Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 131321 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #210 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 08:45:11 »
Örvendezik a szívem mikor ilyeneket olvasok Vérpatak!:"Kifőtt a szilvapálinkám!!!!!!!!   
Olyan, de olyan finom lett, bár karcos még kissé.
50,5 fokos, üt, mint állat."


Nekem barack jött le. 49.3 fokos.
Kellő visszafogottsággal csak annyit tudok róla mondai, hogy: meg lehet inni.  ::)
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

FBP

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #211 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 11:23:48 »
Nincs idő rá  :-[
Ezzel mi is így voltunk egy darabig...de enni meg kell  ;D ...és én alapvetően gyanakvó ember lévén nem bízom meg a hazai "bioemberekben", így jobb, ha az ember maga veszi kézbe a dolgot. Igaz, az idén a páromra hárult a dolog, de anyámmal ketten elbántak 50 kg szilvával.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #212 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 16:30:28 »
Szia Ákos,

viszek neked egy kostolónyi üveggel a sajátomból, ha megengeded... Meg teszek mellé a piros Gillette-ből, ha még érdekes.

Z.

Honnan szerezted?
Megígértem a zasszonynak, hogy veszek neki  ::)

Ha már szilva:én most kaptam frissen főzött szilva lekvárt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #213 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 16:42:48 »
Ha már szilva:én most kaptam frissen főzött szilva lekvárt.
Én sütni szoktam... cukor nélkül... idén 3x20 kg-t.
Elvan magában 2x fél napig a sütőben, néha megkevergetem.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #214 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 18:06:54 »
Visszautasíthatlan ajánlat, köszi  :sör:

Szia Ákos,

viszek neked egy kostolónyi üveggel a sajátomból, ha megengeded... Meg teszek mellé a piros Gillette-ből, ha még érdekes.

Z.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #215 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 21:52:12 »


Csirke curry:
 
Ghi helyett olajon, egy fej hagymát pirítok, aztán megy utána 4 gerezd vékonyra vágott fokhagyma
majd friss szeletelt gyömbér. Mikor egy kicsit össze sült, jöhetnek a száraz fűszerek. Mozsárba megy: római kömény,
garam masala, koriander, piros paprika, bors. Ha már egyenletesen összetörtem, megy az olajos cuccokra, és erős
lángon rövid ideig pirítom, majd felöntöm egy kis vízzel. Ebbe teszem bele a lebőrözött 7 db csirke combot, és 3 db felvágott répát ( a curry szinte minden zöldséget megenged az alap fűszerezés mellett, bár annak a mértéke is erősen egyéni) Ha a hús és a répa már puha felöntöm egy kis doboz kókusz tejjel, és egy kis doboz tejszínnel, majd pár perc forralással besűrítem. Basmati rizst főzök hozzá és tálalom


T.
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:"Férfias" receptek, szomj oltó italok
« Válasz #216 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 08:52:29 »
Tibor, te miket nem tudsz... szegény asszonyt biztosan be sem engeded a konyhába...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #217 Dátum: 2011. Október 10. - 21:09:14 »


Egy nagy családi fingers food kedvenc:

Buffalo csirkeszárny, kék sajt mártással, zöldségekkel

- kb 1 kg csirkeszárnyat megtisztítok, elvágom háromba, a töveknél. A szárnyvéget nem
  használom fel.
- befűszerezem ( nincs kőbe vésett szabály, a só, bors, koriander, fokhagyma por alap, a többi
  meg úgy jön spontán)
- vajat hevítek, (vajat!) és rádobok, egy gerezd apróra vágott ( nem reszelt!) fokhagymát, majd amint megérzem
   a fokhagyma illatát, mehet utána a villával durván összetört kék sajt, és valamilyen naturális sajtkrém
   ( nem szeretem ha nagyon töményen kék sajtos) majd egy kis tejszínt adok hozzá, kevergetve besűrítem,
   ha kész mehet a hűtőbe.
- egy fél óra elteltével a szárnyakat lisztbe forgatom és bő, forró olajban ropogósra sütöm. (ez az autentikus !)
- vajat hevítek ( vajat! nem margarint) a bevonathoz. A vajba paradicsom szószt ( lehet jobb minőségű
   ketchup is) fehérbor ecetet, és paprika krémet ( legjobb a piros arany) Az íze akkor jó, ha enyhén savanykás
   és inkább a sós felé hajlik, mint az édes felé.
- a megsült csirkeszárny darabokat egy nagy tálba szedem, és ráöntöm az elkészített szósz, és alaposan
  összeforgatom ( nem kell megijedni, nagyon nagy mennyíségű szószt képes felvenni)

A hosszabb darabokra vágott, halványító zellert, répát, pritamin paprikát mártogatjuk a kék sajt mártásba,
és rágcsáljuk hozzá a csirkeszárnyakat.


reofil

u.i.: jövő héten a pisztrángos receptek következnek
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #218 Dátum: 2011. Október 10. - 21:30:20 »
Reofil,

Isteni receptjeid vannak. Élvezettel olvasom őket. Ha lesz időm össze is szedem mindet és valamilyen módon összefogom szerkeszteni, hogy mag legyenek egyben.


Üdv.
Lobo Lobo
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #219 Dátum: 2011. Október 10. - 22:06:22 »
A receptet olvasva összefolyt a nyál a számban. :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #220 Dátum: 2011. Október 11. - 07:19:01 »
Reofil,
Isteni receptjeid vannak. Élvezettel olvasom őket. Ha lesz időm össze is szedem mindet és valamilyen módon összefogom szerkeszteni, hogy mag legyenek egyben.
Üdv.
Lobo Lobo

Végülis Váncsa Istvánnak is van szakácskönyve, miért pont Salmonak ne lehetne?  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #221 Dátum: 2011. Október 20. - 22:43:44 »


Kicsit nem figyelek, és mindjárt elmaradnak a beígért pisztrángos receptek....

Kezdjük az alapokkal  :fetreng:  : füstölt pisztráng ahogyan én készítem:

Az előkészítés: a pisztrángot ( ha lehet garadnai ) kibelezem, megmosom. Páclevet készítek, víz, só, szemes bors, borókabogyó, fokhagyma, kakukkfű, pár szelet citrom, ízlés szerint, de a lényeg hogy erősen sós legyen! Ezt felforralom majd kihűtöm. A már nem meleg páclébe bele rakom a pisztrángokat, majd 10-12 óráig pácolom. A pácléből kivett halakat lecsöpögtetem, sőt le is törlöm papír törlővel a rákerült fűszereket.

Innen ketté válik a folyamat. Régebben míg a bükk kapujában éltem a módszer a következő volt.

Volt egy 100 literes vastag falú fém hordóm ( amiben nem volt gázolaj  ) ennek a teteje le van vágva, de úgy hogy vissza helyezhető a hordóra. A hordó alsó pereménél, egy 15×25 cm nyílást vágtam, itt tudtam betenni azt parázs tartót amit egy régi tea tűzhelyből szereztem. A hordóban beton vasak vannak, erre akasztom fel azokat a kór acél kampókat amiket egy orvosi műszereket gyártó üzemből kaptam és meghajlítva ideálisan lehet a pisztráng törzsének 3/4-nél a gerinc mellé beakasztva függeszteni a halat.
A füstölés: a parázs tartóba tüzet rakok,(bükk fa!) úgy hogy gyújtóssal egy nagyobb hasáb fát gyújtok meg majd ha már mindenhol lángra kapott beteszem a hordóba, ahol a kevés oxigén miatt nemsokára csak egészen kis lánggal ég. Fentről felakasztom a kampón lógó halakat a beton vasakra, majd ráteszem a hordó tetejét a hordóra. A füstölés ezen része az un. nedves füst, ebben a fázisban párolódik meg halunk. Itt nem baj ha van egy egészen pici láng, de gyakran kell ellenőrizni, és ha szükséges kéményfa fűrész porral eloltani a nagyobb lángokat. Ez a fázis 1 órán át tart. A második szakasz az un. száraz füst. A parázstartóban lévő fa hasábot újra lángra gyújtom majd fűrészporral teljesem lefojtom, és a parázstartót vissza tolom a hordóba. Ebben a szakaszban már csak füstöt kell csinálnunk, úgy hogy a füst mértéke, egy erősebb pipa füsthöz hasonlítson. A füstölés ezen szakasza kb 3 óriág tart, és halunk jól látható módon "megaszalódik". Ha ez megvan akár melegen is fogyasztható, de tapasztalatom szerint hűtőben 7-8 napig eltartható.

A másik módszert sajnos pest kapujában kellet kikísérleteznem, mert az itteni népek nem emésztik jól a füst szagot.  :crazy:  Vettem egy Behr tipusú asztali füstölőt.



Ebbe is keményfa fűrészpor kerül, némi boróka bogyóval egyetemben, majd denszesz az égőbe, és 20-25perc alatt a már említett módon bepácolt pisztrángból,
a fentiektől minőségében némileg elmaradó, de azért komoly kulináris élmény adó füstölt hal születik.......

A hűtőben tárolt füstölt halra vajat ( mondom vajat ) teszek, alacsony hőmérsékleten 4-5 perc alatt átmelegítem.
(melegítve intenzívebbek az ízek, a füst, a fűszerek)

Hagymás, ecetes-uborkás majonézzel, friss bagettel, és valami jó féle rozéval fogyasztva sírás közeli állapotot okoz.....

az áramláskedvelő
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #222 Dátum: 2011. Október 20. - 23:07:58 »
Olvasva... is sírás közeli állapot...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #223 Dátum: 2011. Október 21. - 07:11:47 »
 :'( ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #224 Dátum: 2011. Október 21. - 08:05:19 »
Ezt a pácolós mókát asszem kipróbálom. Én csak sózni+állnihagyni szoktam füstölés előtt.
Tibi, milyen fának porát használod (vagy mit teszteltél eddig)? Nekem a tőgy annyira nem jön be...de most épp ez van.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici