Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 298289 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #675 Dátum: 2013. November 26. - 15:02:46 »
Köszi, Penge! ;D Kb. 20 éve varrtam.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bőrök
« Válasz #676 Dátum: 2013. November 26. - 16:01:07 »
Bőr vásárlás előtt állva ...kérdezném a szakavatottakat.. az előbbi oldalon szereplő  "3" Wide "Big Daddy" Leather Strop" ...jó vásár???
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Bőrök
« Válasz #677 Dátum: 2013. November 26. - 16:43:10 »
Jó lenne, ha valai elhivatott embör ezt is összefoglalná a wikibe tudástárba, hogy ne kelljen körbe-körbe ugyanazokat kérdezni... pl. milyen bőrök vannak, mi a jó szélesség, vastagság, anyagok, hossz, bejáratás, karbantartás, pasztázás, olajozás, fenés alapjai... akinek ez megvan, annak egy pár nap alatt kiforrt anyaggá-írássá válhat, és sokaknak nagy segítség lenne... :hat:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #678 Dátum: 2013. November 26. - 17:10:08 »
Én nagy megelégedéssel használtam, aztán kiszálltam a késes témából. Igaza van Ferinek, talán puhább lehetne...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bőrök
« Válasz #679 Dátum: 2013. November 26. - 20:05:49 »
tritek: Ez egy hatalmas nagy igazság...ott a pont!!

tothzoltan: A bőrt foglalom  :crazy:
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #680 Dátum: 2013. November 26. - 21:27:47 »
Tisztelt budapesti fórumtársak!

Ha valakit érdekel egy fenőszij készitéséhez alkalmas lenszalag, akkor e hét péntek v szombat este a XIII.-ik kerületi Babér utca környékén szivesen átadom egy 50 mm széles, 47 cm hosszú darabját (az a fellelt darab fele - a másik saját használatra kell) Természetesen téritésmentesen adom, de sehova nem tudom vinni: tényleg időben érte kéne jönni. Ezen felül, ha valakit érdekel valamelyik általam hirdetett termék, szivesen elviszem megtapizásra. Ugyanott, és ugyanakkor.

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #681 Dátum: 2013. November 27. - 10:49:12 »
cbandi-nak foglalom!  :thumbup:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Bőrök
« Válasz #682 Dátum: 2013. November 28. - 18:11:22 »

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Bőrök
« Válasz #683 Dátum: 2013. December 08. - 12:11:49 »
Szép napot Urak, ma megjött a csomag Gregg-től vissza. A GD éles, de a bőrrel ő is mondta lesz egy kis gond. Fogásra puha , jó minőségű, de mivel kínából kettéhajtva érkezett, van rajta középen egy kis törés, ha lehet annak nevezni. Van esetleg valami mód rá, hogy megmentsem ezt?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #684 Dátum: 2013. December 11. - 23:11:12 »
Nem vagyok válogatós fenőbőr tekintetében, ezen is elkezdtem fenni. Aztán hamar abba is hagytam. Sprőd, akadozik rajta a penge. Elképzelhető, hogy fel lehet puhítani, meg kiegyengetni...de így biztosan nem használnám borotva fenésre.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Re:Bőrök
« Válasz #685 Dátum: 2013. December 12. - 02:05:33 »
Ha megengedsz egy tanácsot, én bekenném olajjal/zsírral utána pedig durván beledörzsölném cipőkefével (vagy amilyen van, mintha a kedvenc bőr cipőd suvickolnád fényesre  ;D) Nekem bevált. Ha túlzásba viszed az anyagot, megeshet hogy vékony barnás zsírréteg fog lerakódni a penge gerincéhez fenéskor, egy jó darabig. -persze ezt egy mozdulat letörölni, csak engem zavar.

Gyűrődés: Más bőrét nem akarom vásárra vinni, de én áztattam már be bőrt tiszta, hideg vízbe 12 órára. Semmi baja nem lett, sőt mivel egy evezőre kellett rátennem, oda kifejezetten ajánlott, mert megpuhul a bőr, az ember vizesen ráfeszíti, megszögeli, és mire megszárad, tökéletesen rászorul. Juteszembe aztán az egyik fenőszíjammal is megtettem ugyanezt.  Működik. A szárítás után természetesen bezsíroztam.
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #686 Dátum: 2013. December 12. - 08:19:16 »
Nekem tetszik Miki tanácsa, valami ilyesmire gondoltam én is. :thumbup: Ha enyém lenne ez a bőr, megcsinálnám vele. Nagy kockázatot nem vállalsz.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #687 Dátum: 2013. December 12. - 09:03:10 »
 :2thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bőrök
« Válasz #688 Dátum: 2013. December 12. - 09:41:21 »
A kencék - akár olaj, zsír, stb, de még a faggyú is - nem szívódik be teljes keresztmetszetében, főleg ilyen vastag bőrnél.
Ezért szoktam én a bőr cuccaimat (cipő, öv, tarsoly, óraszíj, fenőbőr) munkalapolajjal kezelni. Beszívódik és nem száradó. IKEA-ban is kapható.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bőrök
« Válasz #689 Dátum: 2013. December 12. - 10:22:47 »
Nagyan vastagon paraffin olaj a gyógyszertári.Bekened egy vízszintes felületen pl. konyhapult, hogy utána azt letudd takarítani. Többször, hogy álljon rajta. ne félj befogja szívni.Utána fogod, fellógatod, súlyozod 1.5l ásványvizes palackkal.  4-5 nap múlva sima lesz.Utána csiszolhatod polírpapírral, fényezheted sörösűveggel.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici