Szerző Téma: "Férfias" receptek, szomjoltó italok  (Megtekintve 130526 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #480 Dátum: 2013. Február 20. - 09:25:26 »
:fetreng: :fetreng: :fetreng:



Sosem hagyom 1 liter alá esni a raktárkészletem  ;D.

Én ugyan nem vagyok pálinka fogyasztó, de nekem se szokott 100 liter alá esni a készlet  ;)

Ezzel jóval elmaradok a máramarosi sztenderdtől, ahol ha nincs legalább 1000 liter szilvapálinkád, akkor szegény ember vagy.

Nem elérhető alice30

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 230
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #481 Dátum: 2013. Február 20. - 09:36:25 »
Én elég csórónak érzem magam ezzel a két nyamvadt meggyfámmal.
Párdon, van egy fűzfám is azzal mondjuk fűthetném az üstüt.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re: "Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #482 Dátum: 2013. Február 20. - 09:57:13 »
Azért tegyük hozzá Zozo, h Erdélyben nem sok a minőségi házi, úgyhogy felőlem 1000 m3 is lehetne...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re: "Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #483 Dátum: 2013. Február 20. - 10:17:22 »
Azért tegyük hozzá Zozo, h Erdélyben nem sok a minőségi házi, úgyhogy felőlem 1000 m3 is lehetne...

Hát azért akad, mondjuk szilágyságban ami már erdélynek a része.

Viszont máramarosban fantasztikus szilvapálinkák vannak, nem hiszem, hogy valahol csinálnak jobb szilvapálinkát.
Vagy sólyomkőváron a (félvad)cseresznyepálinka.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #484 Dátum: 2013. Február 20. - 10:25:24 »
"Akad" ott több helyen is. Bár én nagyváradról származom, de azon a környéken is van jó házi szilva és törköly.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #485 Dátum: 2013. Február 20. - 11:30:48 »
...Szilágybagoson hogy a temetőnek az élők számára is legyen valami haszna :) szilvafák vannak a sírok között.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #486 Dátum: 2013. Február 20. - 11:58:45 »
...Szilágybagoson hogy a temetőnek az élők számára is legyen valami haszna :) szilvafák vannak a sírok között.

Nem csak ott  ;)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #487 Dátum: 2013. Február 20. - 11:59:57 »
"Akad" ott több helyen is. Bár én nagyváradról származom, de azon a környéken is van jó házi szilva és törköly.

Ha jársz nagyváradon megcsöröghetsz és kóstolunk egy jó törkölyt  :buek:

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #488 Dátum: 2013. Február 20. - 12:15:21 »
"Akad" ott több helyen is. Bár én nagyváradról származom, de azon a környéken is van jó házi szilva és törköly.

Ha jársz nagyváradon megcsöröghetsz és kóstolunk egy jó törkölyt  :buek:

Talán nyáron, de nem biztos. Egyre nehezebben kerülök haza... De jó lenne, mindenképp "felírom a listára" ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #489 Dátum: 2013. Február 24. - 19:36:02 »
Az biztos, hogy ríva fakadnék, ha 100 liter alá csökkenne bármikor is a pálinka készletem.
Az én Szamossályiban szedett, nemtudom-szilvából főzött 51 fokos szilvapálinkámat pedig bármelyik pálinkaversenyen bátran össze merném vetni, ritka jó pálinka lett belőle.
Csak az a baj, hogy közben kifőtt a birsalma pálinkám is, és nem tudok igazságot tenni, hogy melyik a jobb.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #490 Dátum: 2013. Február 24. - 19:37:59 »
Az biztos, hogy ríva fakadnék, ha 100 liter alá csökkenne bármikor is a pálinka készletem.
Az én Szamossályiban szedett, nemtudom-szilvából főzött 51 fokos szilvapálinkámat pedig bármelyik pálinkaversenyen bátran össze merném vetni, ritka jó pálinka lett belőle.
Csak az a baj, hogy közben kifőtt a birsalma pálinkám is, és nem tudok igazságot tenni, hogy melyik a jobb.

Dobd be a közösbe, majd eldöntjük! ;)
Sheffield-England

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #491 Dátum: 2013. Február 24. - 20:01:15 »

Csak az a baj, hogy közben kifőtt a birsalma pálinkám is, és nem tudok igazságot tenni, hogy melyik a jobb.

Vércsávó!

Pektinbontóval nyomtad a birset?
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #492 Dátum: 2013. Február 25. - 12:54:01 »
Salmo!

Először ledaráltam répadarálóval, majd dupla adag pektinbontót kapott meg rengeteg vizet, kapott Lallazime fajélesztőt és élesztőtápsót, naponta 2-szer kevertem, és végig a kazánházban tároltam. Cukrot nem raktam bele egy grammot sem, nem eladásra készült, hanem saját élvezeti cikknek.

Mivel volt 7 mázsa belőle, kísérletezni is volt lehetőségem.
Először főzettem belőle egy üst teljesen tiszta birsalmapálinkát, 3 mázsából kifőtt 24 liter.
Utána almacefével vegyesen főzettem 2 félét:  az egyik 50-50% a másik 1/3-2/3 arányú birs-alma keverék. 32 illetve 39 liter főtt belőlük.
A végére maradt ki 120 liter alma és 30 liter birscefre, ezt pedig egy 100 literes házi pálinkafőzőben főztem ki. 12,5 liter lett a végeredmény.

Ezután összehívtam a barátokat, és egy egész estés kóstolót tartottunk. A tiszta birs sem nekem nem jött be, sem a többieknek, nagyon tömény az íze. Még az 50%-os is erőteljes, a legjobb a 33%-os és a 20%-os kisüsti lett. Valahogy jobban kiadja a birs ízt, ha több az alma, mint a birs. Kontrollként van ebből az almacefréből tiszta almapálinka is kifőzve, csak hogy meg lehessen állapítani, hogy mennyire erőteljes a birs íze, mennyire el tudja vinni a legkisebb adag birs is.

Ebben a hónapban már harmadjára ismételjük meg a kóstolót, mert hát szeretnék hiteles és pontos vizsgálati eredményhez jutni, meg persze figyelembe kell venni, hogy már lassan 1 hónaposak a tesztpálinkák, de érdekes módon nem panaszkodnak a barátaim, hogy esetleg megerőltető lenne a számukra. ;-)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #493 Dátum: 2013. Február 25. - 13:10:29 »
Nagycsoportos koromban az ilyen pálinkás gyerekeknek mindig azt mondtuk, hogy leszek a barátod!
Mondjuk ilyen választék mellett lehet, hogy Zsóka néni is a barátod lenne!

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:"Férfias" receptek, szomjoltó italok
« Válasz #494 Dátum: 2013. Február 25. - 19:54:08 »
Ebben a hónapban már harmadjára ismételjük meg a kóstolót, mert hát szeretnék hiteles és pontos vizsgálati eredményhez jutni, meg persze figyelembe kell venni, hogy már lassan 1 hónaposak a tesztpálinkák, de érdekes módon nem panaszkodnak a barátaim, hogy esetleg megerőltető lenne a számukra. ;-)

 :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici