... ;)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #189 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 08:31:27 »
Mai reggelim:


Serpenyős western krumpli


Két nagyobb krumplit megmosok, beteszem a sütőbe. 40 percig sütöm.


Szalonnát (SZALONNÁT! VÁÁÁÁÁ! SAVANYÚCUKOR!!!!! VÁÁÁÁÁ!) felvágok (5 mm x 15 mm x 3 mmm) hasábokra.

Egy fej hagymát szintén felvágok nagyobb darabokra ( 10mmx 12mm).

A szalonnát egy nagyobb  serpenyőben pörcösre pirítom, utána a hagymát megdinsztelem majd pirítom.

A megsült krumplit csap alatt megmosom, hogy a héjja lejöjjön könnyen.

Nagyobb kockákra vágom (20mmx20mm).

Belelököm a hagymás, szalonnás zsírba. Összesütöm. Cél, hogy a krumpli felvegye a hagymás zsírt, a külső része ropogósra piruljon, süljön, a belseje finom puha legyen.

Sóval borssal menet közben, folyamatosan kóstolgatva beállítom az ízesítését.

Kiadós reggeli. Ajánlom minden kedves szántó vető aszfalt irodistának, és mindenki másnak a borotvatórumon.

Üdvözlettel
Toportyán
 
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #190 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 08:36:40 »
A vacsiról csak annyit, hogy ha 18:00 elött fogyasztod, akkor egy tehenet is  megehetsz.

NE közvetlen lefekvés (alváshoz  :crazy:) elött edd meg a tehenet. Mondjuk ha meg nem alváshoz fexel le, akkor semmiképpen ne egyél elötte. (Hanem utána)  :crazy:


Üdv.
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #191 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 09:40:25 »
Topi, azthiszem meghoztad az étvágyam, megyek szétnézek a konyhában

FBP

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #192 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 09:44:21 »
Topi, azthiszem meghoztad az étvágyam, megyek szétnézek a konyhában
..., hogy van-e ott tehén.
Mert még nem múlt el 18:00
 ;D

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #193 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 09:51:15 »
...és ha már 18:00, az is egy vicc... mert ez feltételezi, hogy olyan 9-10 körül elmész aludni... igazából az úgy van, hogy a kulcs az olyan 4 óra elalvás előtt, annyi idő alatt emészted meg (nagyjából). De ez is szubjektív, mert ez is ember és kajafüggő  :sör:

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #194 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 10:11:28 »
A vacsiról csak annyit, hogy ha 18:00 elött fogyasztod, akkor egy tehenet is  megehetsz.

NE közvetlen lefekvés (alváshoz  :crazy:) elött edd meg a tehenet. Mondjuk ha meg nem alváshoz fexel le, akkor semmiképpen ne egyél elötte. (Hanem utána)  :crazy:


Üdv.
Toportyán

Off: rendes lány nyolc órakor lefekszik, hogy tizenegyre hazaérjen  :crazy:
On: Én a vacsorámat a még hátralevő tevékenységhez szoktam igazítani, (na nem mindig sikerül) nem a nyugovóra téréshez.
Az én gyomrom nem az erősek közül való. Pl: a csípőset és egyes fűszereket nem bírja.
Úgy tapasztaltam, figyelni kell a jelzésekre. Mi esik jól, miből mennyit és mikor ehetek.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici