Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 295915 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #105 Dátum: 2010. Május 11. - 22:00:36 »
Hátha ez segít!
Ami biztos, hogy  fürjes kellékházban van, nekik van kisker boltjuk is!
amit még érdemes megnézni az a "tibikebőrkie" Bt. Talán még az AMMA jöhet szóba, de az ottani választékot nem ismerem.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #106 Dátum: 2010. Május 11. - 22:06:40 »
Mry, koszonom. A Bp-i boltokkal sokra nem megyek, de majd megnezem itt Gyorben. Illetve a szomszedunk cipokellekes, ugyhogy...  :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #107 Dátum: 2010. Május 11. - 22:23:01 »
Hogy neked semmi se jó! ;D ;D ;D
(Na, ne vedd magadra, elsőre azért nem írtam ezeket konkrétan, mert tudom, hogy győri vagy! )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #108 Dátum: 2010. Május 12. - 15:15:48 »
Na, hogy kerek legyen a tortenet, kaptam bort a cipokellekesnel. Nagyon finom feluletu, puha bor, hogy kruppont vagy talpbeles az nem derult ki, haturol elore szolt az idos holgy az elado sracnak, hogy "a hatso polcon van az a vilagos, azt szoktak fenobornek vinni".

Annyi fenntartasom van vele, hogy egy kicsit vekonyabb, mint egy rendes fenobor, nincs annyira jo tartasa. Mivel ket darabot vettem, az motoszkal a fejemben, mi lenne ha a ket darabot egymasnak hattal osszeragasztanam, mondjuk ketoladlu szonyegragaszto szalaggal. Az biztosan nem huzna meg a bort, de igy talan jobb tartasa lenne. Vagy csak elrontanam az egeszet... Szerintetek?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #109 Dátum: 2010. Május 12. - 15:26:54 »
Ha megfogod a két végét és kihúzod megnyúlik? Ha nem, akkor nem kell vele foglalkozni!
Simán pasztát rá, és kész!
Viszont ha nyúlik, akkor inkább ragaszd össze, de szerintem ne kétoldalassal, hanem pl. palmatex-szel. Az kifejezetten bőripari ragasztáshoz ajánlott (nagyapám anno mindig azt használta)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #110 Dátum: 2010. Május 12. - 18:26:07 »
Kicsit nyulik, ezert is kerdeztem. Osszeragasztottam szepen palmatex-szel. Most mar csak annyi kerdesem van, hogy mennyi a teljes szaradasi ideje? Az rendben, hogy 10-30 perc utan kell osszenyomi a ket feluletet, ez megvolt. De mennyi ido mire teljes a kotes es kiprobalhatom?

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Bőrök
« Válasz #111 Dátum: 2010. Május 12. - 18:36:07 »
Ha jól tudom a száradási idő 24 óra, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #112 Dátum: 2010. Május 12. - 21:01:28 »
min. 24 óra
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Bőrök
« Válasz #113 Dátum: 2010. Május 13. - 11:51:04 »
Rendeltem amcsiból 3" széles szíjat. 2 db szíj egy fülre téve, egyik szövet, másik bőr. Szépnek tűnik, remélem nem sz@r.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #114 Dátum: 2010. Május 13. - 13:01:49 »
Rendeltem amcsiból 3" széles szíjat. 2 db szíj egy fülre téve, egyik szövet, másik bőr. Szépnek tűnik, remélem nem sz@r.

Honnan? Milyet?

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Bőrök
« Válasz #115 Dátum: 2010. Május 13. - 14:24:31 »
Ilyetet a Íbéjről!

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #116 Dátum: 2010. Május 13. - 21:08:21 »
Sziasztok !

A késes borotválkozásaim előfutáraként ma átvettem a Raga mester által készített fenő bőrömet.

Kérdés a témában tapasztaltakhoz: a bőr valami nagyon vékony ápoló olajjal be van engedve, elegendő-e ez a fürdőszobai tárolásához ? ( buta kérdés egyáltalán mindenki ott tárolja ?? mert már a helye is megvan... ;D)

( nem bírtam megállni és neki engedtem egy 440C-s késemet, hűűűűűűűű ha ez borotvánál is így fog működni, meg leszek elégedve)

A jövő héten még elmegyek egy ilyenért :   http://www.pedman.hu/?a=iprof&item=TK040

Aztán bőrből egyenlőre ennyi, bár a vászon/bőr kombo még érdekes lehet.... ;)


Üdv.: Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #117 Dátum: 2010. Május 13. - 21:34:53 »
Salmo -

elvileg tarolhatod a furdoben, ket dologra azert erdemes figyelni: ne a radiator mellett tarold, legalabbis a futesi szezonban ne, illetve nem art ha a furdonek jo a szellozese, nyilvan az allandoan magas paratartalom sem tul jo neki. De normal esetben nem lehet problema. Azt pedig Ragatol kellene megkerdezni, hogy milyen idokozonkent erdemes olajjal kicsit apolni a bort, ha egyaltalan kell. Sokan azt csinaljak, hogy hasznalat elott kezfejjel vagy alkarral kicsit megdorzsolik a bort, ezzel egyreszt bemelegszik a bor, masreszt a borodrol atkerul ra annyi olaj, ami elegendo a karbantartasahoz.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #118 Dátum: 2010. Május 13. - 21:51:36 »
Salmo,

én 2 éve ott tárolom a fürdőben a bőreimet (1 sima, 1 pasztás), semmi bajuk. Ami az olajzást illeti, én kb. fél évente cseppentek rá 2-3 csepp olívaolajat, és azt dörzsölöm bele. (Az enyém kezeletlen volt.)

Azt esetleg tudod, hogy milyen olajjal van beeresztve a Raga féle bőr?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #119 Dátum: 2010. Május 13. - 22:26:45 »
Köszönöm  a válaszaitokat !

Mry - beszélek Ragával, és megkérdezem.

Cotag -ez az alkaros megoldás tetszik, ötletes tényleg ( mondjuk az erősen szőrős alkarommal, ez nem tudom mit befolyásol  ;D )

És még mindig bőr : tud valaki olyan helyet ahol egyszerre fellelhető/rendelhető/vásárolható a Dovo piros, sárga, zöld jelölésű tubusos pasztája ? Mert a nyeles fenő bőrt megpróbálnám pasztával.

Gondolkodom más irányban is. Nagyon nagy ( tonnás) mennyiségben használunk színező pasztákat amelyek közül sok szervetlen van ( titán dioxid, vas-oxid, vagy króm-oxid) utána járok a  pigment szemcsék méretének, és már csak valami semleges krémbe kellene be diszpergálni....
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici