Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 305762 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #885 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 13:35:18 »
Nekem is worm-féle játszós bőröm van és teljesen jó arra, hogy az ember begyakorolja a megfelelő mozdulatokat.
Ha jobbat akarsz, akkor meg ott a Szőrmók-féle lehetőség.
Nem-nem, mindenképpen jáccós kell. Ráérek, főleg hogy ez nem fő csapásirány, az most a DE.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Bőrök
« Válasz #886 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 17:35:04 »
Dobj pm-ben egy címet és valamelyik nap feladom :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Herr

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #887 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 18:15:43 »
No kész lett a kollekció. Kipróbáltam ,teljesen használhatóak,a gyakorló késemet egész rendesen megfentem hajszáltesztet teljesíti ahogy kell.


Apropó. Norton 4000/8000 es kombót csak külföldről lehet beszerezni?

Herr

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #888 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 20:23:34 »
Urak. Most vagy kiröhögtök,vagy nem,de tegnap a Flaschner (ifjabb) aszt mondta,hogy ő a bőr belső azaz érdesebb felén fen,és ezt javasolja nékem is.
Nem gondolnám,hogy nem ért hozzá,de itt azt olvastam,hogy a sima felén köll. Mi is a helyzet itt kérem akkor?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bőrök
« Válasz #889 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 20:26:15 »
Urak. Most vagy kiröhögtök,vagy nem,de tegnap a Flaschner (ifjabb) aszt mondta,hogy ő a bőr belső azaz érdesebb felén fen,és ezt javasolja nékem is.
Nem gondolnám,hogy nem ért hozzá,de itt azt olvastam,hogy a sima felén köll. Mi is a helyzet itt kérem akkor?

Van egy 1902-re keltezett bőr fenőm, olyan fára aplikált. Ott at érdes fele a fa felé van, s ott nehéz lenne a borotvát húzni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Bőrök
« Válasz #890 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 21:18:07 »
Urak. Most vagy kiröhögtök,vagy nem,de tegnap a Flaschner (ifjabb) aszt mondta,hogy ő a bőr belső azaz érdesebb felén fen,és ezt javasolja nékem is.
Nem gondolnám,hogy nem ért hozzá,de itt azt olvastam,hogy a sima felén köll. Mi is a helyzet itt kérem akkor?

Herr,
én tavaly decemberben vettem tőle egy darab Hencels Friodur 7/8 os kést és egy 4cm X 20 cm es általad is leírt fára rögzített kifordított bőr fenőt,
azóta semmilyen más eszközt nem használtam borotválkozáshoz és csak ezzel a bőr fenővel húztam meg a késem, heti kb három alkalommal borotválkozva.
Múlt héten vettem egy finiselő követ mert már kicsit kezdett húzni a borotva.

Szóval nekem 10 hónapig megfelelt ez a bőr az él rendben tartásához.


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #891 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 20:54:17 »
Mindkét oldalát lehet használni a bőrnek, érzésre más ugyan, de jól működik. A húsrész kicsit jobban "húz", a fényes oldala jóval csúszósabb, főleg ha rendesen be van már járatva. Az a bőr amit a kezdetek óta használok az már tükör sima, kicsit még az ujjam is tükröződik benne ha eléggé közel tartom hozzá.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #892 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 21:38:46 »


Biztosan Kanayamáék nem értettek hozzá......eddig
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Bőrök
« Válasz #893 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 11:11:45 »
Salmo

Ha több olvasás előzi meg a kés és fenő bőr vásárlásomat, soha nem veszek ilyen hasított bőrt,
csupán informálás miatt és tapasztalat megosztás végett írtam le, hogy nálam hiba nélkül működik sok hónapja.

Aki hobbista nyilván a legjobbat keresi  és egész biztos, hogy Kanayamáék tudják a tutit és a velük húzott borotva az nagyon nyerő lehet.

Azonban elgondolkodtató, hogy néha, ritka esetben a legegyszerűbb és legolcsóbb dolgok is tisztességesen elvégzik a dolgukat.


Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #894 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 08:44:56 »
Nekem van a Flaschneréknél árult 4x20 mm-e fenőm, és Kanayamám is. A Kanayama igényesebb, szebb és kényelmesebb raja fenni, de a kicsi nyelest sem érzem technikailag gyengébbnek, tized áron. A Kanayamának csak a bőr részéről írtam, a hevederről nem.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #895 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 11:32:30 »
Már régóta tervezem , hogy csinálok egy kis nyeles fenőt, utazáshoz tökéletes.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #896 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 18:30:08 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #897 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 22:26:08 »
Króm-oxid pasztát tudok adni(ha megtalálom egy dobozban), nem kell belőle sok. Kaptam én is Ákostól. :cimbi: Vas-oxidom sajnos nekem sincs. :(


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #898 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 06:01:36 »
Króm-oxid pasztát tudok adni(ha megtalálom egy dobozban), nem kell belőle sok. Kaptam én is Ákostól. :cimbi: Vas-oxidom sajnos nekem sincs. :(
Ok, lehet élek majd vele, de még rãér sztem. Bár szeretem ha minden segédeszköz rendelkezésre áll ha szükségeltetik.:))
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Herr

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #899 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 09:13:39 »
Króm-oxid pasztát tudok adni(ha megtalálom egy dobozban), nem kell belőle sok. Kaptam én is Ákostól. :cimbi: Vas-oxidom sajnos nekem sincs. :(
Ok, lehet élek majd vele, de még rãér sztem. Bár szeretem ha minden segédeszköz rendelkezésre áll ha szükségeltetik.:))

Ha a XVII ker fele jársz én is adhatok.Van annyi,hogy sose fogy el:))

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici