Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 298290 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #825 Dátum: 2014. Április 30. - 13:34:39 »
Szerintem igen.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #826 Dátum: 2014. Április 30. - 19:13:24 »
Én nem vennék mégegyszer, az enyém kiszáradt.

Big Daddy-t érdemes beszerezni?
Szimpatikus a szélessége....és a minőségére se nagyon hallottam panaszt. Ár/érték arányban is jónak tűnik.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #827 Dátum: 2014. Május 03. - 12:42:30 »
1 pro - 1 kontra
Még valaki? :)
(szerintem)

Nem elérhető d81p

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Bőrök
« Válasz #828 Dátum: 2014. Május 03. - 16:18:51 »
Big Daddy-t érdemes beszerezni?
Szimpatikus a szélessége....és a minőségére se nagyon hallottam panaszt. Ár/érték arányban is jónak tűnik.

Én is e miatt választottam, bár az enyém még egész új nincs meg olyan régóta, nekem bejön/jött. Ajánlom én is. :2thumbup:

Én nem vennék mégegyszer, az enyém kiszáradt.


 Ákos mennyi idő volt kb. mire kiszáradt nálad?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #829 Dátum: 2014. Május 03. - 16:31:22 »
kb. 2-3 év kellett neki.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #830 Dátum: 2014. Május 06. - 11:28:41 »
A Whipped dog honlapon Neatsfoot oilt adnak a bőrök mellé. Kicsit nyomoztam, és azt találtam, hogy ez nem más mint szaruolaj, amit a lószerszámok puhítására is használnak.

Bőr ápolási javaslatként paraffinolajat, olivaolajat, méhviaszt, meg saját tenyér/homlok rádörgölést olvastam már itt a fórumon, de a szaruolaj mintha kimaradt volna.

Vélemények, tapasztalatok?

Egy ilyen adag a fórum minden tagjának elég lenne: :)
http://piacter.lovasok.hu/felszereles-apolasa/pure-neatsfoot-oil-tiszta-szaruolaj-ikiszereles-500mli/15579
(szerintem)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #831 Dátum: 2014. Május 09. - 13:16:11 »
Uraim!

Jelenleg egy Big Daddy, vagy annak keskenyebb változata vásárlásán gondolkodom, de kicsit elbizonytalanított bgakos tapasztalata, miszerint 2-3 év alatt ki tud száradni egy ilyen bőr. Emiatt végigolvastam (újra) ezt a topicot, de az alábbi kérdésekre nem találtam közmegegyezéses választ:

 - Újonnan vásárolt bőrt mivel/ hogyan kell bepuhítani? Kell-e egyáltalán csinálni vele valamit? Korábbi hozzászólásban volt hogy Flasi mesternél valaki látott ilyet...
 - Hol a legcélszerűbb tárolni? Fürdőben, nappaliban, párában, szárazon, dobozában stb...?
 - Mi a legjobb a fenőbőr ápolására, hogy megőrizze a fenésre alkalmas állapotát és ne száradjon ki? Mit és milyen gyakran kell használni? (Kb 10 féle példát találtam ebben a topicban, de mindegyik úgy kezdődik, hogy "Szerintem" vagy "Én úgy szoktam, hogy ". De mi a tuti? A borbélyok mit használtak? Dédapáink mivel ápolták? Lehet, hogy ők tudták a bevált receptet....)

Big Daddy leírásánál ezt találtam:
For Best Results use water and soap on the leather, such as your shave brush with shave soap. Also use the palm of your hand to rub the leather strop occasionally as well as Neatsfoot oil and Saddle Soap to help keep the leather pliable.

Vagyis a legjobb eredmény érdekében (gondolom új bőrnél is) ajánlják a borotvaszappanos bedörzsölést használatát, tenyérrel dörzsölést, és alkalmanként szaruolajjal és nyereg szappannal(ez mi?:)) történő ápolást.  Ezek szerint ez lenne a tuti recept? A forgalmazó csak-csak ért hozzá.... :fejtor:

Elnézést, ha sok kérdést tettem fel egyszerre, de úgy gondolom, hogy ha az ember megvesz egy bőrt, akkor az ápolásához szükséges dolgokat is be kell szerezni. Szóval ezen a területen is szeretnék felkészült lenni, mielőtt beruházok. :)

Előre is köszönöm a segítséget!  :hat:
(szerintem)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Bőrök
« Válasz #832 Dátum: 2014. Május 09. - 13:43:18 »
Nyeregszappanom van, igen kiváló bőrtisztító szer, de bőrápolónak azért nem nevezném. Megjelenése, tapintása alapján leginkább glicerin alapú borotvaszappanra emlékeztet. Ilyesmi:



Egyébként a bőr kiszáradásával kapcsolatos elméleteket én még akkor is fenntartással kezelném, ha szavahihető fórumtagoktól hallom. Ilyesmi szerintem csak a teljesen hibásan készített/kezelt bőráruval történhet. Vannak több évtizedes táskáim, amiket borzalmas pinceszagúan lomtalanítottam, és benzines(!), nyeregszappanos tisztítás után is hibátlanok. A bőr normális esetben nem szárad ki, ilyen jelenség egyszerűen nincs. Ha lenne, nem létezhetne mondjuk bőr autókárpit (télen -20 fok, nyáron +60, iszonyat mennyiségű UV, savas, sós izzadtság, páratartalom-változások percek alatt, stb.). Ehhez képest a fenőbőrrel úgy bánunk, mint a középkori kódexekkel, szóval nemá!

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Bőrök
« Válasz #833 Dátum: 2014. Május 09. - 13:52:49 »
Bőrápolásban sokat nem kockáztatsz, ha lovasboltba més ezügyben (esetleg a decathlonban is vannak ilyen jellegű cuccok). Én úgy találtam a fórumon olvasottak alapján, -kicsit sarkítva - h vagy csúcskategóriás japó bőr, vagy mindegy is :-) Így eleinte bőrszijon fentem, aztán vettem egy halom bőrhulladékot és azok közül kiteszteltem melyik a legoptimálisabb - most azt használom
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Bőrök
« Válasz #834 Dátum: 2014. Május 13. - 22:13:44 »
Forri - megvetted végül a Big Daddy-t?
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #835 Dátum: 2014. Május 14. - 08:13:11 »
Forri - megvetted végül a Big Daddy-t?
Még nem győztem meg magam. :)
(szerintem)

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Bőrök
« Válasz #836 Dátum: 2014. Május 14. - 09:15:35 »
Forri - megvetted végül a Big Daddy-t?
Még nem győztem meg magam. :)
Ez lenne az első bőröd?
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #837 Dátum: 2014. Május 14. - 09:32:54 »
Forri - megvetted végül a Big Daddy-t?
Még nem győztem meg magam. :)
Ez lenne az első bőröd?
Igen, pont ezért vacillálok kicsit. Van egy extrametálos, nyeles, azon gyakorlok, de akasztós még nem volt.

(szerintem)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Bőrök
« Válasz #838 Dátum: 2014. Május 14. - 13:03:47 »
Urak, át akarok passzolni egy itteni kezdő kollégának egy fenőbőrt. Ez egy longball-féle bőr, csak egy kicsit megráncosodott. Mivel sem én, sem a leendő tulaj nem túl nagy szakértő ebben, ezért felteszem a kérdéseimet:

1. Jelen állapotában lehet-e normálisan borotvafenésre használni?
2. Ha nem, mit lehet vele tenni, hogy jó legyen?




Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Bőrök
« Válasz #839 Dátum: 2014. Május 15. - 18:00:45 »
Nincs senki, aki tudná a választ?
 :nemtom:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici