Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 295501 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #840 Dátum: 2014. Május 15. - 18:04:01 »
Sanyit tudnám idézni:

Nekem is volt már ilyen, könnyen lehet orvosolni. Vegyél egy jó hideg üveg sört, és idd meg. Ezután fogj valami jó borotvaszappant, csinálj belőle egy jó adag habot a pamacsoddal. Az üvegről szedd le a papírt, és tisztítsd meg szépen az oldalát. Fogd meg a bőrt, tedd le a földre, kend be a területet, és a sörösüveg sima oldalával jó erősen dörzsöld amíg nem javul a dolog. 100%-os javulást ugyan nem lehet elérni, de teljesen használható állapotba fog kerülni utána. Ha így nem tetszik, akkor csiszolópapírral csiszold le, kend be bőrápolóval, és máris használható.

Persze első körben küldj nekik mailt panasszal, hátha cserélik, vagy küldenek újat. De ha ez nem jön be, az általam leírt mindkét módszer működik, és le lett már többször is tesztelve :)

Idővel amúgy magától is eltűnne, de elég zavaró úgy használni hogy a bumszlikon mindig ugrik a kés.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #841 Dátum: 2014. Május 15. - 21:03:22 »
Azért nem írtam, mivel túl slendrián vagyok bőrök tekintetében. Bíztam benne, hogy szakértő választ kap Kuni.
Jómagam használnám így ahogy van, szerintem tökéletesen fog működni. Egyébként nem hinném, hogy kijönnének azok a ráncok.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Bőrök
« Válasz #842 Dátum: 2014. Május 15. - 21:09:52 »
Mondjuk mindket valasz meg a jobbik eset.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #843 Dátum: 2014. Május 15. - 21:11:02 »
A régi bőrömnél működött, pedig rosszabb állapotban volt  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető doddi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 164
Re:Bőrök
« Válasz #844 Dátum: 2014. Május 15. - 21:43:26 »
Colombus, vagy Boston bőrápolóval próbálkozz. Én régi nyergekre használom, és k...va jók. Főleg a boston, csak nehéz szerezni de mégéri  :thumbup:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #845 Dátum: 2014. Május 16. - 04:50:53 »
Boston  :+1:
Minden bőrre hibátlan.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Bőrök
« Válasz #846 Dátum: 2014. Május 16. - 11:05:22 »
 :thanks:

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #847 Dátum: 2014. Május 22. - 10:43:29 »
 :D Tegnapi turizás eredménye gy 65 mm széles bőröv, amelyiknek egy 6.5 * 70 cm-es része lesz használható fenésre. Igen jónak igérkezik. Most telitem jóféle békebeli "Florus " bőrolajjal.  Az előbbi hozzászólásokhoz némileg kapcsolódik, hogy a Florus kb olyan mint a Columbus féle bőrolaj, csak az utóbbi higabb jócskán. Későbbi fejleményekről szivesen beszámolok.  Most az olaj dolgozik...kb 7-10 nap.  :2thumbup:

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #848 Dátum: 2014. Július 03. - 08:10:02 »
 :offtopik:  :bocs:
OFF
Eléggé off a borotvát illetően, de a bőrökhöz kapcsolódik.
Van egy bőrrel bevont kormányom, amin a felőleten, karcolások kopások vannak. Azt szeretném kicsit rendbe tenni. Mivel kellene lefesteni, hogy aztán ne fogjon a festék? Előtte milyen előkészítés kellene?
ON

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Bőrök
« Válasz #849 Dátum: 2014. Július 03. - 09:07:03 »
Jóatyám többmindennel próbálkozott, de semmi se hozta az elvárt minőséget. Újra bőrözés lett a megoldás.
De ha valakinek van tuti tippje, szívesen fogadom én is.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #850 Dátum: 2014. Július 03. - 09:33:18 »
Nálam is ez vált be. És az legalább új és hibátlan.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #851 Dátum: 2014. Július 03. - 14:27:25 »
Annyira nincs vészes állapotban, meg nem is árt ha picit patiné, mert egy 33 éves autóba lesz.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Carius

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Bőrök
« Válasz #853 Dátum: 2014. Július 05. - 15:06:03 »
Lehet hogy már le volt írva, de azért megkérdezem. Festett bőr is megfelelő fenőszíjnak? kb. 3mm vastag fekete marhabőr.
Másik kérdésem melyiket tartjátok jobbnak, az akasztós fenőszíjat vagy az íves fára szegeltet, és miért?


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici