Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Bőrök

(1/234) > >>

edrose:
Bőrök, szíjak stb.

morphin:
Egy kérdésem lenne csak...amit küldtek nekem postán szíjat,az összehajtva érkezett...így ahogy lóg, van a közepén egy "púp".Próbáltam jós sok könyvet rakni rá 1-2napra...de semmi.Van valami módszer amivel ki lehet egyenesíteni szépen a bőrt? ('marha' szerintem)

edrose:
Lógasd! Némi türelem, szép lassan ki fog egyenesedni. Aztán meg a továbbiakban is érdemes így tárolni, az enyémek mind lógnak.

mry314:
Én annyit szoktam még tenni, hogy néha a száraz tenyeremmel párszor végigsimítom (így a tenyér zsírtartalma kicsit megkeni a bőrt). Ha a "púp"-ot "kihomorítod" (tehát ahogy lóg megnézed merre áll a púp, és azzal ellentétes irányba kicsit meghajtod), és így húzod párszor végig a tenyered (amikor épp húzod, azért a bőr feszüljön), az is segíthet.

cotag:
Na akkor borozes, fenes temakorben en is kerdeznek egy jo kezdot.

Van egy borom, amit viszonylag olcson vettem, szamitva ra, hogy ugyis osszvagdosom, ami meg is tortent, de sikerult hasznalhato allapotuva varazsolnom. Ezen a kes jol meghuzogatam borotvalkozas elott/utan. Eddig rendben. Mit tegyek akkor, hogy ugy erzem kicsit fenni kellene a kesen, tobbet, mint amire a sima bor kepes? Tehat meg nem kell kovon fenni, de egy kicsit alaposabb karbantartasra szorul. Pl ha a masik topikban emlegetett zold kromoxid port felviszem egy borre az elegendo lesz nekem? A penge gerincet pl ebben az esetben is erdemes leragasztani? Hol kapok ilyen kromoxid port es honnan tudom, hogy megfeleloen sikerult-e vele a bort kezelni? Ilyen dolgok erdekelnenek  :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése