Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262997 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #735 Dátum: 2014. Január 12. - 09:25:31 »
laikusként kérdezem: ez az infó honnan ered?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #736 Dátum: 2014. Január 12. - 09:44:31 »
Urak!


Legyen lelketek. Attól, hogy ránk nézve nem kellemes kijelentéseket tett a Műköszörűs Hungarikum Mester, sem a Borotvafórum, sem mi nem lettünk se többek, se kevesebbek. Csodálkozó derűvel érdemes szemlélni a  jelenséget.  T.i. az interjú nem rólunk szólt, hanem a Mesterről. Az ő városában. Egy, többek között az ő mesterségét, mondhatni életművét ünneplő rendezvényen. Tehát Őt sztárolták. Ebben a kontextusban (relációban) a Mester, szakmai nagyságát és  géniuszát egyebek mellett azzal kívánta még plasztikusabbá tenni, hogy több évtized alatt fáradságos munkával megszerzett tudását, szakmai tapasztalatát összehasonlította, egy lelkes amatőr társasággal- a borotvafórummal.

Legyen meg neki!

Valószínűleg az emberek 95%-a azt a szakmában becsülettel megöregedett, és a reklám, valamint divattrendek hánykolódó tengerén büszkén és rendületlenül álló világítótornyot látja benne, aki kiveszőben lévő, veszélyeztetett fajként még mindig eredeti, özönvíz előtti mesterségét míveli.

Egy igazi Hungarikum az öreg.  A maga sprőd,faragatlan proletár-melós,tökös-karcos stílusával.  Aki suhanc korában inasként kezdte a köszörülést, és végjárta a mesterség összes sötét bugyrát.  Szívott is rendesen, de kitartó munkával és mindent lebíró elszántsággal Műköszörűs Mester lett. Sőt dinasztia alapító.


Nos, kérem tisztelt éltársak: hol vagyunk mi ehhez? Sehol. Mi a Mesterhez képest a huszonnegyedik órában csatlakoztunk ehhez a témához- ráadásul felhasználó és amatőr oldalról.

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Bőrök
« Válasz #737 Dátum: 2014. Január 12. - 10:16:26 »
Toportyán Úrnak  :+1:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #738 Dátum: 2014. Január 12. - 11:15:31 »
Szeretnék veled egyet érteni, de sajnos nem tudok. Túl sok igazi Mesterembert láttam eddig ahhoz hogy tudjam, hogy a Flaschner családnak a Hungarikumhoz, és a MESTER-séghez az égvilágon semmi közük nincs. Ha őket Mestereknek, és Hungarikumnak neveznénk, azzal azokat degradálnánk le, akik valóban megérdemelnék/lik ezeket a címeket.

Egy ember, aki a szakmájának a Mestere, az nem ilyen! Hozzáállás, alázat, tökéletességre való törekvés, ezek egy Mesterembernek a jellemvonásai, ezeknek minden pontján elvéreznek Flaschnerék. Az hogy rég óta csinálják, meg papírjuk van róla, az sajnos nem jelent semmit.

Ui: Tessék megnézni az imént linkelt videót, majd utána egy Fazekas Józsival vagy Kocsis Ferivel készült interjút, és kristály tiszta lesz miről beszélek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Bőrök
« Válasz #739 Dátum: 2014. Január 12. - 13:00:05 »
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Bőrök
« Válasz #740 Dátum: 2014. Január 12. - 13:04:11 »
Egy igazi Hungarikum az öreg.
Mitől hungarikum? Kést éleznek Magyarország határain túl is. Olyan is van máshol biztosan, hogy potenciális ügyfeleknek lesajnálóan beszólnak.

A kettő kombinációja lenne hungarikum? :D

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #741 Dátum: 2014. Január 12. - 14:47:29 »

Ui:  Kocsis Ferivel készült interjút, és kristály tiszta lesz miről beszélek.

Sanyi !

Szeretnék egyet érteni veled, de sajnos nem tudok. Attól, hogy neked személy szerint sokat segített, sajnos Feri sem marad nagyon el a Topi által írt " sprőd,faragatlan proletár-melós,tökös-karcos stílusával. " Flasitól.

Jó három éve volt egy levél váltásunk Edivel, aminek részben az Ő erre a késes-készítős témakörre való nagyobb rálátása
okán, számomra az volt a konklúziója, hogy nincs, nem lehet, egy mindenki számára elfogadható mesterember. ( és ezzel nem Flasit védem!)

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bőrök
« Válasz #742 Dátum: 2014. Január 12. - 14:50:30 »
Téged mindenki elfogad Tibi. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #743 Dátum: 2014. Január 12. - 16:23:14 »
Ferinek is megvan a maga stílusa (a legtöbb esetben nem ok nélkül, ezt azért hozzátenném), de a szakmához való hozzáállása az hibátlan. Ezért írtam oda Fazekast is, mert belé azért sokan nem szoktak kötni modor és szakmai téren sem :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Bőrök
« Válasz #744 Dátum: 2014. Január 12. - 16:54:39 »
Szeretnék veled egyet érteni, de sajnos nem tudok. Túl sok igazi Mesterembert láttam eddig ahhoz hogy tudjam, hogy a Flaschner családnak a Hungarikumhoz, és a MESTER-séghez az égvilágon semmi közük nincs. Ha őket Mestereknek, és Hungarikumnak neveznénk, azzal azokat degradálnánk le, akik valóban megérdemelnék/lik ezeket a címeket.

Egy ember, aki a szakmájának a Mestere, az nem ilyen! Hozzáállás, alázat, tökéletességre való törekvés, ezek egy Mesterembernek a jellemvonásai, ezeknek minden pontján elvéreznek Flaschnerék. Az hogy rég óta csinálják, meg papírjuk van róla, az sajnos nem jelent semmit.

Ui: Tessék megnézni az imént linkelt videót, majd utána egy Fazekas Józsival vagy Kocsis Ferivel készült interjút, és kristály tiszta lesz miről beszélek.
:+1:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #745 Dátum: 2014. Január 12. - 19:07:23 »
Sanyi!

Elfogadom, amit írtál.  Mester és mester között van különbség.

Ami a "Hungarikumot" illeti: Bevallom a pikírtkedés halovány szándékával írtam. Biztosan nem vagyok eléggé tájékozott, de én jelenleg nem ismerek más műköszörűs mestert idehaza. Ezért bátorkodtam Hungarikumnak nevezni, és nem azért mert kizárólag csak hazánkban van ilyen. Tévesen használtam a jelzőt, amiért elnézést kérek.

Ami a "Mestert" illeti: Abban is igazad van, hogy a Mester titulushoz- mint ahogyan az keleten jogosan értelmezik- Életbölcsesség, szerénység, egyetemes szeretet és egyéb,a személyiségfejlődés magasabb szintjén lévő lelkere jellemző érettség társul. Lásd az általad idézett Pyrastert.  :handshake: :2thumbup: (A másik urat nem ismerem) Egyébként ez a meghatározás áll hozzám is közelebb.


Egy dolgot azonban bizton állíthatok. Flaschinak a műköszörűs szakma törvényei szerint  mesterlevele van. Ilyen értelemben tehát mester. Pont.

A stílusa pedig őt minősíti, nem minket.

Ajánlom figyelmedbe: http://terebess.hu/keletkultinfo/utereny.html

:-)
Toportyán


 

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Bőrök
« Válasz #746 Dátum: 2014. Január 12. - 21:26:25 »
Csináltam pár nagy nagyítású képet a borotvakéseim éléről. Az egyik bőrözés után, a másik kettő előtte.
A hozzáértők véleményére lennék kíváncsi, hogy ezek az élek megfelelőek-é.
Dovo (ezt a késem használom a legtöbbet, valamikor ősszel esett át egy Jenessanyi féle élezésen) bőrözés után:


Thomas Turner & CO bőrözés nélkül


Witte & CO bőrözés nélkül
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #747 Dátum: 2014. Január 12. - 21:47:21 »
Ezt így nem igazán tudnám megállapítani. Nekem egyrészt ennél nagyobb felbontás kellene, másrészt a Dovo-ra árnyék esik, ebből nem sok látszik. A Witte & CO egy kicsit fűrészesnek tűnik, de szerintem még ez sem biztos, hogy baj. A hajszálteszt, és az "éles" próba többet elárul a kés éléről, szerintem.
Amelyikkel neked nem megfelelő a borotválkozás bőrözés után, annak nem jó az éle (neked, de lehet, hogy abszolút értékben sem). ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Bőrök
« Válasz #748 Dátum: 2014. Január 12. - 21:51:36 »
Köszönöm a segítséget!

Dovo viszi a hajszálat.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Bőrök
« Válasz #749 Dátum: 2014. Január 12. - 22:01:45 »
Megpróbáltam a Dovo-ról egy nem árnyékosat csinálni.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici