Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 131431 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #360 Dátum: 2012. Június 12. - 12:34:58 »
Ez a Boza valami sörhüz hasonló italnak tűnik. Gondolom az ize savanykás

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #361 Dátum: 2012. Június 12. - 13:34:55 »
... mert a rumot barnán szeretem és tisztán.  ;)

Én meg piszkosul...  ;D
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #362 Dátum: 2012. Június 12. - 21:28:36 »
Úgy látom még nem volt: Boza

Kun (kipcsak) eredetű ital, Magyarországon a kunokkal együtt kihaltnak tekinthető...; de nem, mégse, ahogy a "tatár" fejemet elnézem a tükörben...  ;D

Enyhén szénsavas, jellegzetesen savanykás/kesernyés ízű, alacsony alkoholtartalmú ital (pontosabban: elenyésző alkoholtartalmú). Berúgni ettől szerintem nem nagyon lehet, vagyis nagyon sokat kellene meginni belőle...
Ha van rá módom akkor nyáron ezt iszom, jól behűtve ;) Régen állítólag kölesből készítették, a múlt században azonban inkább kukoricából.


Tehetnél fel képeket...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #363 Dátum: 2012. Június 12. - 22:05:10 »
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #364 Dátum: 2012. Június 12. - 22:16:10 »
Az ital nem valami csábitó...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #365 Dátum: 2012. Június 12. - 22:18:11 »
...a néni sincs valami jó bőrben... elég pixeles.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #366 Dátum: 2012. Június 13. - 08:25:57 »
Szerintem ezt fotosoppolták. Szerintem.  :crazy:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #367 Dátum: 2012. Június 13. - 09:15:23 »
Akkor - szerinted - ennél sz@rabbul néz ki a valóságban?  :fetreng: ...meg nem innám  :crazy:

Igen, szerintem sokkal szarabbul nézhet ki az egész a valóságban (nő + lötty) ha már a plakáton ( REKLÁM! : ahol ugyebár a fogyasztót manipulálják, hogy vegye meg azt a szart, ami valójában fele olyan jól sem néz ki a valóságban mint a plakáton. Vö.: --  mekis hamburger a plakáton és ugyanaz elötted, kicsomagolva a zsírpapírból. ) ennyire ótvar.

Persze lehet, hogy egy retró plakátról van szó, és állagromlás következett be.  :uncsi:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #368 Dátum: 2012. Június 13. - 19:30:47 »
A kérdés inkább az, hogy ez most mit hirdet. Ugyebár cím és telszám is van mellékelve. Tutti-Fruttiban láttam utoljára hasonlót....
Szóval, ha viszed a csajt, kapsz grátisz 3 bozát, vagy ha veszel 3 különböző bozát, kapod a csajt? :-)

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #369 Dátum: 2012. Június 20. - 18:40:21 »
Az a plakátos boza gondolom a bulgár lehet... ott mondjuk szőke nő is csak a plakátokon van /jártam párszor arra/. A bulgár verzió feltételezem olyasmi lehet mint a török, ami búzából és rizsből készül. Annak az állaga egy kicsit olyan mint egy folyósabb joghurté és erősen édesítik (majd fahéjat meg pörkölt magokat adnak hozzá). Az terjedt el és ismerik a délszláv területeken is.

Az itteni verzió inkább ital és tényleg savanykás / szénsavas. A magyarok megvetették és nem itták, mert ott volt a bor... A kunok meg addig itták amíg ők is el nem tűntek (majdnem ) A magyar közizlésnek szerintem most se tetszene. Berúgni nem lehet tőle az alacsony alkohol-tartalma miatt. Imádom  ;D

Ui.:
Azok a műanyag palackok tényleg nagyon igénytelenek  :o

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #370 Dátum: 2012. Július 05. - 14:04:02 »
Lehűtjük az alapanyagokat.
Házi tejszínt habbá verjük, belekeverünk szétpasszírozott gyümölcsöt (pl. málnát) és sok cukrot.
Beleöntjük az elindított fagyigépbe.
Az eredmény olyan krémes és finom lesz, mint a legjobb minőségű fagylaltok... adalékanyagok nélkül.
(Kiegészítés: 2 nap múlva sem lesz jeges -15 fokon tárolva, krémes marad.)
Egy fagyigép 7 doboz jégkrém ára, de jó ha van hozzá egy -20-30 fokig dolgozó hűtőláda/~gép.
A -15 fokos mélyhűtőrész nekünk nem volt elég.
Ha tejet is raktunk bele, másnapra túl jeges lett.
Mascarponéval még nem próbáltuk.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #371 Dátum: 2012. Július 06. - 09:54:52 »
Úgy látom még nem volt: Boza
Most kevertem össze a kukurinca-lisztet a vízzel, holnap főzöm  :boldog:

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #372 Dátum: 2012. Július 07. - 06:47:33 »
Most kevertem össze a kukurinca-lisztet a vízzel, holnap főzöm  :boldog:

eredmény?  ;)

Annyit még hozzá, hogy tényleg sokáig kell főzni, legalább egy órát rotyogjon, de ne égjen le. 5 literhez utána nyugodtan mehet egy bögre cukor. Fontos: addig kell érnie, hogy egyáltalán ne legyen már lisztre emlékeztető íze, ez simán lehet 3 nap is, ki kell várni... Megmutatva könnyebb lenne, de hát itt arra nincsen mód.

Ui.:

Áááá...! most látom, hogy tegnapi a bejegyzés, még nem is lehet Eredmény! :) Szóval akkor jó amikor már ízlik, ennél jobban nem tudom megmondani, +hozzá kell képzelni a behűtést, ha ez éppen 3 nap akkor három.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #373 Dátum: 2012. Július 07. - 07:01:14 »
Ami marad benne liszt, azt leszűröd? Vagy a forralásnál teljesen feloldódik?

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #374 Dátum: 2012. Július 07. - 07:40:18 »
Ami marad benne liszt, azt leszűröd? Vagy a forralásnál teljesen feloldódik?

Nem szűröm, ez bizony egy "beltartalmasabb" ital :). Ezért is nem lehet a borhoz vagy sörhöz hasonlítani (csak igen távolról). A kukoricaliszt különben egy kicsit "kásásodik" mint a tejbegríznél csak hát nagy a víz mennyisége, ezért inkább folyadék mint kása. A sűrűbb része így is hajlamos az ülepedésre, ezért fogyasztás előtt felkeverendő (palackban egy-két fordítással "összerázandó", de ne nagyon erősen, mert ugye a szénsav... és még ki is kellene nyitni  ;D

Az élesztővel várjál holnapig (ha nincs pincéd akkor kb addigra fog kihűlni), fedő feltétlenül legyen rajta, hogy ne bőrösödjön (Ha mégis megesett akkor azért azt leszedem róla). Ha erősebb italt szeretnél, akkor nyugodtan mehet bele 2-3 bögre cukor (a forralás után, közben is lehet, de akkor odakozmálhatna). Úgy is próbáltam, de nekem az már sok volt, egy kicsit lezsibbasztotta a fejemet... szóval max 1 bögre cukorral szoktam.

Sok sikert hozzá! (nálam most pont elfogyott, pedig ebben a marha melegben jól esne, csak hét közben nem volt időm rá)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici