Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262976 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Bőrök
« Válasz #210 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 21:12:01 »
Ma megérkezett a vateráról a feszítős fenőm. Olyan rozsdás volt, hogy azt hittem nem tudok vele mit kezdeni. Aztán ügyeskedéssel mégis szét tudtam kapni darabokra. Most következik a rozsdátlanítás. A bőr belső részén van egy szövetes-műanyagos réteg, amit már a ragasztás teljesen elengedett. Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek érdemes e visszaragasztani?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #211 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 12:22:59 »
mindenképpen, mert az valószinüleg azért van rajta, hogy ne tudjon nyúlni a bőr

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Bőrök
« Válasz #212 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 20:49:56 »
Vazelinen kívül mondjatok már nekem valami könnyen hozzáférhető kencét amivel lehet kezelni a bőrt.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #213 Dátum: 2010. Szeptember 10. - 07:13:54 »
Vazelinen kívül mondjatok már nekem valami könnyen hozzáférhető kencét amivel lehet kezelni a bőrt.

A kérdés, hogy milyen célra kell a kence? Kondicionálni a bőrt (fenntartani a meglévő állapotot), mert akkor pl. egy csepp olívaolaj (több helyen olvastam már, sőt személyes tapasztalatom is van, hogy működik), vagy használat előtt tenyérrel megdörzsölni.

Ha nagyobb karbantartás a cél (pl. visszaadni a rugalmasságot), akkor bőrzsír (bár, ennél a vazelin könnyebben beszerezhető), kis babaolaj, birkafaggyú.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Bőrök
« Válasz #214 Dátum: 2010. Szeptember 10. - 08:59:41 »
A rugalmasság visszaadása a cél.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #215 Dátum: 2010. Szeptember 10. - 11:41:46 »
Akkor érdemesebb kicsit utánajárni. Nem tudom, mennyire van rossz állapotban a bőr, de szerintem még mindig a bőrzsír, vagy esetleg a vazelin jöhet szóba. Mondjuk, amit nekem anno bőrkabát ápolására ajánlottak, az a paraffinolaj. Esetleg azt is meg lehet próbálni. Paraffinolajat, vazelint gyógyszertárban kapsz.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

endre

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #216 Dátum: 2010. November 02. - 16:04:23 »
Felmerült bennem a gondolat, hogy magamnak csinálok/csináltatok szíjat, de a bőr anyagát tekintve nem sikerült dűlőre jutnom az itt és eddig leírtak alapján. Általában 3 típus került említésre:
-kruppon
-talpbőr
-hasszél

A zavaromat még fokozandó, ma voltam a Fürjesnél és egy másik kis cipészkellékesnél is. Amit kruppon néven láttam, az valami 4~5mm vastag, iszonyat kemény anyag volt... Tényleg ez kell nekem? ??? Ez rettenetesen merev, ezzel ölni lehetne :-[ A hasszél sokkal szimpatikusabbnak tűnt, mert valahogy rugalmasabb volt. Fürjesnél valamivel vékonyabbat találtam ebből, míg a kis kellékesnél kb. 5 mm-es volt. Itt láttam egy nagyon finom, de sokkal lágyabb bőrt, valami "zsíros marha akármi" volt a neve. Nekem ez volt a legszimpatikusabb. Mennyire szentírás, hogy ilyen és ilyen típust kell felhasználni? Vagy inkább csak felületi paraméterek számítanak? Úgy látom, hogy pl. a hasszél és a zsíros marhabőr is alkalmazásra került már egyeseknél.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #217 Dátum: 2010. November 02. - 16:49:57 »
Semennyire. Legyen sima a felülete, és legyen szép puha, hogy annyira eldeformálódjon amennyire kell. Ha ez a kettő teljesül, akkor használható lesz mindenképp. A felülete NAGYON sima legyen :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #218 Dátum: 2010. November 03. - 07:56:24 »
Endre,

először is üdv, itt közöttünk. Ami a bőröket illeti, a Fürjesnél én is jártam már párszor, nem tudtak olyan bőrt mutatni, ami megfelelő lett volna a célra. A kruppon is jó lehet, de ami náluk volt, az sajnos nem volt elég sima felületű. Megkérdezhetem, hogy melyik volt a másik bőrös bolt, ahol jártál?

Ha a "legjobbat" szeretnéd, akkor bagaria (németül: Juchtenleder) bőrt keress. (Elég nehéz lesz találni...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

endre

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #219 Dátum: 2010. November 03. - 09:34:21 »
Endre,

először is üdv, itt közöttünk.
Üdvözletem! Kissé pironkodva megjegyzem, hogy a bemutatkozás azért maradt el, mert kezdőnek számítok, s nem túl sokat tudok mondani a borotválkozás és a közöttem eddig kialakult viszonyról ;). A késes borotválkozásra "most gyúrok", lsd. továbbiak.
Idézet
Megkérdezhetem, hogy melyik volt a másik bőrös bolt, ahol jártál?
Bp., VI. kerület Vörösmarty u. - cipészkellékes
Kb. a Nyugati és az Oktogon között. Itt a hasszél elég szép volt, de néhol (hajtogatás) ráncosodott. Igaz, ez csak kb. 80 centinként jelentkezett, tehát megvolt egy szíjnyi anyag. A zsíros marhabőrt csak futólag néztem, mert azt hittem, azt úgysem használják erre a célra. Pedig az tényleg simának tűnt. Ja, függesztett szíjra gondoltam...

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Bőrök
« Válasz #220 Dátum: 2010. November 03. - 10:21:15 »
Bp., VI. kerület Vörösmarty u. - cipészkellékes
Kb. a Nyugati és az Oktogon között. Itt a hasszél elég szép volt, de néhol (hajtogatás) ráncosodott. Igaz, ez csak kb. 80 centinként jelentkezett, tehát megvolt egy szíjnyi anyag. A zsíros marhabőrt csak futólag néztem, mert azt hittem, azt úgysem használják erre a célra. Pedig az tényleg simának tűnt. Ja, függesztett szíjra gondoltam...
Milyen mákom van, pont Kecskeméten van egy székhelye ennek a cégnek: http://www.korrektinfo.hu/index.php?oldal=ceg&nev=bagaria__bor_-_cipokellek_rovidaru_-_kereskedes :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #221 Dátum: 2010. November 03. - 11:19:48 »
Endre,

először is üdv, itt közöttünk.
Üdvözletem! Kissé pironkodva megjegyzem, hogy a bemutatkozás azért maradt el, mert kezdőnek számítok, s nem túl sokat tudok mondani a borotválkozás és a közöttem eddig kialakult viszonyról ;). A késes borotválkozásra "most gyúrok", lsd. továbbiak.

Nem gond, nem azért írtam, bár csak halkan jegyzem meg, hogy: van egy általános bemutatkozó topikunk, ott nem kell feltétlen a borotválkozási szokásokkal kezdeni, pár szó magadról bőven elég... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #222 Dátum: 2010. November 03. - 11:22:39 »
Bp., VI. kerület Vörösmarty u. - cipészkellékes
Kb. a Nyugati és az Oktogon között. Itt a hasszél elég szép volt, de néhol (hajtogatás) ráncosodott. Igaz, ez csak kb. 80 centinként jelentkezett, tehát megvolt egy szíjnyi anyag. A zsíros marhabőrt csak futólag néztem, mert azt hittem, azt úgysem használják erre a célra. Pedig az tényleg simának tűnt. Ja, függesztett szíjra gondoltam...
Milyen mákom van, pont Kecskeméten van egy székhelye ennek a cégnek: http://www.korrektinfo.hu/index.php?oldal=ceg&nev=bagaria__bor_-_cipokellek_rovidaru_-_kereskedes :)

Toxin, ez az "üzlethálózat"  ;D szerintem csak a nevében bagaria, de ha esetleg arra jársz, megtennéd, hogy beugrasz, és rákérdezel, hogy esetleg lehet-e náluk kapni ilyen típusú bőrt? (Én a Fürjesnél voltam, rákérdeztem, mire az eladó nézett rám bután...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #223 Dátum: 2010. November 03. - 12:21:20 »
az eladó nézett rám bután...)

Mert ez nála alapállás..... eddig háromszor voltam ott, és ha ugyanarról a kopasz fickóról beszélünk, akkor az " énmindenttudoktemegyhülyevásárlóvagy" tipusú eladóval álltam szembe...   >:( >:(

salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #224 Dátum: 2010. November 03. - 12:25:34 »
Igen, az volt az...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici