Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 293456 alkalommal)

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Bőrök
« Válasz #705 Dátum: 2014. Január 04. - 14:24:46 »
Chief2 nyilván azt hiszi, Flaschnerék a profik. Sajnos nem, így a "meg van élezve eléggé" fogalom nem jelenti azt, hogy az új kés emberi bőr borotválására is alkalmas. Szóval még egyszer: vidd el valamelyik élezni tudó fórumtárshoz...

Hello

személy szerint két kést is vettem a Váci utcában egy régi felújítottat /5/8 Tückmar-t/ és egy vadi újat is /7/8 Henkels Friodur-t/, mindkettőt a Flaschnerék élezték, megvettem hozzá az általuk ajánlott hasított bőr keretes bőrfenőt /4 cm X 22 cm/ és azóta is vidáman elvagyok, tökéletes eredménnyel borotválkozom.
Hozzá teszem, ha nem lennék tökéletesen elégedett már lenne Dovo vagy akár Kanayama fenőbőröm és élezés ügyben is kerestem volna Salmo-t vagy Jenessanyi-t.

azóta keresztül kasul végigolvastam az élezés, bőrözés  topikokat is, és rájöttem ha előbb olvastam volna, soha  nem vettem volna ilyen fenőbőrt sőt máshol is vásároltam volna.

Nyilván mint kezdő késes borotválkozó összehasonlítási alapom kevés, azonban az élezés is működik sőt a gagyinak tűnő bőr is tudja a dolgát.
Szóval lehet, hogy kéne kerülni az ilyen ex katedra kijelentéseket kedves szőrtárs, szerintem a Flaschnerék tudnak élezni.

Hozzá teszem, ha nem ruházok be kövekre én is inkább a fórumos kollegákat keresem szívesebben.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bőrök
« Válasz #706 Dátum: 2014. Január 04. - 14:59:26 »
Chief2 nyilván azt hiszi, Flaschnerék a profik. Sajnos nem, így a "meg van élezve eléggé" fogalom nem jelenti azt, hogy az új kés emberi bőr borotválására is alkalmas. Szóval még egyszer: vidd el valamelyik élezni tudó fórumtárshoz...



Szóval lehet, hogy kéne kerülni az ilyen ex katedra kijelentéseket kedves szőrtárs, szerintem a Flaschnerék tudnak élezni.


Itt eltérőek lehetnek a vélemények, ugye tudod, nincs is azzal semmi baj. Nem szeretném megítélni a Flaschner család szakértelmét, de én is kaptam tőlük vissza egy ferdén szegecselt, drágán újranyelezett, megélezett kést, aminek az éltartóssága eltűnt, s többszörösen buktam az egész ügyleten. Ettől függetlenül nyugodtan lehet hozzájuk vinni a késeket, én nem fogom.

Nagyon örülök, hogy neked jók a tapasztalataid, de ezzel nincs mindenki így.  :handshake:
Sheffield-England

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #707 Dátum: 2014. Január 04. - 18:34:37 »
Kaptam vissza Flasitól shave readynek mondott életlen kést, Salmo fente meg végül. Ez az én tapasztalatom, de örülök, hogy neked minden rendben volt.

személy szerint két kést is vettem a Váci utcában egy régi felújítottat /5/8 Tückmar-t/ és egy vadi újat is /7/8 Henkels Friodur-t/, mindkettőt a Flaschnerék élezték, megvettem hozzá az általuk ajánlott hasított bőr keretes bőrfenőt /4 cm X 22 cm/ és azóta is vidáman elvagyok, tökéletes eredménnyel borotválkozom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Bőrök
« Válasz #708 Dátum: 2014. Január 04. - 23:30:30 »
Flaschnernek, ahogy leszűrtem az eddigiekből, nem személyes tapasztalat, nem a szaktudásával lehet a baj, hanem a hozzààllàsàval. Akivel jóban van azoknak biztos klasszul dolgozik, de írta valaki azt is, hogy ismeretlenül bemenve a boltjába, rossz tapasztalatot szerzett. Itt a fórumon is próbálkozott megnyilvánulni párszor, de elég sikertelenül, abba is hagyta. Én, talán helytelenül ugyan, de nem kaptam kedvet, hogy felkeressem, mert az ilyen emberekkel (hangsúlyozom: nem rossz, vagy jó) nem tudok mit kezdeni. Ez nem értékítélet, csak nagyon más világ. A hiba lehet, hogy az én készülékemben (is) van. Vállalom.

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Bőrök
« Válasz #709 Dátum: 2014. Január 05. - 10:43:32 »

személy szerint két kést is vettem a Váci utcában egy régi felújítottat /5/8 Tückmar-t/ és egy vadi újat is ...
Az a vadi új Friodur maratott vagy beütõs feliratos?

Volt mindkettő, beütőset vettem.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #710 Dátum: 2014. Január 05. - 11:37:36 »
Flaschnernek, ahogy leszűrtem az eddigiekből, nem személyes tapasztalat, nem a szaktudásával lehet a baj, hanem a hozzààllàsàval. Akivel jóban van azoknak biztos klasszul dolgozik, de írta valaki azt is, hogy ismeretlenül bemenve a boltjába, rossz tapasztalatot szerzett. Itt a fórumon is próbálkozott megnyilvánulni párszor, de elég sikertelenül, abba is hagyta. Én, talán helytelenül ugyan, de nem kaptam kedvet, hogy felkeressem, mert az ilyen emberekkel (hangsúlyozom: nem rossz, vagy jó) nem tudok mit kezdeni. Ez nem értékítélet, csak nagyon más világ. A hiba lehet, hogy az én készülékemben (is) van. Vállalom.

Teljesen egyetértek az első mondatoddal. A szakértelemmel/tudással biztos nincs probléma. A hozzáállással viszont annál inkább. Nemrég beszélgettem Flaschinek egy jó barátjával, ő is mondta, hogy nem tudja mi van mostanában Flaschivel, de nagyon el van komolytalanodva.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #711 Dátum: 2014. Január 05. - 13:44:32 »
Sajnos szakértelem ide vagy oda, ha a munka amit kiadnak a kezükből az olyan amilyen. A borotváiknak a köszörülése amiket láttam eddig azok nagyon rendben voltak, meg amiket újraköszörültek azok is, de a nyeleik azok gyalázatosak (gyári műanyag, meg gyári fa), amiket ő maga csinált azok meg egy kis jóindulattal középszerűek. Az élezés nem tudom hány esetben sikerül jól a késeiknél, de már számolni se tudom hányan panaszkodtak hogy használhatatlan éllel kapták meg a "frissen élezett" késüket, többen azután hogy 1-2 alkalommal visszavitték újraéleztetni, és ugyanolyan szarul kapták vissza.

Akinek jó tapasztalatai vannak velük az menjen hozzájuk nyugodtan, csak ne abban a hitben menjen oda hogy ott fogja megkapni a legjobb minőségű munkát a pénzéért.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #712 Dátum: 2014. Január 05. - 20:35:00 »

Vadi új már nagyon régóta maratott van csak.
A Flaschner mûhelybõl meg már annyi vadi újnak mondott ilyen beütôs került ki, hogy ihajj.

Miért nem lehet korrektul megmondani az érdeklõdõknek, hogy ezek Flashi mester által szépen felújított vagy befejezett, vagy csak egy kis polírt kapott kések.
Tehát ezek a NOS vadder új gyári állapottól nagyon messze vannak. Ha erre konkrétan rákérdezel megy a süketelés.
Nem Henckels gyári csonagolásban, kísérô papírral vannak. Miért kell a rizsa?

Ezek Flasi által befejezett kések. Kelemennek is volt néhány, ugyanabból a forrásból származó nyers penge, én láttam őket még leköszörűlés előtt. Nincs ezzel semmi gond, sőt mint tudjuk a régebbi anygok általában jobbak. A probléma csak ott van ha nem őszinte az ember és megy a hanta.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #713 Dátum: 2014. Január 06. - 09:55:31 »

 Nincs ezzel semmi gond, sőt mint tudjuk a régebbi anygok általában jobbak.

Háát nem tudom. Azért vannak most is jó kés anyagok. A GD-jaim mind kitűnő minőségű szénacélok.

Készítettem késeket és azok is kiváló anyagból vannak.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #714 Dátum: 2014. Január 06. - 10:27:42 »
Bőrökkel kapcsolatos esetleges közérdekű:

Volt olyan bőröm, amibe szerencsétlen módon belevágtam. Nos Bivalyos ragasztóval meg tudtam reparálni

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Bőrök
« Válasz #715 Dátum: 2014. Január 06. - 11:24:37 »

Vadi új már nagyon régóta maratott van csak.
A Flaschner mûhelybõl meg már annyi vadi újnak mondott ilyen beütôs került ki, hogy ihajj.

Miért nem lehet korrektul megmondani az érdeklõdõknek, hogy ezek Flashi mester által szépen felújított vagy befejezett, vagy csak egy kis polírt kapott kések.
Tehát ezek a NOS vadder új gyári állapottól nagyon messze vannak. Ha erre konkrétan rákérdezel megy a süketelés.
Nem Henckels gyári csonagolásban, kísérô papírral vannak. Miért kell a rizsa?

Ezek Flasi által befejezett kések. Kelemennek is volt néhány, ugyanabból a forrásból származó nyers penge, én láttam őket még leköszörűlés előtt. Nincs ezzel semmi gond, sőt mint tudjuk a régebbi anygok általában jobbak. A probléma csak ott van ha nem őszinte az ember és megy a hanta.

Kedves fehege, ZOZO

lehet én nem voltam pontos amikor azt írtam vadi új, teljesen pontosan szerintem új.
A7/8 Friodur megvásárlásánál nem volt egyébként szempontom  hogy csakis új lehet,  sőt nem is kérdeztem rá, tehát Flasiék semmilyen promot
nem nyomtak mellé.
Régóta tetszett ez a penge, makulátlanul nézett ki, gyári nyelén gyári piros fekete Zwilling matricával /több ugyanilyet láttam youtube-on/ fel sem merült, hogy nem új.
Mint tudjuk ezeket a pengéket nem gépek készítik hanem a márka hírnevét méltón képviselő szakik akiket nem véletlenül választottak ki, szóval nekem nem probléma ha Flasi vagy esetleg más készítette.

egyébként semilyen érdekem Őket védeni, nyilván megvan az oka a népszerűségüknek azonban velem korrektek voltak.


Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #716 Dátum: 2014. Január 06. - 14:26:07 »

 Nincs ezzel semmi gond, sőt mint tudjuk a régebbi anygok általában jobbak.

Háát nem tudom. Azért vannak most is jó kés anyagok. A GD-jaim mind kitűnő minőségű szénacélok.

Készítettem késeket és azok is kiváló anyagból vannak.

Nekem van egy Double Arrrow-m(a GD őse), na az tényleg nagyon jó anyagból van. Van viszonylag új kínai koníhakésünk, az is kitűnő anyag.

Nem elérhető chief2

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #717 Dátum: 2014. Január 08. - 00:25:01 »
Ma találkoztam Salmo kollegával a Flasinál vett triton késemet éleztetni.
Nem elég hogy életlenül vettem "újjonan" de kiderült hogy annyira volt új mint éles, Salmo szerint. Ráadásul dupla áron mint kiderült.  :-(
És még 2x megkérdeztem hogy új mert laikusként sem tűnt annak de gondoltam csak nem hazudik a szemembe.
A fenőbőr amit adott hozzá ami hasított "bőr" meg hasonlóan mérsékelt használhatósággal rendelkezik.
Úgyhogy Flasiék ezzel nálam lejáratták magukat.
Jó lenne a fórumon csinálni valami borotvakés wikit mert picit elrettentett hogy 4 évnyi fórumot kell végigolvassak hogy többet tudjak meg a témáról ezért is mentem Flasihoz, sajnos saját káromon tanultam. Bocsi a részben Offot.

Nem elérhető Newbie

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Bőrök
« Válasz #718 Dátum: 2014. Január 08. - 01:24:02 »
Szeretnék hasonló fenőt készíteni, az alapanyagokban megválasztásában vagyok gondban. Az alapjául rétegelt lemezre gondoltam. Ez úgy azt hiszem, könnyen beszerezhető.

Erre jönne rá a bőr (elsődlegesen). Ragasztással. Jó lesz ez a rétegelt lemez? Persze azért nem a legvékonyabb lemezből...
Erre milyen bőrt érdemes/ajánlott tenni?

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Bőrök
« Válasz #719 Dátum: 2014. Január 08. - 09:02:11 »

A fenőbőr amit adott hozzá ami hasított "bőr" meg hasonlóan mérsékelt használhatósággal rendelkezik.


Érdekes ez a gagyi hasított fenő bőr kérdés, én is próbaképpen vettem meg, az ára nem volt tétel egy komolyabbhoz képest,
meg amúgy is kicsinek tartottam /4X22 cm/
Nálam kb 20 borotválkozás óta működik, csak ezen húzom meg.

Feltételezem, hogy ha elég lágy a bőr akkor óriási  különbségek nem lehetnek.



Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici