Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 130525 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #270 Dátum: 2011. Október 31. - 18:27:31 »
Szóval én utálom a kecsketejet ha nem friss és a kecskesajtot, mert rohadt büdösek

Akkor nem ettel meg jo kecskesajtot...
Az lehet  :sör:

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #271 Dátum: 2011. Október 31. - 21:39:33 »
Az a ti bajotok, városiak, hogy mindenből akkora problémát csináltok. Túlzásba viszitek a sterilizálást, és ha összeakadtok egy kósza baktériummal vagy vírussal, egyből kicsinál benneteket.  ;D
Itt nálunk faluhelyen a szomszédomnak van kecskéje, a haveromnak tehenei, szoktam tőlük tejet venni. Porbanhempergő gyerekkorom óta azt isszuk. Ha bármi gyomorpanaszom van, akkor meg bevágok egy-két kupica jóféle 50 fokos szilvapálinkát, oszt az elintézi a kis mocskokat.  :fetreng:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #272 Dátum: 2011. Október 31. - 22:19:24 »
Mondjuk az is igaz, hogy a legbüdösebb hely, ahol életemben voltam, az egy egyébként patikatisztaságú kecskesajt készítő manufaktúra volt, Dél-Franciaországban.  :)

Nem voltál még egy jóféle afrikai piacon, levágott birkafejek között...  ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #273 Dátum: 2011. Október 31. - 22:48:54 »
Az a ti bajotok, városiak, hogy mindenből akkora problémát csináltok. Túlzásba viszitek a sterilizálást, és ha összeakadtok egy kósza baktériummal vagy vírussal, egyből kicsinál benneteket.  ;D
Itt nálunk faluhelyen a szomszédomnak van kecskéje, a haveromnak tehenei, szoktam tőlük tejet venni. Porbanhempergő gyerekkorom óta azt isszuk. Ha bármi gyomorpanaszom van, akkor meg bevágok egy-két kupica jóféle 50 fokos szilvapálinkát, oszt az elintézi a kis mocskokat.  :fetreng:

Általában nem az ilyeneknek szokott tőle baja lenni, elhiheted!  :) Egyiptomban és hasonló helyeken olyan a víz hogy a helyiek születésük óta isszák és semmi bajuk, ha te beleiszol egy kortyot is akkor 1 hetet tölthetsz a budin  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #274 Dátum: 2011. November 02. - 08:27:53 »
Tegnap edédre :  tepsis nyúl vegyes zöldség ágyon ( a házi tyúkhúsleves után, a csoki mousse előtt)

- nagyobb darabokra vágom a zöldségeket ( burgonya, hagyma, répa, cukkini, gomba nagyjából azonos mennyiségben)
- egy tepsibe teszem, megsózom, megborsozom, szórok rá kakukkfüvet, majd egy kevés olajat, és  összekeverem.
- a konyha kész nyulak combajait rárakom a zöldségek tetejére ( egy kollégámtól szoktam venni, élve hozza el, én megnyúzom
  és felhasználáshoz igazítva darabolom, konyha késszé teszem) sózóm borsozom, illetve egy Görögországból kapott, bárányhoz,
  és nyúlhoz ajánlott natúr ( só nélküli) fűszerkeverékkel megszórom.
- lefóliázom, ( folyadék nem kell alá) és mehet a sütőbe 170-180 °C-on 60-70 percre, majd 10-15 perc 240°C kicsit megpirítom a
  tetejét

Könnyű, fehérbort javaslok hozzá

azáramláskedvelő



u.i.: jönnek még pisztrángos receptek is nem felejtettem el...... de ennek most volt aktualitása



u.u.i.: egyetek nyulat finom és egészséges !!
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #275 Dátum: 2011. November 02. - 08:44:04 »
u.u.i.: egyetek nyulat finom és egészséges !!

En a lokolbasszal vagyok igy!  :sör:
Het egy-ket szal, kenyer nelkul kis darabokban, csak ugy... az ize miatt es aztirajazujasag, hogy meg a szivemnek is jot teszek vele.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #276 Dátum: 2011. November 02. - 09:32:16 »
Idézet
egy kollégámtól szoktam venni, élve hozza el, én megnyúzom
  és felhasználáshoz igazítva darabolom, konyha késszé teszem

remélem nem élve nyúzod meg, hanem kellőképpen tarkón vágod nyúzás előtt  :crazy:

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #277 Dátum: 2011. November 02. - 09:43:00 »
Ha még meglenne a betyárbajusza, biztos lennék benne, hogy bebökné a kisujját a nyakánál, és egy mozdulattal lerántaná a bundát, de mióta nem olyan marconaképű, lehet hogy ez is változott, és halálra simogattatja a kislányával szegény állatot.  :fetreng:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #278 Dátum: 2011. November 02. - 10:56:05 »
Salmo,

majd' hasonlót követtem el a hétvégén, csak csirkével.

Kacsasütő (teflonos) edénybe mentek cs.felsőcombok, só- (és sajnos bors-) mentes fűszerkeverékkel (ismerős malajziai beszerzése, képtelen vagyok elemezni, hogy mi minden van benne) frissen őrölt borssal, sóval bedörzsölve. Alá pedig répa/újhagyma/cukkini darabok kerültek. Be a sütőbe, és kb. félóra múlva került alá egy deci fehérbor (sándorné), innét pedig készresütöttem. Ja, a zöldséget bőven fűszerezte a rajta lévő combokból kisülő szaft.

Elfogyott, panasz nem volt. Szerintem a legfinomabba a puhára sült/párolódott s.répa volt, nem is a hús.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #279 Dátum: 2011. November 02. - 20:39:38 »
majd' hasonlót követtem el a hétvégén, csak csirkével.
Halálra simogattál egy csirkét???  :o
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #280 Dátum: 2011. November 02. - 22:38:44 »

Kicsit lemaradtam a bacis dolgokról.

Ezúton köszönöm Jenes Doktornak a felvilágosítást és az aggódást.
Szeretném továbbá kérdezni, hogy ivott-e már frissen fejt, épp csak leszűrt tejet?

Ha igen, akkor biztos tudja, hogy a boltban árult 1.5  2.8 löttyöknek semmi köze hozzá.
Valamint részvétem mindnyájatoknak akik az utóbbit isszátok. Nem tudjátok miről maradtok le.

Magam is erősítem a házi tej (tehén/kecske) és sajt fogyasztók fórumon belüli gyenge táborát.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #281 Dátum: 2011. November 02. - 23:09:40 »
Senki nem mondta hogy nem lehet házi tejet inni, csak előtte forrald fel egyszer, utána semmi bajod nem lehet tőle. A bolti híg akármiknek nincs sok tej íze, csak hasonló. Még a 3% fölötti tejeknek is csak tűrhető az íze az igazihoz képest.

Ui: Ha máskor bárkinek jótanácsot szeretnék adni, vagy segíteni akarnék, szóljatok rám hogy ne tegyem!  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #282 Dátum: 2011. November 02. - 23:12:33 »
Tegyed Sanyi, páran figyelünk!  ;D
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #283 Dátum: 2011. November 03. - 07:16:38 »
Idézet
egy kollégámtól szoktam venni, élve hozza el, én megnyúzom
  és felhasználáshoz igazítva darabolom, konyha késszé teszem

remélem nem élve nyúzod meg, hanem kellőképpen tarkón vágod nyúzás előtt  :crazy:
... Sok vér marad a testben.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #284 Dátum: 2011. November 03. - 07:18:51 »
Én is ittam elég sok frissen fejt tejet gyermekkormban, mégis itt vagyok

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici